Aktivitetet për familjet me fëmijë në Barcelonë

Tibidabo Amusement Park, Barcelona

Një nga gjërat më të mira në lidhje me Barcelonën, si një destinacion pushimi është se ajo ka diçka për të gjithë. Ndryshe nga shumë vendpushimet apo vende të tjera të njohura për të shijuar një largim në diell, qyteti nuk kujdesem për vetëm një lloj të holidaymaker - twentysomethings, adoleshencë, të moshuarit - por ka aktivitete dhe tërheqjet e përshtatshme për çdo vizitor.

Edhe pse shuma e pafund e bare, klube dhe restorante të modës mund të tregojnë ndryshe, qyteti i Barcelonës në fakt është një destinacion i shkëlqyer pushime familjare. Nga shfaqjet në kopshtin zoologjik Barcelona në punëtori të shijshme në Muzeun çokollatë të nget Retro në Tibidabo, ka shumë për të bërë dhe të shohin kur udhëtojnë në Barcelonë me fëmijët.

Tibidabo

Menjëherë të njohur nga larg, mali Tibidabo luan një rol të rëndësishëm në horizont Barcelonës dhe mund të shihet nga pothuajse çdo pjesë të qytetit. Si ju do të imagjinohet, pamje nga maja është me të vërtetë befasues, që shtrihen sa më shumë dhe aq e gjerë sa syri mund t'i shohë. Udhëtimi në krye është një aventurë në vetvete, që ju të merrni quirky, tramvaj modës së vjetër dhe një teleferik në kulmin, një përvojë shumë i këndshëm që do të zbavitem të dy fëmijët dhe të rriturit ashtu.

Por fun nuk përfundon aty - Tibidabo është edhe shtëpia e parkut më të vjetër të Spanjës dëfrim dhe me rides e saj të cilësisë së mirë dhe karamele ngjyra pastroj dhëmbët me pe kjo e bën për një vend i madh për të krijuar disa kujtime dhe gëzojnë një e veprimtarisë së zakonshme familjare në Barcelonë!

Rowing Boats, Parc de la Ciutadella, Barcelona Parc de la Ciutadella

Grab shportën tuaj piknik, e plotësoni atë me të gjitha trajton shijshme dëshirat e zemrës sate dhe u nisën për një ditë në park! Parc de la Ciutadella është gjetur në zemër të Barcelonës dhe është hapësira më e madhe e gjelbër në qytet. Ajo ofron hapësirë ​​të mjaftueshme për të kandiduar përreth dhe të luajë një lojë e beisbolli, plus ajo është shtëpi për një burim të bukur dhe ujëvarë. Fëmijët do të duan këtë frymë të thjeshtë, por të mrekullueshme të ajrit të freskët në mesin e ngutje dhe nxitim të Barcelonës. Ju mund edhe të marrësh me qira një barkë mbi liqen të bukur të rrethuar me pemë për ditë e plotë jashtë!

Barcelona Zoo King of the Jungle, Barcelona Zoo

Kur ju keni pasur fun tuaj eksplorimin e hapësirave harlisur gjelbër, ne sugjerojmë një vizitë në kopshtin zoologjik Barcelonës, i vendosur në ambjentet e Parkut Ciutadella. Me mbi 7000 kafshë nga më shumë se 400 specie, Parc Zoològic de Barcelona është mjaft ekzotike për të thënë aspak. Nga penguins mbretit të xhunglës, kopshtin zoologjik bën për një ditë të shkëlqyer familjare jashtë në Barcelonë. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga shfaqje delfin për një pasdite të paharrueshme dhe në qoftë se ju jeni të vijnë në qytet me ato shumë pak, pastaj një vizitë në kopshtin zoologjik e Fëmijëve është një domosdoshmëri! Merrni afër dhe personale me disa kafshë të bukur e fermave që janë të gatshëm për t'u llastuar - një përvojë fantastike duart-në!

Museu de la Xocolata, The Barcelona Chocolate Museum Muzeu çokollatë Barcelona

Gjithkush pëlqen një pak të mirë të çokollatë prej kadifeje të ëmbël deri ato buds shije, pa marrë parasysh moshën e tyre! Kjo është arsyeja pse një udhëtim Muzeun çokollatë Barcelona është një ditë e garantuar e fun për çdo familje vizituar Barcelona. Ndryshe nga shumë muzeume të tjera të qytetit ka për të ofruar, kjo është e sigurt për të rrëmbyer vëmendjen e fëmijëve, too.

Museu de la Xocolata ka një pak nga gjithçka, nga skulpturat e saj të monumenteve të famshme Barcelona për karaktere komike të gjitha të bëra nga çokollatë, plus një shumëllojshmëri të punëtorive dhe aktiviteteve si provë çokollatë dhe pikturë çokollatë. Muzeu Chocolate Barcelona është deliciously e bukur dhe një stacion i madh për këdo me një dhëmb i ëmbël!

Barcelona Aquarium Barcelona Aquarium

Barcelona Akuariumi është një nga më të mëdha dhe më të plotë aquariums në kontinent, dhe të ndaluar ideale për familjet vizituar Barcelonës, sidomos në ato pak ditë, kur moti në kryeqytet katalanisht rezulton shurdhër. Në shtëpi të mbi 450 lloje të krijesave ujore, 35 tanke dhe një tunel nënujor që përfshin 80 metra duke ju nëpërmjet thellësitë e oqeanit '', L'Akuariumi de Barcelona ka të gjitha. Fëmijët gjithashtu mund të marrin pjesë në disa punëtori argëtim dhe turne, dhe në qoftë se ata janë ndjenja patrembur, një 'fjetur me peshkaqenë' program natë është gjithashtu në dispozicion!

Pra, nga gjirafat në shkollë të vjetër rrota Ferris, Gaudís çokollatë me varka me rrema, ka një aktivitet për të gjithë në një festë familjare në Barcelonë, çfarëdo interesat tuaja. Nëse ju doni të fluturoj lart mbi qytet në Tibidabo apo therje ato shije buds në Muzeun çokollatë, një gjë është e sigurt, ju kurrë nuk do të dëgjoni fjalët "Ne jemi të mërzitur 'përmendura në një udhëtim të familjes në Barcelonë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, Places, gjëra për të bërë, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>