Pools Top Swimming në Barcelonë

Club Natacio Atletic Barcelona

Si temperaturat në Barcelonë fluturoj edhe mbi zonën e rehati gjatë muajve të verës, vizitorët dhe vendasit njësoj të fillojnë për të kërkuar për një vend për të qetësohem. Përveç tucking në një akullore ose e kaluar ditën në plazh, një mënyrë të mundë të ngrohjes është në krye për një pishinë në Barcelonë.

Për fat të mirë, kryeqyteti Catalan ka shumë pishina për të zgjedhur. Nëse jeni duke kërkuar për disa lounging peshqir plazh ose ju dëshironi të praktikoni ato zhytet Swan, ka diçka për të gjithë. Lexo më të gjetur se cilat pishina në Barcelonë bëjë për spote ideale për të shpëtuar të nxehtit këtë verë!

Club Natació Atletiq-BARCELONETA - BARCELONETA

Me një pamje spektakolare me pamje të famshme BARCELONETA Beach, kjo pishinë siguron vendosjen e përkryer larg nga ngutje e plazh zënë. Notuar disa gjatësisë në pishinë shtëpie, duke i bërë më shumë hapësirë ​​për ato tapas shijshme apo bronzi veten në kuvertë si ju kapur një gjumë pasdreke të shpejtë në pishinë të madhe në natyrë.

Gjeni atë në: placa del Mar

Swimming Pool publik - Park Creueta del Coll Park Crueta del Coll, Barcelona

Goditur këtë oazë urban për një ditë e qetësisë dhe relaksimit. Me një, pishinë të madhe liqeni-stil, palma, burime dhe një zonë piknik, ju jeni të sigurt për të ndjehen një milion milje larg nga eksitim pafund në qytet këtu. Pra, të bëjë një ditë të saj, mbledh plaçkat disa trajton dhe pozitë e lartë Poolside me librin tuaj të preferuar këtë verë në Barcelonë.

Gjeni atë në: PG Mare de Deu del Coll, 77

Forumi banje Sipërfaqja - Parc del Forum

Parc del Forum ofron një eksperiencë fantastike, alternative pishinë. Me ujë aktuale të Mesdheut në zonën banje, ky version unik i një pishinë ka një plazh-y ndjehen - minus rërë. Ideja inovative për këtë pishinë të re në Barcelonë erdhi për Forumin Universal të Kulturave në 2004 dhe që atëherë ajo ka qenë pa pagesë për publikun.

Nëse ju jeni në nevojë për një grimë e një adrenalin rush, zona banje Forumi është vend për ju. Shko në kavo rimorkimi mekanike në qendër të sportit seksionin e ujit të pastrohen deri në ato Wakeboarding dhe ski uji aftësitë! Ju do të jetë një pro në asnjë kohë!

Gjeni atë në: Rambla de Prim, 1

Qendra Esportiu Komunale Pishina de kripërat de Montjuic (CEM) - Montjuic

Montjuic Pool Barcelona

Nëse ju jeni një ekspert në Barcelonë apo një njeri i modës së parë në qytet, ju do të keni dëgjuar patjetër të Montjuïc magjike. Me muzetë, shfaqje të lehta, burime dhe shumë më tepër, ajo është një nga atraksionet më të ndryshme Barcelonës. Kjo zonë popullor është edhe shtëpia e një prej pishinave më të mirë not në Barcelonë: i Pishina Komunal de Montjuïc.

Designed në 1992 për ngjarjet zhyten olimpike, pishinë në Montjuïc ka qenë rinovuar disa herë gjatë viteve të presë gara të ndryshme sportive ujit. Gjatë muajve cëcëritës, kjo pishinë hap për publikun ku ju mund të gëzojnë disa kohë e mirë në kuvertë, të notosh një xhiro disa ose të ndjekur në gjurmët e kampionëve të mëparshme dhe të hidhen jashtë bordit të lartë zhytjeje.

Gjeni atë në: Avinguda de Miramar, 31

Swimming Pool, Barcelona

Pra, nëse ju vijnë në këtë pikë e nxehtë mesdhetar për disa basking diellit, pikniqe apo ushtrim ujore të qetësoheni, asgjë nuk ndjehet mirë se një rënie e horizontit të ftohtë në një ditë të nxehtë vere në një nga pishinat në Barcelonë. Me larmi të gjerë të lagunave blu në ofertë, ju mund të jeni i sigurt se kur temperaturat fillojnë të rriten, ju do të mundë të ngrohjes!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , shtëpi , Verë , Gjërat për të bërë dhe tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>