Ha të lirë në Barcelonë: Dining në një Buxhetit

Paella

Barcelona është i njohur për grup e saj të pafund të mrekullon gastronomik! Nga prodhimit vendor që gjendet në tregjet e qytetit dhe tipik 'menu del dia' në festat fshatar dhe tapas të lirë, ka diçka për të gjithë në kryeqytet katalanisht.

Ju me siguri nuk do të shkojnë të uritur gjatë qëndrimit tuaj! Vendimi më i vështirë do të jetë ku për të ngrënë në Barcelonë si ka kaq shumë opsione fantastike. Çfarë ju mund të gjeni është se, si çdo qytet të madh evropian, ngrënie jashtë mund të vijnë me një çmim tag trupmadh. Por në qoftë se ju jeni të vijnë në Barcelonë me një buxhet, mos u shqetësoni si ne kemi përgatitur një udhëzues të shkurtër për të ngrënë jashtë për të lirë në kryeqytet katalanisht.

Disa këshilla për ngrënie më lirë në Barcelonë Menú del Día

1. Përpiquni të shmangni restorante tipike turistik ndodhet në zonat qendrore të qytetit. Për shembull, shumë prej rrugëve kryesore jashtë Las Ramblas ofrojnë ushqim për çmimet e tepruar dhe me cilësi shumë të dobët. Është më mirë për sipërmarrje pak më tej nga kursi ku ka ushqim më të mirë në një çmim më të ulët.

2. Jetoni si një lokal në Barcelonë! Shikoni jashtë për klasik 'menu del Dia "i cili është një menu grup i dy kurse, një ëmbëlsirë, bukë dhe një pije. Çmimet variojnë ndërmjet 8 € -15 €. Pjesë janë zakonisht shumë bujar dhe menu është një mënyrë e madhe për të mostrës kuzhinë rajonale. Kjo është një klasik në mesin e banorëve dhe një mënyrë e madhe për të ngrënë lirë në Barcelonë.

Ndjenja e një disi i uritur pak? Fruits, La Boquería

Pas disa orë të ndonjë gjë interesante dhe pazar, ju mund të kenë nevojë një rostiçeri të vogël të furnizohem. Ne rekomandojmë të nisej për të njohur Boqueria Tregut në Las Ramblas. Kjo është një mënyrë e madhe për të kombinuar një eksperiencë e vërtetë e Barcelonës me një shijshme marr-me-up.

Vend të lartë pica Eslice është një domosdoshmëri. Rri në një stol në mesin e vendasit dhe kënaq në disa shijshme, kafshon fshatar. Këtu ju mund të rrëmbej një marrëveshje të gjithë ju mund të hani për grupet e dy ose më shumë për 8 € për person, vetëm sigurohuni që të dërgoni atyre një email ose telefononi për të konfirmuar ardhjen tuaj (http://www.eslice.es/~~HEAD=dobj).

Ose, në qoftë se ju doni një meze të lehtë freskuese, marr një filxhan fruta ekzotike nga stalla të shumta në treg, kushton rreth 2 €.

Disa raunde të tapas lirë në Barcelonë është një mundësi e madhe për ngrënie me një buxhet në Barcelonë. Kreu në Gata Mala në lagje bohem Gracia dhe të gëzojnë tapas falas me një pije. E njëjta gjë vlen edhe për Café de los angelitos në BARCELONETA, e cila është një strehë të gjallë pranë plazhit. Ka shumë më tepër bare ofrojnë tapas falas në Barcelonë, kështu që të mbajë një sy jashtë, ndërsa në udhëtimet tuaja.

Shkoni të gjithë jashtë!

Parrillada Sightseeing në Barcelonë mund të marrë shpërblimin e vet në stomak! Por shkon mbi një nga eateries lirë mëposhtmeBarcelonë do të thotë që ju mund të jeni i sigurt që ju jeni në për një festë!

Dashuruar e mishit, të jetë i sigurt që të mos humbas në La Rueda, të vendosura në afërsi të stacionit të metrosë Diagonal në Carrer de Roselló, 266. Kjo vuaj fshatar ofron një meny të pafund me çdo shkurtuar e mishit që ju mund ta imagjinoni. Nëse ju jeni ka vështirësi për të vendosur, pastaj të përpiqet të veçantë 30 € pjatë mish për dy - vlera të jashtëzakonshme për të holla! Nëse preferoni një vakt të madh në pasdite pastaj të përpiqet tre kurs kohën drekë menu e tyre për 9,95 €. Ushqimi është këtu mahnitshme dhe me të vërtetë është një festë e vërtetë!

Tradicionale tavernë Katalonje Gracia El Glop, të vendosura në Carrer de Sant Luis, 24, është një vend ideal për ata që duan të shijojnë kuzhinën mahnitshme lokale. Nga Jamon tradicionale, të peshkut të freskët dhe paellas, ka diçka këtu për të gjithë. Enët janë me të vërtetë autentike dhe cilësi shumë të lartë dhe ju mund të presin që të paguajnë rreth 15 € e cila është shumë e arsyeshme.

Në qoftë se ju pëlqen të gjithë-ju-mund-hani buffets style pastaj kokë e në një nga gjashtë restoranteve afresk të vendosura në të gjithë qytetin. Çmimet variojnë ndërmjet 9.95 € - 12,95 € për person në varësi të kohës dhe vendin.

Si në lidhje me diçka të ndryshme?

Petit Jet Lag, Barcelona Në disa raste është e vështirë të imagjinohet, por kjo nuk është vetëm në lidhje me bravas Patatas dhe Tortilla në Barcelonë. Nuk është një zgjedhje të gjerë të kuzhinës së huaj në dispozicion shumë, si dhe shumë pika të quirky të ha drekë në. Bar fantastik Petit Jet Lag në Carrer de la Dagueria, 12, është një vend i madh për kokë për të në një natë e enjte, kur e tyre të shkëlqyer aperitivo Italiano zhvillohet. Blej një pije dhe pastaj të hani të gjithë ju doni nga shuplakë e tyre të mahnitshme të lirë!

Apo ndoshta ju dashuroj diçka pak më të lehta? Një sallatë emocionuese apo sanduiç shijshme ndoshta? Fo Bar është vendi për ju në këtë rast? Gjetur në Placa OSCA, një shesh të vogël pranë Sants Station, ajo është e gjallë dhe tërheqëse dhe një preferuar në mesin e vendorëve. Me një atmosferë relaksuese dhe ushqim e shijshme për një çmim mesatar prej 4 € nuk është çudi!

Deri tani ju e dini! Përshtypje miqve tuaj me njohuri tuaj të brendshëm dhe kreu në disa prej këtyre eateries të mëdha në Barcelonë. Ju do të jetë i sigurtë se do të ketë disa ndryshime në xhepin tuaj më vonë - më shumë para për të shijuar pamjet e mahnitshme të Barcelonës!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>