Delicious Katalonje Kuzhina

Bread, tomato and chorizo, Catalan Cuisine, Barcelona Nuk është një listë e pafundme e aktiviteteve në Barcelonë për të shijuar, nga eksploruar kryeveprat e Gaudi dhe shëtitës nëpër rrugët dredha-dredha të Tremujori gotik për shpenzimet e një ditë në një nga plazhet e bukura. Megjithatë, përveç të gjitha tërheqjet fantastike në ofertë, kryeqyteti i Katalonisë është gjithashtu të presë disa nga krijimet mirën kuzhinës në Evropë.

Kjo pikë e nxehtë mesdhetare shkakton ato shije buds me disa nga kuzhina të mirë në Spanjë, nga buka e thjeshtë domate me mish të tymosur dhe shërimit për disa, krijimet e dyshimtë të egra. Pra, për ato prej jush duke kërkuar për të marrë një shije të vërtetë të qytetit, shikoni udhëzuesin tonë të shkurtër në kuzhinë katalanisht në Barcelonë.

Kuzhina Katalonje për fillestar

PInchos, Catalan Cuisine, Barcelona Njohur në botë për përzierje e saj e elegancë dhe thjeshtësi, përdorimin e saj të shëndetshme, të freskëta, përbërësit dhe inkorporimin e saj të ideve nga kultura të tjera, kuzhina Katalonje është një tablo të gjallë dhe të ndryshuar përgjithmonë. Kjo, sigurisht, është reflektuar në skenën restorant pasura Barcelonës e cila përfshin një shumëllojshmëri zgjedhjesh ngrënie të cilësisë. Barcelona, ​​në fakt, ka marrë një pjesë të habitshme të rezultate të larta nga anketa me famë Michelin.

Shtëpi-rritur faktor autentike bën Gastronomia në Barcelonë oh-so veçantë. Rajoni është i bekuar me një shumëllojshmëri të gjerë të peizazheve natyrore nga Deti Mesdhe në malet Collserola, që do të thotë chefs në Barcelonë janë prishur për zgjedhje kur është fjala për zgjedhjen përbërësit mirën për enët e tyre.

Top Dining Notch në Barcelonë

Ferran Adrià, Catalan Cuisine Katalonia ka privilegjin e të qënit në shtëpi në një nga chefs më të njohur në botë: Ferran Adria. Duke filluar nga një makinë larëse enësh, Adria fluturoi rrugën e tij deri në radhët për t'u bërë kuzhinier kreu i tre yje Michelin restorant el Bulli. Ky master Katalonje kuzhinier ka një talent të dukshëm të veçantë. Duke i quajtur një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë nga Time Magazine, e qartë e tij se ushqimi është i forte Adria dhe ndoshta ai është arsyeja prapa të kualitetit të lartë, ushqime të mëdha provë të prodhuara në Katalonjë - ai është vendosur standarde!

Enët tipike Katalonje

Pam amb Tomaquet, Barcelona Pa AMB tomàquet

Le të fillojmë me bazat. Një meze jashtëzakonisht të shijshme në Katalonjë dhe padyshim më të portreti, është tomàquet pa AMB apo "bukë me domate". Pra, çfarë është ky krijim? Ajo është thjesht thekur bukë lyhet me hudhër të freskët, kripë, vaj ulliri dhe lëng ose mishi i një domate pjekur. Kjo mund të tingëllojë disi marrët, por në fakt është krejt e kundërta. Katalanasit kanë kthyer disi këtë shpikje të shijshme në një pjesë të ushqimit, pjesa ritual social. Marrja PA Amb tomaquet është gjysma e fun dhe një pjesë thelbësore e çdo darkë embotit (kjo është lart e ardhshme).

Embotits

Embotits, Catalan Cuisine Pra, të kombinuar disa mish të thatë-shërohet dhe Chuck në një spec i kuq pak tym dhe çfarë do të merrni? Well përgjigje do të jenë të moshës profesionalizëm salcice aka embotits ose Embutidos në spanjisht. Këto mish shijshme suxhuk-style janë disa nga produktet më tradicionale spanjolle dhe katalane dhe kanë luajtur një rol të rëndësishëm në kuadër të kuzhinës në Kataloni për më shumë se një shekull. Nga Chorizo ​​dhe fuet për Jamon nga rajoni Vic, e EMBUTIDOS gjetur në Barcelonë janë mjaft salcë dhe plotësisht të gjithanshëm, duke i lejuar ata që të shërbehet i ftohtë, e nxehtë, në Paella ose me djathë dhe bukë.

Escalivada

Escalivada, Catalan Cuisine Rrjedhin nga rajonet e Katalonjës dhe Aragonit, kjo gjellë Katalonisht është meze përsosur apo pjatë e dytë për vakt tuaj. Ky numër i thjeshtë dhe e shijshme pak përbëhet nga domate, patëllxhan, speca dhe qepë. Emri vjen nga katalanisht folja "escalivar", e cila përkthehet si "për të pjekur në hi". Kjo i referohet si perimet janë të gatuar - zakonisht i pjekur në skarë mbi shpuzën. Smokiness i këtij gjellë perimesh në harmoni të përkryer me mish në muajt e ngrohtë dhe shkon e madhe me disa bukë i zemëruar si pjata kryesore përsosur.

