El Raval në Barcelonë: Argetime, Dining dhe Natës

Palau Guell, Barcelona

El Raval në Barcelonë është një nga më lagjeve up-dhe-vjen të qytetit dhe një vend të lartë për tendencat e fundit, arti hippest dhe disa të natës më të mirë në kryeqytet katalanisht! Mënyra më e mirë për të përshkruar "Barrio" Ky Barcelonës mund të jetë shumë mirë si "tenxhere shkrirjes" të qytetit të Gaudi-së me çdo gjë nga skaters dukur truket e tyre të pafund bare që ofrojnë netë të paharrueshme jashtë.

Mbushur për të shpërthyer me pamjet që nuk duhet humbur, El Raval është një qytet që është edhe vlerë checking out në udhëtimin tuaj në Barcelonë. Kjo lagje simpatik është një nga më historike në Barcelonë, dhe ai ishte rrethuar nga një herë në muret e qytetit, derisa ata u shkatërruan në vitin 1859 për shkak të ritëm të shpejtë në të cilën qyteti ishte në zgjerim. I pasur në histori, kulturë dhe një dash e artit modern, El Raval në Barcelonë me të vërtetë ka diçka për të gjithë!

El Raval në Barcelonë: Kuriozitetesh Top

Església de Sant Pau del Camp: Kisha e vjetër në këmbë në Barcelona është një e vërtetë Sant Pau del Camp [Photo via Catholic Barcelona] homazh për të arkitekturës romane dhe është një i cili sigurisht ka qëndruar provës së kohës siç është grabitur dy herë në 10 th dhe 11-të shekujve, dhe një herë më shumë në fillim të shekullit të 20-të gjatë trazirave revolucionare e kryeqytetit katalanisht. Mos shkoni në një vizitë në tempullin vizigot (një manastir i themeluar në shekullin e 9-të), kapelës dhe vendi i qetë për një eksperiencë të paharrueshme fetare.

Si për të arritur atje: C / de Sant Pau, 101. stacion Metro: Paral-lel (L2)

Palau Guell: Ky Trashëgimisë Botërore të UNESKO Site nuk është një nga ndërtesat më të famshme Gaudi-së në Barcelonë. Palau Guell u përfundua në vitin 1890 dhe ofron një vështrim nga afër në disa nga planet e tij më të ndërlikuar dhe ngjyra. Mos humbisni rastin tuaj për të parë oxhaqe famshme të të gjitha formave dhe madhësive në çatinë e kësaj ndërtese të bukur.

Si për të arritur atje: C / Nou de La Rambla, 3. stacion Metro: Drassanes ose Liceu (L3)

MACBA, Barcelona MACBA dhe CCCB Muzetë: Nëse dëshironi të habitur me disa prej artit më të mirë bashkëkohor në Barcelonës, MACBA (Muzeu i Artit Bashkëkohor i Barcelonës), është një domosdoshmëri! Featuring ekspozitave për të gjithë nga tifoz arti për ata që ashtu si për të shfletoni, kjo ndërtesë ftohtë në qendër të el Raval në Barcelonë është e madhe për ata që duke kërkuar për një kontakt të kulturës. Dhe për një kthesë më audiovizuele, CCCB (Qendra për Kulturë Bashkëkohore në Barcelonë) është me vlerë një vizitë, too.

Si për të arritur atje: MACBA ndodhet në dels placa engjëjve, 1, ndërsa CCCB mund të gjenden në C / Montalegre, 5. stacion Metro: Universität (L1)

Antic Hospital de la Santa Creu: Një shembull i mirë i arkitekturës Katalonisht-gotike, të ndërtimit në këtë spital ka filluar në 1401 me qëllim të lidhjes gjashtë spitaleve kryesore të Barcelonës në një vend. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga oborret dhe dhoma të lartë-ceilinged cila aktualisht shtëpinë e bibliotekën e Katalonjës, shkollat ​​e artit dhe organizatave kulturore.

Si për të arritur atje: C / de l'Hospital, 56. stacion Metro: Liceu (L3)

 

Shop 'til ju bie në El Raval

El Raval në Barcelonë është konsideruar të jetë një nga "lagjet trendsetting 'më në kryeqytet katalanisht dhe është shtëpi për disa nga njollat ​​më të mirë tregtare në qytet. Dyqane elegant, Dyqane cilësisë së mirë dhe gjithçka në mes do të thotë se të gjithë nga Fashionista hip në bohem ftohtë do të gjeni pika të përsosur këtu.

