Juaj Para-Clubbing Udhëzues për Barcelonën: 5 hekurave Top të filluar Night

Clubbing, Barcelona

Barcelona është e njohur për natës e saj mesmerizing dhe për hedhjen e partive të paharrueshme që shtrihen nëpër deri në agim. Ne bast ju jeni kruhet për të marrë rrobat tuaja të mira mbi dhe për të marrë të përfshirë me veprim, por me stilin e Spanjës natën vonë e jo edhe të menduarit rreth të nisej në një klub deri në orët e hershme të mëngjesit, ju mund të pyesin se çfarë ju jeni menduar për të bërë deri në 2 am... Por mos u shqetësoni, ne kemi marrë përgjigje me udhëzuesin tonë për të mirë baret para-klubit në Barcelonë!

Get Psyched deri në hangouts modës!

Barcelona - emri i thotë se të gjithë dhe numrin e vrimave lotim në qytet është vetëm i madh. Në fakt, ka kaq shumë mundësi që është e vështirë për të vendosur se ku për të shkuar! Por për të marrë mbrëmje tuaj jashtë në një aktivitet të plotë, ju do të kanë nevojë për një elegancë resto-bar para se të nisej në një nga klubet e Barcelonës, duke siguruar disa ushqim para-boogie, ndjenjë ftohtë dhe kokteje elegant.

La Kasbah, Barcelona LeKasBah

LeKasBah është vendi që të jetë në qoftë se ju doni të shoqërohem me slickers të qytetit dhe një turmë ndërkombëtar. Ky restorant luksoz-klub është pjesë e grupit të famshëm Otto Zutz, një prej mjeshtrave të madh të skenës Barcelonës Clubbing. Dekor Arabisht-frymëzuar krijon një ambient të ftohtë, ekzotike dhe pas darke natën me të vërtetë merr duke shkuar me DJ pompuar nga disa të muzikës më të fundit. Me një kombinim të mirë të ushqimit, pijeve dhe ndjenjë të partisë ky është një vend i madh për të marrë topin kodrina dhe me plazh vetëm një shëtitje të shkurtër larg ju jeni vetëm rreth qoshe nga disa prej klubeve më të mira të Barcelonës!

Placa de Pau Vila, 1.

Klubet më të afërt: Ju do të gjeni klubet mahnitshme e Port Olimpic afër me preferencat e CDLD, Opiumit Mar, Danzatoria, dhe Shoko.

Marmalade, Barcelona Marmelatë

Kalimi në lagjen Raval ju do të gjeni reçel modë. Ky restorant-vjen-koktej-bar ka një awesome, brendshme elegante retro-dhe pretendon të ketë vetëquajtur veten në idenë e "1950 Havana plotëson New York '. Tavanet e saj të lartë, ndriçim shoi dhe mobilje kitsch bëjnë këtë locale unik dhe një vend i madh për disa stil para-Clubbing Barcelona! Menuja pije në Marmalade është excitingly gjatë me njëqind e një tundimet duke luftuar për vëmendjen tonë, dhe ajo gjithashtu ka një menu fantastike ushqim dhe tërë ditën e hapjes orë, kështu që është një vend i mirë për të ardhur në fillim, të relaksoheni dhe të merrni veten në zonën e.

Carrer Riera Alta, 4-6.

Klubet më të afërt: Apollo në Carrer Nou de La Rambla, megjithëse Placa Reial është gjithashtu afër.

Qumësht, Barcelona Qumësht Bar

I njohur si një nga kokteje kryesorja Haunts Tremujori gotik-së, Qumështi është një zgjedhje e madhe për të marrë natën tuaj jashtë për një fillim. Stilit të lartë, Dekori i saj cilësisë së mirë bën për një atmosferë të qetë, optimiste dhe, natyrisht, gama e gjerë të tipples partiake-duke filluar ndihmon, too! Ftohtë, qetësohuni-out meloditë Qumësht e bëjnë këtë zhurmë spot në trend dhe oraret gjithë ditës të thotë që ju mund të vijnë këtu në fillim, të marrë kohën tuaj dhe nge të marrë në frymën e partisë.

Carrer d'En Gignàs, 21.

Klubet më të afërt: Udhëheqës për afër Placa Reial ku ju do të gjeni Jamboree, kosh, dhe Karma.

Dashuroj një ndryshim?

Ne të gjithë dashuri një bar të mirë themed për të na marrë në humor partisë dhe Barcelona, ​​natyrisht, ka pjesën e saj të drejtë të fun-mbushur hangouts ...

Kahala, Barcelona

Kahala

Si në lidhje me një udhëtim të shpejtë në Polinezi? Për atë? Atëherë Kahala bar është për ju! Mbushur me tiki frymëzuar vegla pazakontë dhe të mrekullueshme - lule, rrushi, bambu, maska ​​dhe madje edhe peshqit tropikale - ky është vendi për të humbur veten në frymën e revelry. Siç do të pritet nga një bar polinezian, kokteje me shije frute në ofertë këtu janë fantastike dhe të vijnë shërbeu në një shumëllojshmëri e gastare çmendur që garantojnë një fillim zbavitës për mbrëmje tuaj!

Avinguda Diagonal 573

Klubet më të afërt: Afrika e Via Augusta / Perëndim të Diagonal ju do të gjeni Sutton Club në Carrer de Tuset 13; Otto Zutz në Carrer Lincoln 195; dhe Soho në Carrer Aribau 195.

Espit, Barcelona Espit Chupitos

Dëshironi të marrë natën tuaj në nivelin e ardhshëm? Fancy do të gjitha? Atëherë Espit Chupitos është ajo që ju duhet! Ky bar shtënë specialitet ka concoctions pafund në të gatshme dhe sigurisht nuk është për zemre të fikët. Me çmimet në përgjithësi rreth 2 € shënuar kjo është një ndalesë e madhe jashtë në qoftë se ju jeni pas diçka të vërtetë i paharrueshëm dhe është veçanërisht i mirë për grupet e miqve - kujdesshëm për të mos merrni kryer shumë larg pse! Espit ka dy vende në qytet, një në tremujorin e gotik dhe një në Eixample, dy nga të cilat janë të përshtatshme për fusha të ndryshme Clubbing Barcelonës dhe për këtë arsye pashmangshme joshëse për një pacipë rritje para-klubit.

Passeig de Colom 8 dhe Carrer d'Aribau 77.

Klubet më të afërt: Placa Reial, Port Olímpic dhe jug të Via Augusta / Perëndim të diagonale.

Kështu, pra, duket sikur është koha për kukull veten në dhe të bëhen gati për një natë të pabesueshme të piknik - stil Barcelona!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Brendshme, Nightlife dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>