Sound Primavera Festival Barcelona 2013

Sound Primavera Festivali Barcelona

Kalendari Ngjarja Barcelona ka filluar të mbushur deri sa kryeqyteti Katalonje mirëpret kthimin e motit të ngrohtë, duke sjellë me vete festivale pafund ngjyra dhe koncerte bollëk. Një nga festivalet më të mëdha të muzikës e parë dhe të stinëve pranverë / verë është edicioni i 13-të i Festivalit vjetor Primavera Sound në Barcelonë. Kjo performancë muzikore është një festë pesë-ditore mbushur deri në buzë me meloditë ftohtë, bandat awesome dhe një atmosferë të mahnitshme si asnjë tjetër!

Primavera Sound vitin 2013 sponsorizuar krenari nga San Miguel dhe është konsideruar si një "domosdoshmëri për çdo lover muzikë". Ngjarja është e njohur gjerësisht si një prej disa festivaleve të ushqyer të gjitha brezat, kënaqjen mijëra me një përzierje eklektik i pop, rock dhe tendencat nëntokësore, duke e bërë këtë festival një në Barcelonë që ju thjesht nuk mund të humbasë!
Çfarë: Primavera Festival Sound 2013
Kur: 22-26 maj
Ku: Parc del Forum, Arc de Triomf dhe objekte të tjera të ndryshme në të gjithë qytetin

Çmenduri muzikore

Primavera Sound 2013 Festivali Sound Primavera është i njohur për tërheqjen e disa prej emrave më të mëdhenj në industrinë e, të cilat me kalimin e viteve kanë përfshirë preferencat e Pixies, pulpë, The White Stripes dhe shërim.

Këtij viti line-up është një ëndërr-vjen-e vërtetë për çdo Muso, me grupe legjendar si Blur, Wu Tang Clan dhe Shërbimin Postar të vendosur për të marrë në skenë. Disa prej artistëve të tjerë më të rëndësishme në line-up përfshijnë band Australian, Nick Cave dhe fara e keqe, ndjesi shkëmb Pheonix nga Franca, dhe Grizzly Bear, një Brooklyn-lindur band folk-pop.

Festivali i Note

Si lista tashmë mahnitshme e akteve vazhdon të rritet, Barcelona është duke u përgatitur për rreth 100,000 koncert-goers për të goditur në dy vende kryesore të Festivalit Primavera Sound 2013: Parc del forumin dhe zonën Arc de Triomf.

Primavera Sound 2013, në Barcelonë do të zgjasë për pesë ditë, dhe edhe pse kalon plota festivalit kanë shitur jashtë, bileta ditë ende mund të blihen për të enjten, të premten dhe të shtunën në 80 € për biletë. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga faqen e internetit Primavera Festival Sound apo zyrtare faqen Facebook për një orar të plotë, informacion në lidhje me vende dhe më shumë.

Koncerte FALAS!

Nëse ju doni të kapur disa veprime jetojnë muzikë këtë vit, por ju nuk jeni të prirur për të thyer Primavera al Parc [Photo via Primavera Official Website] bankë, nuk shqetësohem, Primavera el Parc është vendosur të mbahet më 25 maj dhe 26 ofron koncerte falas të jetojnë në Ciutadella Park të bukur.

Ju gjithashtu mund të shkojnë në Parc del Forumin më 22 maj për goditje e madhe off e festivalit, si pjesë e Primavera a la Ciutat dhe të gëzojnë shfaqje jetojnë sipas DeLorean e vaksinave falas!
Pra, nëse ju e konsideroni veten një muzikë-shitës droge apo vetëm një person që gëzon një të mirë indie-mendje, Festival 2013 Sound Primavera në Barcelonë është një domosdoshmëri! Grab biletat tuaja, libër një nga shumë apartamente në Barcelonë, hop në bordin e fluturimit të ardhshëm dhe të përgatiten për një nga përvojat më të mira muzikore të jetës tuaj - të drejtë në mes të një nga qytetet më të mahnitshme në Evropë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në aktiviteteve , Ngjarje , shtëpi dhe tagged , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

2 Përgjigjet për të Festivalit Primavera Sound Barcelona, ​​2013

  1. Harriet Freeman thotë:

    Bileta sezon kanë shitur jashtë edhe pse :(

    Ju ende mund të blejnë bileta për koncerte edhe pse, por kjo ndoshta do të punojnë jashtë një pak më të shtrenjtë.

    Tip i madh për koncertet e lirë edhe pse!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>