Grec Festival Barcelona 2013: Arts autentike

Festival Grec el Logo, Barcelona

Siç verës përshëndet Barcelonën, aktivitete kulturore fantastike goditi kalendarin emocionuese që ofron qytetin me Fiestas fantastike dhe ngjarjet artistike! Një nga festivalet verore më të pritura në Barcelonë është Grec Festival-mujore, një festë ndërkombëtar i arteve skenike duke filluar nga muzika dhe teatër për të kërcyer dhe aktet cirku! Me interpretues vijnë nga e gjithë bota për të argëtojë veçanërisht për banorët dhe vizitorët e Barcelonës, edicioni i këtij viti 37-të i Festivalit Grec është i sigurt për të argëtojë, të kënaqur dhe të papritur audiencën e të gjitha moshave.

Teatre Grec është vendi kryesor i këtij festivali artit unik dhe mund të gjenden në ultësirë ​​e Montjuïc në Barcelonë. Çdo vit kryeqyteti Katalonje pret një shumëllojshmëri të gjerë të tregon dhe shfaqjeve, nga poezia në magji për të jetuar grupe. Një nga qëllimet kryesore të festivalit është që të marrë të gjithë qytetin e përfshirë, dhe për më tepër, shumë nga ngjarjet ofrojnë pranim të lirë duke i lënë asnjë justifikim për të mos marrë pjesë në fun! Këtë vit, festivali do të jetë futur "MiniGrec" e cila është një nismë që synon veçanërisht në familje!

Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për disa të mirë modës së vjetër argëtim familjar, belly-gudulisje qeshje apo një natë nën netë të ngrohtë Barcelonës humbur veten në një film klasik, Festivali Grec do të më patjetër të ketë diçka për ju këtë verë!

All-Round Family Fun

Duke nisur me 30 qershor dhe drejtimin e deri në korrik 31, Festival Grec është e gatshme për të marrë qytetin nga stuhia. Gjatë këtyre katër javëve, vizitorët mund të arrijë punëtori përditshme, shfaqje dhe veprimtari jo vetëm nga faza kryesore në Teatre Grec, por edhe në vende të shumta brendshme dhe te jashtme të vendosura në të gjithë qytetin.

MiniGrec The Punch and Judy Show, El Grec, Barcelona

Krejt të re këtë vit, MiniGrec është paraqitur audiencat me 13 shfaqje nga kukullat e famshme në musicals dhe akteve valle, i projektuar posaçërisht për audiencën e familjes. Këto do të përfshijnë El somni d'una nit d'estiu, një muzikore që do të ftojë publikun për të dëshmuar magji dhe fantazi nga bota e Shekspirit. Grusht dhe Judy Shfaq nga Rod Burnett do edhe hiri në skenë dhe të jetë i sigurt që të ketë Audienca qeshur.

Verbuar lëviz valle dhe emocionues Teatri

Opus, El Grec Festival, Barcelona

Hop në bordin e autobusit La Caldera për një ditë udhëtim të gjatë rreth qytetit, Grec Festival-goers do të jetë në gjendje të marrin pjesë në aktivitete të vallëzimit në secilën prej tyre - një mundësi e mrekullueshme krijuese punëtori! Për përvojën mirën në teatër, të jetë i sigurt që të shikoni performancën e "100 Femmes". Kjo përvojë unike teatrale do të shfaqë 100 gra të ndryshme nga Barcelona, ​​që vjen së bashku dhe harmonizimin si një kor. Një akt i pritur do të jetë Utopies, ku publiku do të gëzojë dalin aktorë të rinj, autorë dhe drejtorët nga Barcelona, ​​Berlin dhe Montpellier tregon një projekt krijues ndërkombëtar bazuar rreth pyetjes, "Çfarë do të nesër të jetë si?", Sepse datat e sakta dhe vende, kontrolloni jashtë kalendarit Grec.

Muzikë ëmbël

Muzikë dhe festivale janë si gjalpë dhe bukë, dhe duke shtuar se aromë shtesë në Festivalin Grec në Barcelonë do të jetë një përzgjedhje fantastike e artistëve sigurt që të mos gaboj. Linja Top Up përmban Katalonje band pop rok Ja t'ho tmerrshme, flamenko artist Diego El Cigala, Kiko Veneno dhe jazz tingujt nga Jorge Pardo.

Circus Sensational

Dëshmuar ndonjëherë një akt cirk në të njëjtën kohë kryen me një bandë String Quartet? E pra kjo është shansi juaj! Opus, një performancë e krijuar nga kompani australiane rreth, do të sjellë në skenë truket fundit cirkut dhe flips së bashku me performancën live të Shostakovich kuartetet string nga Quatuor Debussy. Kapur këtë akt të mahnitshme në 1 st dhe 2 nd e korrikut në Teatre Grec. Të jetë i sigurt që të mos humbasë cirk tregojnë vlerësuar me çmime, kokoshka Machine (një apokalipsi në familje), gjithashtu, drejtimin nga korriku 30-31 në Mercat de les Flors.

Outdoor Movies El Grec Festival 2013 Barcelona

Kreu deri Kalanë Montjuic për një mbrëmje nën yjet në netë të ngrohtë të verës në Barcelonë. Sala Montjuic feston 11 vjetorin e saj këtë vit, dhe në bashkëpunim me Festivalin Grec, do të organizojë një festival filmi në ajër të hapur duke luajtur një shumëllojshmëri të shfaqjen duke filluar nga pantallona të shkurtra origjinal film të shfaqë filma, dy të reja dhe të vjetra. Showings të zhvillohet çdo të hënë, e mërkurë dhe e premte natë, nga qershori 30-të deri në gusht 7 th. Ne themi, kap një shportë piknik dhe disa Cava, dhe të bëjë një natë të saj!

Kjo festë fantastike e talenteve ndërkombëtare në artet skenike është bërë një traditë të paharrueshme verës Barcelona dhe Festivali Grec garanton një kohë e mirë për të gjithë ata që marrin pjesë. Edhe pse disa shfaqje janë pa pagesë, shumë do të kërkojnë bileta. Për të siguruar vendin tuaj në një nga këto shfaqje të mahnitshme, vizitoni faqen e internetit Festival Grec, ku ju do të gjeni edhe një kalendar të plotë të ngjarjeve, vende dhe drejtimet.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Events, gjëra për të bërë, Turistike Guide dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>