Segway Tours në Barcelonë: Një rrugë e shpejtë për të parë pamjet

Barcelona Segway Tours

Ka shumë mënyra për të parë pamjet verbuar e Barcelonës: varkë turne lart dhe poshtë bregut mesdhetar, rrugët biçikletë rreth Montjuïc, fantazmë ecën në tremujorin e gotik ... Por, nëse ju jeni duke kërkuar për një mënyrë zbavitëse për të eksploruar qytetin që është të sigurt, të shpejtë dhe pak jashtë zakonshëm, atëherë ne ju sugjerojmë të provoni një nga turne Segway të Barcelonës!

Segways - Best, jeshil dhe Pretty kutërbues

Segways janë dy rrota, vetë-balancimin Scooters elektrike. Këto transportuesit personale janë bërë gjithnjë e më popullore gjatë viteve të fundit dhe jo vetëm të sigurojë një mënyrë e eko-miqësore për të marrë rreth, por janë gjithashtu të përsosur për ndonjë gjë interesante në Barcelonë për shkak të shpejtësisë së tyre dhe dimensione kompakte. Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të zbuluar qytetin pa thyer një përvojë të madhe, atëherë një turne Segway Barcelona është rruga për të shkuar!

Një Tour për të Gjithë: Barcelona Segway glides

Barcelona Segway Glides

Një turne Segway që mbulon të gjithë duhet-shih pamjet në Barcelonë, nga Lagjja historike gotik dhe në plazh BARCELONETA me aktiv Las Ramblas dhe qetë Parc de la Ciutadella, Barcelona Segway glides është një zgjedhje e lartë për vizitorët në kërkim për të marrë më shumë nga udhëtimet e tyre. Turne këtij kompanisë zgjasë për 3 orë dhe jo vetëm do të mbulojë pamjet kryesore dhe atraksione, por ju do të jetë në gjendje për të rrëmbyer disa këshilla të dobishme se si të shpenzojnë pjesën tjetër të kohës suaj në Barcelonë, too.

Udhëzon turne di stuff e tyre kur është fjala për fakte të Barcelonës, kështu që mos ngurroni të kërkoni ndonjë gjë që ju dëshironi. Jenë të përgatitur për disa anekdota qesharake dhe të paharrueshme, gjithashtu, i sigurt që të rrinë me ju gjatë pasi keni lënë qytetin Gaudi-së. Për më tepër, në qoftë se ju jeni të vijnë në Barcelonë me një grup të madh apo edhe në një ikje romantike për dy, kjo kompani gjithashtu ofron udhëtime private, duke e bërë për një përvojë më personale! Për më shumë informacion, vizitoni faqen e Barcelonës Segway glides Faqja Zyrtare .

Personalizoni Tour tuaj: Barcelona Segway Tour Barcelona Segway Tours

Për ata që duke kërkuar për diçka të veçantë, të jetë i sigurt për të kontrolluar nga Barcelona Segway Tours. Kjo kompani ofron pako të ndryshme të përshtatshme për nevojat tuaja, duke përfshirë "Zbuloni dhe Relax", që kombinon një turne të qytetit me një dush spa dhe masazh, apo i "Rock dhe Segway", ku ju të përfundojë aventurën tuaj rreth qytetit me pije dhe një vakt në Rock Café Hard.

Një nga të preferuarat tona është 'Tapeo pas Segway "që kombinon një turne ndonjë gjë fun me një dash e kulturës. Në këtë turne ju mund të gëzojnë tapas këndshëm çiftëzohet me një verë të shijshme katalanisht në një çuditshëm gotik bar Tremujori. Për më shumë informacion, vizitoni zyrtare në faqen e internetit Barcelona Segway Tour .

Pra, nëse kjo është për të zoom kaluar pamjet si ju shqyrtuar më i mirë i Barcelonës, ose vetëm për të provoni diçka të ndryshme në udhëtimin tuaj për në kryeqytet katalanisht, çfarëdo arsyeja juaj për të marrë një turne Barcelona Segway, ju do të gjeni se është është një mënyrë e madhe për të zbuluar gjithçka që qyteti Gaudi-it ka për të ofruar, dhe më shumë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , shtëpi , Places dhe tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>