Një Udhëzues për Top 5 bare koktej në Barcelonë

Kimik Martini Cocktails

Në kërkim të një Margarita përkryer përzier, ose një Mojito oh-so shijshme? Nëse ju e konsideroni veten një njohës koktej apo dikush që sapo gëzon pije me rastit, një gjë është e sigurt, krijimet në këto bare koktej të lartë në Barcelonë janë të sigurt për të bërë buds shijen tuaj therje!

1. Andu - Një Përvoja Lokale

Për ata që kërkojnë për të shmangur turmat e turistëve, ndërsa sipping një pije të shijshme në një bar koktej në Barcelonë, Andu është një zgjedhje e lartë. Pak off rrugë të rrahur, këtu ju mund të gëzojnë një përvojë të katalanisht me disa kokteje shijshme klasike dhe tapas tradicionale.

C / Correu Vell, 3.

Slow Cocktail Bar, Barcelona 2. Bar Slow Koktej & Boite - G & T, Çdokush?

Nëse ju jeni më shumë të një xhin tonik dhe të dashurin, atëherë Bar Slow Koktej në Barcelonë do të jetë e drejtë deri rrugicë tuaj. Ky vend sofistikuar ofron një përzgjedhje të gjerë të kurthet që ndryshon me stinët, dhe është një preferuar në mesin e Barcelonës turmës elitës. Të jetë i sigurt për të provoni të qetë "Madame Butterfly", një përzierje e shijshme e vodka dhe hir japoneze ... yum!

C / Paris, 186.

3. Bambu Lounge - Nga Orientit

Bambu Lounge në Barcelonë, e vendosur në rrethin Gracia, lejon patronët mundësinë për të gllënjkë në disa kokteje ftohtë kundër një sfond orientale. Me disa cilësi të aziatike-indian kuzhinë për të shoqëruar blends e ëmbla të Whisky dhe amaretto (i njohur këtu si "The Godfather"), kjo ofron diçka më të veçantë për vizitorët në kërkim të një bar koktej paharrueshëm në Barcelonë.
C / Vallfogona, 23.

4. Boadas - një klasik Barcelona Boadas Cocktail Bar Barcelona

Një element kryesor i Barcelonës që nga viti 1933, Boadas është bar i vjetër koktej në Barcelonë dhe vendi i përsosur për ata që dëshirojnë për të shkelm prapa në një ambient artsy. Tronditur dhe trazuar në përsosmëri nga pritjes-stafit në tuxedos, zgjedhja e kokteje në ofertë në këtë locale elegancë është i sigurt për të kënaqur çdo tifoz koktej. "Koktej i Ditës" është një turmë pleaser, too!

C / Tallers, 1.

5. Thatë Martini - Një prekje Ekskluzive

Për kokteje më elegante në Barcelonë, ka vetëm një vend për të shkuar: Dry Martini! Prisni-stafit në tuxedos bardhë përshëndes klientët në këtë bar koktej elegant në Barcelonë. Pronar dhe themelues, Havier de las Muelas, është i njohur në të gjithë botën për krijimet e tij dinak koktej, dhe më së miri këtë vend në një fjali: "Dry Martini Botërore është një mënyrë jetese". Në qoftë se ju dëshironi të provoni dorën tuaj në dridhje dhe nxitje, klasa të ndryshme koktej janë të ofruara në Akademinë Martini thatë.
C / Aribau, 162-166.

Kjo listë është në asnjë mënyrë përfundimtare, dhe me shumë më tepër bare koktej në Barcelonë, duke përfshirë Marmalade në El Raval me vibe saj të ftohtë bohem, dhe Tandem në Carrer d'Aribau 86, një bar i hollë koktej me disa krijimet e shijshme, ne garantojmë ju ' do të gjeni një locale të përkryer të përshtatshme për-darkë postimi sipping nevojave para apo!

Për më tepër, në qoftë se ju jeni duke bërë rrugën tuaj për Barcelonën për një pushim të shkurtër, kicking mbrapa me një koktej pas një dite të ndonjë gjë interesante mund të jetë vetëm lumturi. Ju mund edhe të zgjidhni për të qëndruar në një nga shumë të qytetit apartamente qendër pushime në Barcelonë, duke e bërë të lehtë për të gëzojnë të natës aktiv të këtij qyteti kozmopolit!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Bare & Nightlife , Shtëpi , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>