Esqueixada

Esqueixada, Barcelona cuisine Spice up sallatë tuaj me një kthesë Latine. Esqueixada përbëhet nga cod kripur, domate, qepë, vaj ulliri, uthull dhe kripë. Sekreti shijshme pas këtë gjellë është për të gris cod kripet me gishtat tuaj, duke krijuar cilësi të përsosur për sallatë. Kjo është një pjatë veçanërisht popullor anë në Katalonjë gjatë muajve të verës.

Botifarra AMB mongetes

Botifarra amb Mongetes, Catalonian cuisine Ushqimi në Katalonjë detyrohet një shumë në fshat dhe nuk ka shembull më të mirë për këtë sesa gjellë katalanisht mishit, botifarra AMB monegetes (sallam me fasule). Suxhuk botifarra Katalonje vjen në një shumëllojshmëri të gjerë të flavors, nga botifarra blanca (sallam bardhë) për botifarra negra (sallam i zi). Caramelized dhe i gatuar në verë të kuqe dhe gjalpë, salcice mbush një aromë bona fide katalanisht. Shërbeu në krye të fasule të bardha fëmijën sauteed dhe herë pas here një vezë të skuqur, kjo është një fshatar, i përkryer plentiful vakt për ato ditë të ftohtë në Barcelonë.

Crema Catalana

Creme Catalana, Barcelona Cuisine Si çdo histori e mirë ka fund e lumtur, çdo vakt i mirë ka ëmbëlsirë e saj. Një shembull i shkëlqyer se si katalanasit kanë marrë disa frymëzim kuzhinës nga një kulturë tjetër dhe shtoi prekje e tyre është Crema Catalana. Kjo 'postre' popullor është frymëzuar nga famëkeq francez Creme Brulee, pasi ajo rrjedh nga yolks vezë, sheqer, kanellë dhe një pjekur, klasës së parë i zemëruar. Bëni asnjë gabim, versioni Katalonisht është tërësisht unik me cilësi e saj të trasha dhe shmangien e shpenzime të tepruara.

Pazar për ushqim

Ushqim fantastik do të ishte asgjë pa përbërësit e saj fantastike. Barcelona ofron një fëmijë-në një-karamele përvojë dyqan kur ringjallet përbërësit e freskët për ato enët frymëzuar mesdhetare. Shumica e lagjeve në qytet funksion shtëpie / natyrë tregjet e tyre, të tilla si Mercat de Santa Caterina dhe Mercat de la Barceloneta. Një më të famshme në listë është "La Boqueria", tregu kryesor i Barcelonës që mund të gjendet vetëm jashtë Las Ramblas. Tregu Boqueria veçohet nga të tjerët me të saj apelit atraksion turistik dhe shpërndarjes së tij të ushqimit të popullsisë së qytetit. Brenda ju do të gjeni stalla, restorante dhe përbërësit më krijues në ekran. Dashuruar e ushqimit mund të shëtitje përreth dhe të mostrës disa nga kënaqësitë shijshme gjatë bare të vogla kundër të lartë, too.

Klasat Gatim

Yves Nicolier Cooking Class, Barcelona Kuzhina Katalonje është shumë e shijshme që do të mbahen prapa dyerve të mbyllura. Me këtë në mendje, një aktivitet gjithnjë e më popullore për vizitorët është për të nënshkruar për një nga klasat e Barcelonës gatim. Ne rekomandojmë marrjen tuaj të ardhshëm klasë gatim me kuzhinier Yves Nicolier. Nga palët private në krye të tarracë tij tre katëshe në kodrat e Barcelonës, në klasa të mëdha të cilat mund të gjenden në La Boqueria, Yves ofron disa klasa shumë të këndshme dhe interesante që janë të sigurt për të pasuruar përvojën tuaj Barcelona dhe të ju dërgoj larg me disa krye aftësitë e kuzhinës dhe kujtime të paharrueshme!

Barcelona: Thirrja gjitha foodies!

Gërmoj nëpër libra thellë në kulturën dhe jetën e përditshme të Barcelonës gjatë udhëtimit tuaj përmes pafund përzgjedhjes gojë-lotim kuzhinës katalanisht. Me aftësitë tuaja të reja dhe njohuri, ju mund edhe të marrë një udhëtim në të Tregut Boqueria, bie në disa përbërësit e freskët dhe të provoni dorën tuaj në përgatitjen e disa prej këtyre pjatave të shijshme lart nga komoditetin e shumë vetë banesën tuaj pushime në Barcelonë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në shtëpi, Restorante dhe Ushqimit, Gjërat për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>