Festival Cruïlla Barcelonës, 2013 - 2 Ditët e çmenduri Zbavitje

Cruilla Festival, Barcelona

Ardhja në Barcelonë këtë korrik? Zgjedhje e duhur! Përveç nga të qenit në gjendje të gëzojnë aktivitetet e panumërta të ngrohtë-motit si turne biçikletë dhe volejboll plazhi, nuk është një ngjarje e veçantë vjen deri që ju thjesht nuk mund të humbasë: Festivali Cruïlla!
Ky festival shumë-pritur muzikë do të mbahet më 4 korrik dhe 5, duke shfaqur mbi 40 artistë të ndryshëm nga e gjithë bota, duke përfshirë über famë Snoop Dogg! Festivali Cruïlla është një ngjarje dy-ditor që zhvillohet në Barcelona Parc del forumin, një vend i përsosur që mund të trajtojë një turmë të madhe dhe ende të mbajë një ndjenjë e intimitetit.

Muzikë për Gjithkush

Cruïlla, që në katalanisht do të thotë "shtigjet e kalimit", është një ngjarje e cila tërheq të gjitha llojet e dashuruar muzikë, nga tifozët e hip-hop për të pasuesve shpirt, dhe gama e saj eklektik i zhanreve është një nga arsyet kryesore që e ka bërë kaq popullore.

Snoop Lion, Cruilla Festival Barcelona Snoop Lion (ish Snoop Dogg)

Snoop Lion është dhe ka qenë gjithmonë i njohur për performancat e tij të pabesueshme të gjalla, por këtë vit duhet të jetë interesante për dy arsye të tjera: Së pari, kjo është e vetmja ndalesë në Spanjë që Snoop do të jetë bërë gjatë turneut të tij aktual, diçka që e bën të qartë madhësinë i Festivalit Cruïlla; Dhe së dyti, Snoop Dogg ka bërë jo vetëm një transformim të fundit të emrit të tij, por të gjithë personalitet e tij, duke rezultuar në marrjen e mostrave të zhanreve të reja të muzikës. Albumi i tij i ri, reincarnated, vë një theks të vogël në reggae, një zhanër jo lidhur zakonisht me gjigandin rap në regjistrimet e tij të mëparshme.

James Morrison

James Morrison, Cruilla Festival, Barcelona

Anglisht kantautore dhe kitaristi James Morrison arriti famë kur debutimin e tij vetme që ju jepni mua diçka u lirua më 16 korrik, 2006. zhanret e tij song ndryshojnë shumë nga lë të kuptohet se Latino të popullit klasike në shpirtin me një spërkatje të ungjillit. Turmat në Cruïlla në të premten e festivalit do të jetë duke shpërthyer me zemërim ndaj tingujt e albumin e tij më të ri, zgjimin.

Wyclef Jean dhe kampin e refugjatëve Wyclef Jean Cruilla Festival, Barcelona

Wyclef Jean, superstar ndërkombëtar dhe ish-anëtar i Fugees, nuk ka qenë kurrë një të zhgënjej. Tre herë fitues Grammy artist dhe dashnor i të gjitha gjërave Haitian do të kryejnë tij rreh reggae-rap më 5 qershor në Barcelonë, për herë të parë në karrierën e tij dhe herën e fundit në Spanjë, për pjesën tjetër të vitit.

Rufus Wainwright

Kanadez-amerikan kantautore dhe kompozitori ka qenë në biznesin e muzikës për mbi 20 vjet. Së bashku me zërin e tij të veçantë, Rufus Wainwright është i njohur mirë për tingujt e tij "popera", këngë për Soundtracks film dhe opera e tij debutues Prima Donna. Pasi i njohur si "Best New Artist" nga Rolling Stone Magazine, Rufus do të shfaqë albumin e tij të 7-të dalë nga loja këtë vit Festivalin e Cruïlla, njëri i cili është prodhuar nga Mark Ronson dhe me siguri do të jetë një hit pasi booms përmes Forumit.

Me mbi 40 artistë, këngë super awesome, dhe një atmosferë festivali verës, të mos humbasë Festivalin Cruïlla në Barcelonë këtë vit. Çmimet për bileta fillojnë në 40 euro në ditë, me një biletë dy-ditore kushton 65 Euro. Për më shumë informacion mbi vendin, bileta dhe formacion, vizitoni faqen zyrtare Festival Cruïlla.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Natës, Events, Shtëpi, Nightlife dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>