Film Festival Sitges 2013

Sitges 2013

Dëshirojnë të humbin veten në botën e tmerrit dhe fantazi, madje edhe në qoftë se vetëm për disa orë? Nëse është kështu, të bëjë rrugën tuaj në festivalin vjetor të filmit Sitges! Konsiderohet të jetë top-of-the-kulture në botën e Flicks fantazi, Festivali Internacional de Cinema de Catalunya fantastik, për të dhënë atë titullin e saj të plotë,   zhvillohet në qytetin bregdetar të Sitges, ndodhet vetëm jashtë Barcelonës. Me çdo gjë nga ekspozita në shfaqjen sigurt për të kënaqur ata që gëzojnë një trembë të mirë, ky festival ka të gjitha shumë të mira në up-dhe-vjen filma spanjisht dhe ndërkombëtare, si dhe një sërë aktivitetesh për të marrë pjesë në.

KUR: E premte, tetor 11-të të dielën, 20 tetor 2013-të

KU: vende të ndryshme në Sitges, të merrni atje me Renfe tren ose autobus

A jeni të vërtetë dini ato?

Çdo vit festivali ka një temë të ndryshme dhe edicioni 2013 premton të jetë një tjetër rrenë e madhe. Duke u ndalur në idenë e 'të keqes që jeton brenda ata më të afërt për ju "siç shihet në Polanski s' Foshnja Rozmari ', ne jemi në për një panik të vërtetë me disa nga filmat e këtij viti! The 2013 Posteri i referohet filmi Polanski me imazhin e saj të një pushchair djegur. Shumë i mërzitur me të vërtetë!

Duke sjellë bashkë me yjet!

Elijah Wood, Grand Piano Festivali i Filmit Sitges nuk është vetëm një pikë e nxehtë të jetë për ata që duke kërkuar për të kapur të fundit në fantazi dhe horror prodhime, por edhe një ngjarje e madhe për ata që nuk do mend supet fërkim me të famshëm! Gjatë viteve festivali ka qenë i njohur për të mirëpritur fillon si Anthony Hopkins, Jodie Foster, George A. Romero, Cameron Diaz, Sarah Michelle Gellar dhe John Landis, për të përmendur vetëm disa. Këtë vit, Elija Wood do të jetë në qytet me filmin e tij të fundit, Grand Piano, duke qenë pjesë e hapjes së festivalit.

Dhe Award shkon në ...

Ka një numër të pafund të shfaqje filmash mbi ngjarjen 10 ditë, tregon zombies zakonshme dhe Vampires, si dhe vepra nga lart-dhe-vijnë drejtorëve dhe klasike të cilësisë së mirë shumë - këtë vit sheh shfaqjen e magjistar i Ozit në 3D! Punimet ekspozuar janë të ndarë në kategori të ndryshme fantazi-horror që të përfshijë edhe science fiction, komedi, animacione (me veprat japoneze marrë fazë qendër këtë vit) dhe dokumentarët (të tilla si Blackfish pritur me padurim këtë vit), kështu që ju jeni të sigurt për të gjetur diçka që i përshtaten ju. Për më tepër, çmimet do të shpërndahen për ata të sapoardhurit tregojnë shenja të talenteve të nxehtë, si dhe homazhet për ato emra të mëdhenj që ne tashmë e dini dhe dashuri.

Ecni si një mumje

Zombie Walk Një nga aktivitetet më të famshme gjatë Festivalin e Filmit në Sitges është padyshim Walk Zombie! Enjoy fun shtunën tetor 12-të si ju të vishen si të vdekurit e gjallë dhe pengohen nëpër rrugët e Sitges. Kjo ngjarje i lirë edhe ofron një zonë të make-up për ata që dëshirojnë për të bërë të tyre mumje-Daze një të vërtetë të paharrueshme. Për më tepër, pas këtij tubimi shpinë-ndjesi shpimi gjilpërash, do të ketë një parti plazh i lirë, ku të gjithë janë të mirëpritur - të vdekur apo ndryshe ...

Për më shumë informacion mbi biletat dhe një orar të plotë të ngjarjeve, vizitoni Film Festival Sitges Website

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Events, Vendet dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>