Sportet e ujit, aventurën dhe Aktivitetet Ekstreme në Barcelonë

Bungee Jumping, Barcelona

Për ata të nisej në Barcelonë, ju mund të foto udhëtimin tuaj si një mbushur me kundruar në gjenialitetin arkitektonike Gaudi-së, duke marrë një shëtitje në lagjen gotik dhe natyrisht, gërmimi në ato tapas shijshme! Por për ata që janë në kërkim për diçka pak më të exhilarating, kryeqyteti katalanisht është të presë edhe për disa aktivitete të skajshme, të sigurt për të kënaqur dëshirat tuaja adrenalin. Nëse ju jeni në kërkim të një aventurë me shpejtësi të lartë të detit apo në kërkim për të marrë rrëzohej literal 'bungee', Barcelona me të vërtetë ka të gjitha. Pra, pse nuk ju lënë ndonjë gjë për një ditë tjetër dhe në vend që të zgjedhin për të provoni disa nga këto aktivitete ekstreme në Barcelonë.

Hit Waters - ski jet

Jet Skiing [Photo via Life Style Barcelona]

Duke kërkuar për një mënyrë emocionuese për të qetësoheni nën diell spanjisht? Nëse është kështu, ne rekomandojmë ski jet në Barcelonë! Gara përgjatë bregut shumë vetë në ski tuaj jet si ju të gëzojnë pamje spektakolare e horizont dhe bregdetit të Mesdheut. Një prej aktiviteteve të plazhit të lartë në Barcelonë, ne sugjerojmë shkon poshtë për të bun Ski Jet për të Barcelonës në Port forum për të ngritur, ose të kontrolluar nga Jet Ski Barcelonës Udhëtim faqen e internetit për një turne alternative të kryeqytetit katalanisht. Nëse Shpejtësi të lartë nuk janë gjë tuaj, pjesa tjetër e siguroi, ka shumë më shumë janë sportet e ujit në Barcelonë për të zgjedhur nga, duke përfshirë wakeboarding dhe shëtitje me varkë banane!

Quad Biking Barcelona Terreni i thyer - Biking Quad

Në kërkim të një përvojë emocionues në fshat katalanisht? Mirë atëherë, duke zgjedhur të shkojnë biking quad vetëm jashtë Barcelonës do të jetë e drejtë deri rrugë tuaj. Sipërmarrje përgjatë gjurmët e ndryshme të Parkut Kombëtar Montenegra, përmes kafshëve të egra dhe pamje të mahnitshme, si ju kombinohen shpejtësi dhe aventurë. Check out aventurën e Barcelonës , një kompani që ofron 2-orëshe turne exhilarating udhëzuam dhe transportin privat nga strehimin tuaj.

Shiko nga lart - me vela pas motoskafit

Për një përvojë herë-in-a-jetës, me vela pas motoskafit në Barcelonë është një domosdoshmëri. Fluturoj nëpër qiejtë në 150 metra mbi Detin Mesdhe, si ju dëshmoni pamje spektakolare të bregdetit të Barcelonës. Nëse ju jeni një të drejta të plota droguar aventurë apo pak-zemre të fikët, një gjë është e sigurt, kjo është duart poshtë një nga mënyrat më të veçantë për të parë qytetin.

Nëse ju jeni në Barcelonë me atë dikush të veçantë, të jetë i sigurt për të provoni tandem me vela pas motoskafit, i sigurt për të lënë ju të dy me kujtime për të zgjasë një jetës. Udhëheqës të El ndalesë Maresme-forum mbi metro L4, dhe të bëjë më të madhe të zonës së veprim-mbushur Parc del banje forum, ku ju mund të gëzojnë këtë aktivitet nga maji deri ne tetor!

Abseiling në Montserrat

Abseiling, Extreme Activities Barcelona Si për një vend të abseiling? Të sigurt për të përzierje deri ato emocione, kjo ekspeditë fun është edhe një vlerë përjetuar. Prej atij hapi i parë jashtë buzë në momentin kur këmbët tuaja në fund të bërë kontakt me terren, abseiling është i sigurt për të ju jap një lëvizje, dhe madje edhe të kërkojnë për të bërë atë përsëri të gjithë.

Jo vetëm gjaku yt do të jetë gara, por kjo është gjithashtu një opsion i madh në qoftë se ju jeni duke kërkuar për një ikje të shkurtër nga ngutje dhe nxitim të Barcelonës, si ju do të gjeni veten të gjithë rrugës deri në malin Montserrat madhërishëm. Mos e humbisni shansin tuaj për të kapur disa pikëpamje të mahnitshme të Barcelonës si ju Rrip veten në për një aventurë e jetës! Për të marrë pjesë në këtë kërkim të paharrueshme, shikoni faqen e internetit Lifestyle Barcelonës .

Freefall - Bungee Jumping në Kosta Brava

Për ato daredevils atje, nuk është vetëm një aktivitet mjaft ekstrem - bungee hedhur! Merrni një kërcim nga një vinç 65 metra të lartë si ju plumbçen-kreu i parë drejt terren. Jetë i sigurt për të marrë në pamje të pabesueshme zogj-sy të Brava Costa, ndërsa ju jeni atje! Çmimet fillojnë në 80 € dhe një gjë është e sigurt, kjo pikiatë tmerrshme ende i frikshëm do të largohet nga ju ndiheni si kurrë më parë. Për më shumë informacion, shikoni faqen e internetit Lifestyle Barcelonës .

Pra, nëse ju jeni thjesht në kërkim të diçkaje të skajshme në udhëtimin tuaj, ose ndodh që të jetë një daredevil përkushtuar, këto aktivitete ekstreme në Barcelonë janë të sigurt për të marrë se gjaku i pompuar!

Rreth Marina - Marketing Team

Marina e cila është një shkrimtar nga Barcelona dhe është apasionuar udhëtimit dhe teknologjisë. "Kurdo që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , Travel & Pushimet e tagged , , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>