Sightseeing në Barcelonë: Pa pagesë turne në këmbë

Turne Runnerbean, Barcelona

Nga klasike rrugët e hapur-top autobus në më të guximshme Segway dhe Jet Ski turne, tani ka mënyra të pafund për të parë pamjet e famshme të Barcelonës. Por në qoftë se ju vërtet doni të bëni më të madhe të kohës suaj në kryeqytet katalanisht dhe marr disa këshilla të lartë nga vendasit gjatë rrugës, ju nuk mund të shkojnë keq me një turne të lirë në këmbë!

Enden nëpër rrugët e Barcelonës është një nga mënyrat më të mira për të marrë të dini qytetin. Nga elegante pemë-rreshtuan 'Calles "nga e rrethit Eixample, të gjitha mënyra për rrugicat dredha-dredha të Tremujori gotik, një turne në këmbë të përkryer kap bukurinë e çdo Barrio Barcelonës dhe personalitetin e saj unik. Dhe që shumë turne në këmbë në qytet janë të udhëhequr nga vendasit Barcelonës, ju do të keni mundësinë për të zhyt veten në historinë dhe kulturën e qytetit duke shijuar disa tregime interesante, fakte, këshilla dhe anekdota nga ekspertët - të gjitha falas .

Ka kompani të shumta në Barcelonë ofrojnë udhëtime falas në këmbë, secili me vet bukuri e saj të veçantë. Nga kryeveprat e Gaudi-së në historinë e romake Barcino, ne kemi ngushtuar zgjedhjet tuaja deri në këto tre kompani të mëdha në këmbë të lirë turne në Barcelonë:

Ndjehen të lirë Tours

Barcelona Cathedral Ndjehen të lirë Tours ofrojnë një shumëllojshmëri të mënyrave të ndryshme për të parë qytetin: me biçikletë, me anije apo edhe me disa tapas shijshme dhe një shfaqje Flamenco hedhur në! Por turne të lirë kësaj kompanie në këmbë i Barcelonës është një përvojë që nuk duhet humbur. Shëtitje nëpër rrugët me udhëzues tuaj (i cili flet anglisht ose spanjisht) ndërsa jeni duke drejtuar poshtë plot jetë Las Ramblas, përmes lashtë Barrio Gótico dhe deri në drejtim të madhështore Palau de la Musica Catalana në këtë dy orësh Qytetin e Vjetër Tour të Barcelonës. Turne Anglisht fillojë në Rock Café Hard në Placa Catalunya në qoftë 11.15am apo 5pm.

Ju gjithashtu mund të provoni turne të lirë këmbë e Gracia dhe të zbuloni të ftohtë, ndjenjë bohem e kësaj lagjeje popullore Barcelona, ​​dhe të përfundojë jashtë me një shëtitje rreth Park Guell bukur.

Top Tip: Merre 2 € zbritje në çdo të Flamenco, anije dhe turne të tjera të paguara kur të rezervoni banesën tuaj në Barcelonë me ApartmentBarcelona.com

Sandemans Tours

Gaudí. Barcelona Sandemans tani operojnë në 12 vende evropiane, dhe ata janë të njohur për fantastike turne të tyre të lirë në këmbë. E tyre Turneu 3 orë e Barcelonës mbulon çdo gjë nga Katedralja e Barcelonës me trashëgiminë Olimpike, që do të thotë këta njerëz do t'ju japë një shije të vërtetë të historisë dhe kulturës së qytetit. Me një ekip i udhëzon në rrugë që janë të njohur të jetë karizmatik dhe shumë njohuri, ju do të jetë i sigurt që të ketë të gjitha pyetjeve tuaja djegur Barcelona përgjigj dhe të lënë me disa kujtime fun!

Libri turne tuaj të lirë në këmbë e Barcelonës (në anglisht ose spanjisht) në internet këtu dhe kreu në Jaume I metro të ndaluar çdo ditë të javës në 11 apo 2pm.

Sandemans gjithashtu të bëjë paketa specializuara, duke përfshirë tapas rrugëve dhe Gaudi dhe Modernizmi turne, ideale për ata që kërkojnë për të mësuar në lidhje me kuzhinën e shijshme Barcelonës ose vizitoni strukturat më të mahnitshme arkitekturore të Barcelonës. Edhe pse këto turne të fillojë në 10 €, ata janë të mirë me vlerë dhe janë një mënyrë shumë informative për të kaluar kohën në qytet!

Runner Bean Walking Tours

Runner Bean Tours, Barcelona Runner Bean është bletët gjunjët, kur është fjala për të liruar turne në këmbë në Barcelonë. Me dy turne të lirë në këmbë në anglisht për të zgjedhur nga, Gaudi dhe qytetit të vjetër, enët kësaj kompanie disa këshilla të madhe, fakte quirky dhe sekretet mrekullueshme për Barcelonën. Vendoseni veten në këpucë Gaudi-së si ju merrni të dini gjithçka në lidhje me stilin e jetës së tij të çuditshëm, mrekulli në ndërtesat e tij magjike dhe natyrisht kryeveprën e tij të papërfunduar, La Sagrada Familia. Dhe për ata buffs histori atje, zhyt veten në të kaluarën e pasur mesjetar të Barcelonës si ju shëtitje nëpër rrugët e lashta e gotik dhe lagjeve hebraike, kapjen e një paraqitje e shkurtër e trashëgimisë romake Barcelonës.

Dëshironi të dini çfarë Gaudi-, Star Wars dhe ëmbëlsira kanë të përbashkët? Intriguar se pse ka gjithmonë saktësisht 13 patat jetojnë në Katedralen e Barcelonës? Pastaj një turne Runner Bean këmbë është definitivisht për ju! Për të provuar një jashtë, kreu në Placa Reial në 11 ose 4.30pm çdo ditë të javës.

Në qoftë se ju jeni drejtuar në Barcelonë me fëmijët, Runner Bean gjithashtu ofron një turne të madh në këmbë familje-miqësore. Nga legjendat mesjetare të mbretërit dhe mbretëreshat në seminare dhe këndoj-a-longs, të rinjtë do të kenë një kohë të madhe në këtë turne interaktive të Barcelonës. Çmimet për këtë turne të fillojë në 43 € për familje.

Pra, të dalin në rrugë dhe të shohim shumë më të mirë të kryeqytetit katalanas me një turne të lirë në këmbë të Barcelonës. Turne interesante dhe Insightful janë patjetër me vlerë kohës tuaj. Nëse ju jeni të drejtohet për në qytet për një pushim veror apo një pushim të shpejtë fundjavë, ju jeni të sigurt të keni një kohë të paharrueshme roaming rrugët e Barcelonës. Ti nuk e di, ju mund edhe të përfundojnë duke u bërë një tifoz i Barcelonës veten!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Lagjet, gjëra për të bërë, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ , Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>