Gjetja tuaj Perfect Apartamente Pushimi ne Barcelonë

Apartament, Barcelona

Pushuesit në Barcelonë janë gjithnjë duke shkuar për Rentals apartament kur zgjedhin strehim e tyre në qytet. Apartamente më shpesh se nuk ofrojnë më shumë hapësirë ​​se sa dhomat e hoteleve, si dhe një të ndjehen të rëndomtë, vlerën më të mirë për paratë dhe mundësi të fjetur grupe më të mëdha së bashku nën një çati, e cila është e përkryer për familjet dhe miqtë.

Në kushtet e apartamenteve në Barcelonë, e ndryshme të opcioneve në dispozicion të vizitorëve është i madh, duke ofruar diçka që i përshtaten të gjitha shijet. Ka natyrisht shumë faktorë konsideruar vlerë kur zgjedhin strehim për pushim tuaj Barcelona: A jeni duke kërkuar për një dyfish snazzy ose një studio të bukur? Një luksoz i ri-ndërtuar ose një thesar historik? A doni një vend i izoluar beachside, një sekret, perlë gothic ose për të marrë në atje në mesin e vendasit? Dhe do të të marrë daytrips, që do të thotë që kanë nevojë për një apartament të vendosur të përshtatshme për transportin publik? Hidhni një sy në këshillat tona të dobishëm në gjetjen banesën tuaj ideal në Barcelonë dhe të sigurohemi që ju të vërtetë të marrë maksimumin e kohës tuaj në qytet!

Ins dhe largimet e Barcelonës

Kapitali Katalonisht është shtëpi për një koleksion të mrekullueshëm të rretheve, secili unik, me një personalitet të veçantë, dhe duke zgjedhur ku saktësisht për të qëndruar është padyshim një nga vendimet trickiest për të bërë kur picking banesën tuaj pushime në Barcelonë. Çdo zonë ofron diçka krejtësisht të ndryshme, dhe kjo mund të jetë e vështirë të dini se cili lagje është e drejtë për ju. Për t'ju ndihmuar jashtë, ne kemi përgatitur një udhëzues të shkurtër për pesë zonat më të njohura në qytet.

BARCELONETA

Barceloneta, Barcelona Në qoftë se ajo që ju me të vërtetë dëshirojnë të bëjnë kur në pushime është duke bërë më të diellin e Mesdheut atëherë BARCELONETA është vend për ju. Bregdet i bukur, e veshur me bare rërë plazhi, Hangouts modës dhe restorante ushqim deti e mahnitshme, është një nga zonat më të njohura të qytetit. Pikëpamjet e mahnitshme detit së bashku me afërsinë BARCELONETA-së në qendër të qytetit e bëjnë këtë zonë një vend ideal për ata që dëshirojnë të kombinojnë metropolitane me shkumë. Është vonë për t'u habitur se kjo lagje është e mbushur deri në buzë gjatë muajve të verës, si vizitorët të merrni të rehatshme në një nga shumë apartamente Barcelonës plazhit.

Gracia

Fillimisht një fshat i veçantë nga Barcelona, ​​Gracia u bashkua me qytetin gjatë bumit të ndërtimit në kapërcyell të shekullit të kaluar. Me një atmosferë të veçantë katalanisht, kjo lagje pasura është sot e mbushur me restorante të mëdha, kafene arty, dhe dyqane në nivel lokal në pronësi dhe është i njohur për atmosferën e tij bohem.

Vetëm një metro disa ndalesa larg nga Placa Catalunya dhe në distancë të lehtë të arritshme për të njohur Parku Guell Gaudi-së, duke zgjedhur për të qëndruar në një apartament Gracia është ide e mirë për ata që duke kërkuar për të qëndruar jashtë ngutje dhe nxitim, por mjaft të ngushtë për sipërmarrje të gjithë pamjet kur ata duan.

Eixample

Casa Batlló, Barcelona Nëse ju jeni një tifoz i modernizmit atëherë Eixample është vendi ideal për banesën tuaj të Barcelonës. Lagje është shtëpi për disa nga pamjet më të njohur në Evropë, duke përfshirë shumicën e kryeveprave Gaudi-së, të tilla si mahnitshme Casa Batlló, të pazakontë dhe të mrekullueshme La Pedrera dhe unike Sagrada Familia.