Accessorize: Duke kërkuar për të mirë në veshje cilësisë së mirë? Nuk duken më tej se Lailo HoLaLa, Barcelona ose HoLaLa Plaza, ku ju jeni të sigurt për të pengohen të gjithë disa copa retro dhe antike dhe pjesë për mbledhjen tuaj!

Si për të arritur atje: Lailo është e vendosur në C / de la Reira Baixa, 20. stacion Metro: Liceu (L3) dhe Holala është vendosur në Plaza Castilla, 2, pranë stacionit Universität Metro (L1).

Suvenire: Për disa relikeve unike dhe artistike Barcelona, ​​kreu në Ras Libraria e Galerisë në El Raval.

Si për të arritur atje: C / del Doctor Dou, 10. Metro stacion: Liceu (L3)

Boqueria Tregut: Një nga atraksionet më të famshme të qytetit është gjallë Boqueria Tregut në Las Ramblas. Këtu ju do të gjeni fruta freshest dhe veggies, peshk dhe mish, si dhe bare pafund Tapas ku trajton shijshme presin!

Si për të arritur atje: C / de La Boqueria. Metro stacionin: Liceu (L3)

Dining këndshëm dhe Natës në el Raval

El Raval në Barcelonë është shtëpi për një shumëllojshmëri të gjerë të kuzhinave sigurt për të kënaqur çdo dëshirën tempullin, si dhe një natës gumëzhimë. Nga arabishtja në ushqime indonezisht, dhe natyrisht, kuzhinë Katalonisht, në disa nyje të ftohtë koktej, kjo zonë është një shesh lojrash gastronomik dhe nate! Buen provecho ...

El Mesón David: Për të mirë në kuzhinën tradicionale Galician, të jetë i sigurt që të shkojnë në El El Mesón David [Photo via Official Website] Mesón David! Pulpo Gallego (oktapod Galician) dhe Parnillada de pescado (peshk i përzier i pjekur në skarë) janë disa zgjedh lartë!

Si për të arritur atje: C / Carretes, 63. stacion Metro: Paral-lel (L2)

Biocenter: Për pickimin më të mira organike në qytet, nuk duken më tej se Biocenter në El Raval. Kerri tofu dhe lasagne të para nuk duhet humbur!

Si për të arritur atje: C / Pintor Fortuny, 25. Metro stacion: Liceu (L3)

Marmalade: Për një dash e 50 e Havana vibe, të jetë i sigurt për të kontrolluar nga marmelatë në el Raval, ku dora gdhendur çështje zezë tavolina e bilardos presin! Add to se kokteje të ftohtë dhe të stilit të lartë, duke përfshirë 'bling bling' dhe 'Champagne Charlie' dhe ju keni marrë veten një mbrëmje të paharrueshme rreshtuar!

Si për të arritur atje: C / Riera Alta, 4-6. Metro stacionin: Sant Antoni (L2)

Ovella Negra, Barcelona L'Ovella Negra: Një pikiatë të preferuar me vendasit dhe studentët ashtu është L'Ovella Negra, e përkthyer si 'deleve të Zi ", ku ju mund të shkelm prapa në një atmosferë të relaksuar me Sangria ëmbël dhe snacks kripur!

Si për të arritur atje: C / Sitges, 5. stacion Metro: Catalunya (L1 ose L3)

Moog: Për ata që kërkojnë për të kërcyer natën larg, Moog në El Raval është një zgjedhë të lartë! Me të fundit techno, shtëpi dhe pop meloditë, jiving natë larg në mes të turmës hip Barceona do të jetë një feat lehtë!

Si për të arritur atje: C / de l'Arc del Teatre, 3. Metro stacion: Drassanes (L3)

Apartment Barcelona, Barcelona Apartments Apartamente në El Raval

Duke zgjedhur të marrësh me qira një nga shumë apartamente të Barcelonës në El Raval, Barcelona, ​​ju jeni të sigurt për të përjetojnë të gjitha thesaret e kësaj lëvizje 'Barrio' Barcelonës. Me qasje të lehtë për disa nga pamjet më të lartë, dyqanet më të mira tregtare vetëm rreth qoshe dhe një natës elektrizuese në boot, ju nuk mund të shkojnë keq! Ka shumë apartamente të pajisura plotësisht në El Raval, shumë me ballkone, duke e lejuar ju që të gëzojnë duke kërkuar nga mbi këtë lagje të bukur të Barcelonës si ju thith kohë e mirë mesdhetare!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Shtëpi, Places, Restorante dhe Ushqimit, Shopping dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>