Top 5 bare pagesë tapas në Barcelonë

Pappa e Citi, Barcelona

Ajo shkon pa thënë se duke u përpjekur disa tapas në Barcelonë është një domosdoshmëri për cilindo që viziton kryeqytetin Catalan. Tapas, të cilat të krijuara në Andalucia, janë përshkruar më mirë si nibbles Madhësia pickim dhe janë një pjesë e madhe e kulturës ngrënie spanjolle, me familjet dhe miqtë rregullisht marrë së bashku mbi një vakt Tapas.

Fjala 'tapa' do të thotë për të mbuluar dhe legjendë mban se këto snacks shijshme ishin fillimisht feta proshutë ose djathë të cilat janë përdorur për të mbuluar pije dhe për të mbajtur mizat nga duke marrë një notuar padëshiruar. Që atëherë, tapas kanë bërë një rrugë të gjatë dhe tani me qindra e variacioneve, nga një pjatë tradicionale e ullinjve në tapas ushqim deti në krye me havjar, nuk është e sigurtë që të jetë një tapa e përkryer për edhe pickiest e ngrënësit. Por, kur në Barcelonë, presin tapas me një kthesë katalanisht si Pa ambasadoren Tomaquet (bukë domate) dhe Butifarra (të ngjashme me sallam), të cilat janë të shërbyer në restorante të gjitha në të gjithë qytetin.

Tapas falas në Barcelonë? Në të vërtetë!

Fillimisht, tapas u shërbyen pa pagesë me urdhër të një pije, dhe ndërsa shumë qytete në jug të Spanjës ende të ruajtur këtë traditë, kjo praktikë nuk është aq e zakonshme në Barcelonë. Megjithatë, ka disa bare disa tapas në Barcelonë ku ju mund të gërmoj në tapas lirë me birrë tuaj ose Cava!

Hidhni një sy në të lartë tonë 5 bare në Barcelonë për tapas lirë:

  1. Ca'l Chusco: Në zemër të fshatit bregdetar Barcelonës, BARCELONETA, shtrihet ky përbashkët simpatik pak. Me tapas tilla si BOMBAS e tyre të famshme (topat e patate) dhe peshk të skuqur, të cilat të dyja vijnë të shërbyer me çdo pije, ju nuk mund të shkojnë keq. Dhe për ata që duan më shumë se vetëm një mostër, ky bar tapas gjithashtu ofron raciones ose racione më të mëdha, si dhe një menu të gjerë.

Si për të arritur atje: C / de l'Almirall Aixada, 5. stacion Metro: BARCELONETA (L4)

Patatas Bravas, Traditional Tapas Barcelona 2. Ambiente del Sur: I njohur për tyre Tortilla de PATATAS, kjo Barcelona tapas bar, i vendosur në Eixample, është një domosdoshmëri për ata që janë në kërkim të një ambient andaluziane. Nëse patatet nuk janë mjaft pjatë tuaj, të jetë i sigurt për të kryesuar këtu të martën kur Paella është specialiteti ose enjteve kur ju mund të gërmoj në breadcrumbs me sardelet!

Si për të arritur atje: C / Viladomat, 85. Metro: Rocafort (L1) ose Sant Antoni (L2)

  1. Pappa e Citti: Me tapas lira që vijnë të shërbyer me çdo mënyrë pije mes 6-9pm, ky bar tapas është një zgjedhje e madhe për ata që kërkojnë të bie në grep në disa trajton. Me pije duke filluar nga 1,80 € deri 5 €, ka shumë të ndryshme këtu dhe kjo është një vend i madh për të filluar një natë në qytet. Kombinimi i çmimeve të mëdha dhe snacks shijshme, të gjithë në Barrio bukur të Gracia, e bën këtë një një domosdoshmëri-vizitë!

Si për të arritur atje: C / l'Encarnació, 38. Metro stacion: Joanic (L4)

  1. Bar Mingus: Në humor për qofte ose ensaladilla Rusa (sallatë ruse), atëherë ky restorant, i vendosur në tremujorin e gotik, është një zgjedhje e mirë. Gëzojnë disa tapas lirë si ju gllënjkë në një birrë të ftohtë të shtëpisë!

Si për të arritur atje: Carrer Ataülf, 6. Metro stacion: Liceu (L3)

  1. Cerveceria de Detyrimet: Duke kërkuar për birra të lira dhe snacks shijshme? Ky bar Gracia ofron pije për të ulëta si 1 € para 07:00, me tapas komplementare. Një kohë e mirë e garantuar.

Si për të arritur atje: C / Torrent de l'Olla, 89. Metro stacion: Fontana (L3)

Pra, tani që ju e dini ku të gjeni tapas më të mira falas në Barcelonë, ju nuk keni Apartment Barcelona, Apartment Rentals justifikim nuk të gërmoj në këto shijshme këndshëm. Nëse ju jeni të drejtohet për në qytetin Gaudi-së shpejt, atëherë ju do të gjeni se duke marrë me qera një nga shumë apartamente të qendrës së qytetit në Barcelonë, ju do të gjeni bare përmendura më lart të jetë e lehtë të arritshme ose në këmbë ose me metro.

Nëse e keni gëzuar tashmë një vakt në një nga këto lira Barcelonës tapas bare, ose stumbled nëpër të tjerët që ofrojnë tapas falas me pijen tuaj, na bie një koment më poshtë dhe na tregoni për përvojën tuaj!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Nightlife , Shtëpi , Restorante dhe Ushqimit . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>