Si një nga zgjerimet e parë nga qendra e qytetit të vjetër, Eixample mburret kthesë joshës e ndërtesave të cilat sot e shtëpisë hotele kopanis, up-tregut restorante dhe dyqane projektuesi shekullit. Zona është e ndarë në dy rrethe të ndryshme: Eixample Izquierdo dhe Eixample Derecho, secili me grup e saj të restoranteve të pabesueshme, monumentet dhe thekson tregtare të tilla si Passeig de Gracia rrugë. Reputacioni Eixample si një pikë e nxehtë arkitektonike do të thotë se duke zgjedhur për të qëndruar në një prej apartamenteve të shumta që ofrohen në këtë fushë do të largohet nga ju i rrethuar nga disa prej copa shumë të mira të Barcelonës.

Tremujori gotik

Barri Gotic, Barcelona Për një shije të gjallë të kaluarën dramatike Barcelonës, nuk ka vend më të mirë se sa e bujshme Gotic Barri. Nestled në mes El Raval dhe El Born, kjo zonë ofron vizitorëve një përvojë të plotë-në e histori të pasur dhe interesante se ky qytet gumëzhimë ka për të ofruar. Karakterizohet nga e vogla, dredha-dredha rrugica dhe arkitekturë të bukur mesjetare, duke qëndruar në tremujorin e gotik është si duke u transportuar mbrapa në kohë.

Lagje është shtëpi për tërheqjet turistike të pafundme, duke përfshirë katedralen e Barcelonës, placa Reial dhe shtëpinë e Parlamentit katalanas në Placa de Sant Jaume. Tremujori gotik është një trove vërtetë thesar i një lagje që ofron diçka për të gjithë dhe rrugët e tij piktoreske të mbushur me dyqane intrigues dhe taverna ftuar bëjnë këtë një vend të paharrueshme për të qëndruar në qytet.

Çfarë duhet të presin nga banesën tuaj në Barcelonë

Barcelona, Apartment Sigurisht, çdo vizitor në qytetin e ka idenë e tij ose të saj në lidhje me atë një apartament të përsosur pushime në Barcelonë do të jetë si. Fat të mirë, gamë të gjerë të akomodimit në dispozicion në qytet vjen në të gjitha formave dhe madhësive dhe është në gjendje të kujdesem për çdo nevojë. Nëse ju jeni pas një apartament fëmijë miqësor, strehim për një grup të madh, ose një studio të modës për një, ju jeni të sigurt për të gjetur atë në Barcelonë.

Kur të rezervoni banesën tuaj, të jetë i sigurt për të kontrolluar kapacitetin, si dhe shpërndarjen krevat, për të shmangur ndonjë problem pas mbërritjes. Diçka tjetër për t'u marrë parasysh është nëse ju do të jetë kryesisht ngrënie në ose jashtë. Në qoftë se ju do të jetë zgjedhur për në shtëpi-i gatuar ushqim, kontrolloni se Kuzhinë ka gjithçka që ju duhet të jetë në gjendje për të shushurimë deri festën tuaj të përsosur. Objektet Apartament / pajisje / pajisje janë të shënuara në faqet e internetit kështu që sigurohuni që ju të shqyrtojë këto kur ju libër.

Një mënyrë e mirë për të mësuar rreth apartamente të ndryshme është duke u konsultuar komente mysafir. Këto të ju ofrojnë mendime dorës së parë dhe janë shpesh një mënyrë e madhe për të vërtetë shohim nëse apartament është e drejtë për ju. Cili ishte standardi i banesës si? Sa e mirë ishte vend? Sa profesional ishte kompania? Këto janë të gjitha pyetjet që mund të përgjigjet duke lexuar komente ftuar, kështu që të jetë i sigurt për të kontrolluar ato para se të librit.

Pra, me të vërtetë është aq e lehtë sa që! Mos le të zgjedhin strehim tuaj të bëhet një punë e përditshme. Vetëm ndiqni këto hapa të thjeshtë dhe ju do të jetë i sigurt për të gjetur banesën tuaj ideal në Barcelonë në asnjë kohë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Lagjet, turistike Guide, Travel & Pushimet dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

One Response to Gjetja tuaj të përsosur Apartamente Pushimi në Barcelonë

  1. נופש בברצלונה thotë:

    בזמן אחרון אני יותר ויותר משתכנע שאולי באמת עדיף לטייל לא דרך בתי מלון אלה דירות מקומיות. .ככה אתה באמת מרגיש את העיר, אוירה מיוחדת. לדעתי פעם הבא שאהיה בנופש בברצלונה אנסה לשכור דירה.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>