5 Plazhet më të mira në Kosta Brava

Platja de Pals, Costa Brava

Kur ngutje dhe nxitim të jetës së përditshme detyron masat për të kërkuar një tërheqje të vogël fundjavë, shumë ikin në vijën bregdetare të qetë të Kosta Brava. E vendosur në provincën verilindore Girona të Spanjës, bukuria e pabesueshme Costa Brava e kombinuar me afërsinë e saj relativisht afër Barcelona bën atë një destinacion pushimi ideal për çdo lodhur qytet-kalimtar.

Nga darka romantike pranë kufirit francez në exhilarating rritje përgjatë terrene shkëmbore, Costa Brava me të vërtetë e ka atë që e merr për të mbështetur reputacionin e saj të mirë-fituar si një nga destinacionet e pushimeve më popullore në Spanjë. Megjithatë, karakteristika më gjerësisht tërheqës e zonës ekziston në plazhet e shumta natyrore të cilat janë ofruar vizitorëve kënaqësi për vite të panumërta.

Për këtë arsye, ne kemi marrë kohë për të krijuar një listë të, ajo që ne dhemb janë, plazhet më të mira në Kosta Brava.

1) Platja de Castell - Palamos Platja de Castell, Costa Brava

Kjo zonë fshehur edhe Plazhi ndodhet vetëm në veri të qytetit Kosta Brava e Palamos. Ndryshe nga shumë plazhe të tjera të cilat përbëjnë bregdetin verior të Kosta Brava, Platja de Castell ka mbetur relativisht e paprekur nga zhvillimi i vendpushimet e mëdha. Kjo shenjtërore me rërë është i rrethuar nga pyjet befasues dhe shkëmbinjtë të mëdha të cilat rrisin ndjenjën e izolimit. Ne rekomandojmë marrjen e një rënie e horizontit në ujërat blu të qartë ose në këmbë rrugën kontrabandistit vjetër që shkon përgjatë plazhit.

2) Platja de Pals - Pals

Vendosur në afërsi të midpoint e shtrirë bregdetit Kosta Brava, Platja de Pals është plazhi i përsosur për ata që kërkojnë disa aktiviteteve të larta të energjisë. Edhe pse Costa Brava mund të përkthehet në "bregun shkëmbor të ashpër dhe", ky plazh i veçantë thyen larg nga titulli. Në fakt, ndryshe nga shumica e destinacioneve të tjera shkëmbore të plazhit Kosta Brava, të gjithë dy shtrirje milje krenohet plazh butë artë. Kjo e bën Platja de Pals ideal për një shumëllojshmëri të sporteve mesdhetare plazhit, të tilla si volejboll, rrëshqitje në ajër dhe shumë më tepër. Ne gjithashtu rekomandojmë kontrolluar nga një nga kurset e shkëlqyer e golfit vetëm hapa jashtë në plazh!

Tossa de Mar, Costa Brava 3) Platja Gran - Tossa de Mar

Përqendruar baraslarguar mes Barcelonës dhe jug të Francës, Platja Gran është i huaj për kulturën. Me qytetin historik të Vila Vella në kurrizin e saj, vizitorët vijnë nga gjithë të ecin në plazh, ndërsa shikimin rrënojat lënë prapa nga kolonët e kaluara romake. Pas një dite të gjatë të diellit mbushur relaksimin vendpushimin popullor pushime të Tossa de Mar në Kosta Brava, ne sugjerojmë grabbing një pickim për të ngrënë në një nga shumë restorante autentike katalanisht drejtë jashtë plazh. Me kombinimin e mirë-balancuar të kulturës, kuzhinë dhe argëtim beachside, nuk ka mohuar se Platja Gran është një destinacion ideal Costa Brava plazh.

4) Platja de Sant Lluís - Cadaqués

Nëse eksploruar natyrën është diçka që ankesat për interesat tuaja të veçanta, ne ju rekomandojmë që të sipërmarrje jashtë në Platja de Sant Lluis. Ky plazh mund të gjenden në rezervë natyrës së Cap de Creus i cili mburret me formacionet e mrekullueshme shkëmbore dhe shkretëtirë të madhe. Kalojnë ditën përshkojnë terrenet përafërt përreth plazh ose këmbëgjatë në pishina shkëmb natyrore. Kjo 'playa' është i njohur edhe për atmosferën e tij të relaksuar, në mënyrë të sigurt për të sjellë të gjitha bazat tuaja plazh të përtoj rreth në plazh, pasi koha juaj natyrën zbuluar janë shpenzuar.

5) Platja de Tamariu - Tamariu Tamariu, Costa Brava

Për pak argëtim familjar në diell, mbledh plaçkat trungu dhe kokë e në Platja de Tamariu, vend më të Kosta Brava e familje-miqësore plazh. Zona përreth këtë plazh të bukur është shtëpi për vendpushimet e shumta të familjes, si dhe një shumëllojshmëri të aktiviteteve tërheqës për emocion-kërkuesit të të gjitha moshave. Restorante, bare dhe kafe në qytetin e Tamariu janë të vendosura vetëm këmbët jashtë buzë të Platja de Tamariu, too.

Është e njohur gjerësisht në të gjithë Spanjën se plazhet simpatik e Kosta Brava kanë qenë joshës interesimin e vizitorëve për dekada të tëra. Nëse ju shkoni për një largim të qetë plazh një ditë udhëtim nga Barcelona, ​​një eksperiencë kulturore pranë plazh Med, ose një diell mbushur pushime familjare, nuk ka dyshim se ka një plazh në Kosta Brava kjo është e përkryer për ju!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Shtëpi, Summer, turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>