5 më të mira nëpër çati tarraca e në Barcelonë: qielli është kufiri

Terrazza La Isabela - Hotel 1898, Barcelona

Nuk ka asgjë më të mirë se një koktej të ftohtë, një divan të rehatshme dhe disa pikëpamjet e mrekullueshme e Barcelonës! Mundë të ngrohjes e rrugëve cëcëritës e kryeqytetit katalanisht kjo verë dhe kokën lart, lart, lart për disa pije të jashtëzakonshme në natyrë dhe pamje spektakolare në një nga tarraca të mira Barcelonës rooftop.

Me shumë bare fantastike hapura për të zgjedhur nga, secili me hijeshi e vet, ne kemi vënë së bashku një listë të preferuarat e tona. Nga pikëpamjet e pabesueshme e detit për të jetuar muzikë, duke shijuar një mbrëmje në një nga këto tarraca ftohtë dhe të sofistikuara tavanë në Barcelonë është një domosdoshmëri për çdo vizitor në qytet këtë verë.

Sunset Lounge Bar - H10 Montcada H10 Montcada - Sunset Lounge Bar, Barcelona

Ky bar tarracë tavanë ofron një pamje të veçantë 360 shkallë të Barcelonës. E vendosur në lagjen simpatik gotik, në afërsi të Katedrales Barcelonës, pikëpamjet e spires tmerrshëm mbi horizont e qytetit bëjnë këtë chill-out bar se pak i veçantë! Pra, na japin disa meloditë relaksuese, pije Poolside dhe një muzg cëcëritës të gëzojnë në këtë simpatik Boutique tarracë Hotel Bar. (Via Laietana, 24)

Blue View, Casa Fuster, Barcelona Blue Shiko nga Bombay Sapphire në Casa Fuster

Casa Fuster është një zgjedhje e madhe për tavanë tuaj pije tarracë në Barcelonë, duke u gjetur në hip, lagje Katalonisht-bohem i Gracia. Ky hotel simpatik është mbi 100 vjet e vjetër dhe oozes me karakter, aq shumë në mënyrë, Woody Allen ka qenë edhe i ndotur duke luajtur jazz në këtë të përbashkët. Terrassa Blue View në Hotel Casa Fuster ofron një 360º pamje joshës të qytetit, duke përfshirë Passeig famshme de Gracia, Sagrada Familia dhe kulmi i Tibidabo, duke e bërë këtë bar tavanë vend i përsosur të verës për të qetësohuni me disa pije freskuese dhe kompani të mira. (Passeig de Gracia, 132)

Alaire Terrace Bar - Hotel Condes

Alaire Terrace Bar, Barcelona

Për disa ekskluzive dhe joshës strehë tavanë, Alaire Terrace Bar është vendi për të shkuar. Relax në sofas bardhë me një të ftohtë, pije freskuese, disa tapas shijshme dhe pamje të mrekullueshme të moderniste Barcelonës, nga portreti Sagrada Familia tek unike La Pedrera. Të hënën, të martën, të mërkurën dhe të dielave, ky bar tavanë transformon në një mbrëmje të hapur të mbushur me seancat muzikë live, kokteje sassy dhe një atmosferë të rëndë tërheqës. (Passeig de Gracia, 73-75)

Terraza La Isabela Terraza La Isabela - Hotel 1898

Las Ramblas është një nga rrugët më emblematike në Barcelonë, në shtëpi të interpretues rrugë, dyqane, tregje dhe disa pamjeve awesome. Megjithatë, kur ju keni nevojë për të shpëtuar ngutje dhe nxitim, Hotel 1898-së Terraza La Isabela, siguron vendosjen e përkryer për një darkë dhe pije në një nga të ngrohtë, netë butë Barcelonës. Ne rekomandojmë sipping në një nga kokteje ultra-të shijshme shtëpi si ju të gëzojnë pikëpamjet e Las Ramblas, Port Vell dhe Montjuïc. Mos harroni të provoni tapas shtëpi edhe këtu - e shijshme (La Rambla, 109)

WET Deck - Hotel W Wet Deck W Hotel, Barcelona

Një i ri, argëtim dhe bar mitik mund të gjenden në Hotel W. Sipping një koktej passionfruit nënshkrim dhe duke marrë në "horizonte" të lë pa frymë e detit Mesdhe nga WET Bar e Hotel W është padyshim një mënyrë e mirë për të kaluar një mbrëmje të ngrohtë verore. Tavanë bar i kësaj, hotel luksoz Sail-formë është e hapur për publikun nga 20:00 dhe të dielave partitë e reja WET Deck verore Seria goditi hapësirë, duke e tundur deri atmosferë me DJ masivisht famshme të gjalla dhe disa pije über-me shije frute. (Plaça Rosa dels shfryn, 1)

Pra, nëse ju jeni duke planifikuar për të vizituar Barcelona këtë verë, të jenë të gatshëm për të mbushur mbrëmjet tuaja me pamje madhështore të qytetit, gojë-lotim pije, dhe meloditë e lartë në këto bare fantastike tarracë tavanë!

Qenë tashmë? Kanë një tjetër sugjerim? Na bjerë një koment më poshtë dhe na tregoni se çfarë mendoni!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës , Natës , Places , gjëra për të bërë dhe tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

One Response to 5 më të Mira tavanë tarraca e në Barcelonë: qielli është kufiri

  1. sofas barcelona thotë:

    Que pamjet espectaculares tan.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>