Top 10 Ngjarjet në Barcelonë këtë pranverë 2013

Pranvera në Barcelonë 2

Si katalanisht ofertave kapitale Lamtumirë muajt e ftohtë të dimrit, Barcelona vjen në jetë gjatë sezonit të gëzuar pranverës. Me motit ngrohja deri, qyteti i hap dyert e saj për disa festivale fantastike, koncerte muzikore dhe një dash të ngjarjeve tradicionale, i sigurt për të lënë ju mesmerized! Nëse jeni duke bërë rrugën tuaj të Barcelonës këtë pranverë, ju jeni me siguri në për një trajtojnë si këtë sezon gjallë në Barcelonë është i detyruar të jetë një njeri i paharrueshëm!

Këtu ne ju jap një të drejtuar poshtë nga 10 ngjarjet për pranverë në Barcelonë 2013:

Feria de Abril Barcelona Fun tradicionale

  • Semana Santa - bërë rrugën tuaj të Barcelonës këtë Pashkëve? I njohur si "Semana Santa" në Spanjë, këtë javë fetar, festohet nga 24-31 mars, kthehet në rrugët e Barcelonës në një fazë të jetojnë për parada ngjyra dhe procesione, ndërsa trajton këndshëm ëmbël mund të gjenden rreth çdo kënd. Mos humbisni procesion e "Virgen de la Macarena" kicking off në 05:00 në Església de Sant Agustí në El RAVAL, do gjatë gjithë rrugës për Katedralen Barcelonës. Një tjetër duhet-shih paradë është "El Paso de la Borriquita", e cila zhvillohet në Palm e dielCiutat Vella, përkujton ardhjen e Jezusit në Jeruzalem mbi gomar.
  • La Feria de Abril në Barcelonë - Panairi i dytë më i madh pranverë në qytet është Feria de Abril, duke i dhënë vizitorëve një shije të vërtetë të Seviljes në Barcelonë! Ky version i festivalit popullor andaluziane fillon më 26 prill dhe do të zgjasë deri në maj 5 në Parc del Forum në Barcelonë. Jetë i sigurt për të pop në një nga shumë "casetas '(shtëpive të vogla), secili duke ofruar një trajtojnë të ndryshme, nga profesionistë" Sevillana' flamencos kërcimtarë në kuzhinë këndshëm spanjisht. Ka gjithashtu një amusement park për të rinjtë. Një ide e mrekullueshme për familjet vizituar Barcelonën këtë pranverë.
  • La diada de Sant Jordi - I njohur si "Dita e dashuruar" në Katalonjës, ky La Diada de Sant Jordi, Barcelona Festimi është versioni i Barcelonës i ditës së Shën Valentinit. Më 23 prill të çdo viti, Sant Jordi, shenjt mbrojtës i Katalonisë është i nderuar. Historia shkon se shenjt vrau një dragua që u kërcënon për të marrë jetën e një princeshë të bukur, dhe më pas, ai rrëmbeu një trëndafil i cili kishte sprouted nga gjaku i saj për të dhënë për grua të ndershme. Pra, nëse ju jeni në Barcelonë në këtë ditë, ju do të shihni se qyteti është i stolisur me flamuj katalanisht, si dhe një mori të tërë u rrit dhe librit stalla në rrugë, të gatshëm për të dashuruar për të shkëmbyer dhuratat e tyre përkujtimore.

Primavera Sound Festival, Barcelona Festivalet e Shënim

  • Primavera Sound Festival - Një nga festivalet më të pritura Barcelonës muzikës është vendosur për të marrë kryeqytetin Catalan nga stuhia nga 22-26 maj. Festivali Sound Primavera është një performancë pesë-ditore muzikore shpërndarë nëpër vende të ndryshme në qytet dhe me line-up të këtij viti, duke përfshirë Blur, Shërbimin Postar dhe Wu Tang Clan, plus më shumë se 500 artistë konfirmuar nga një shumëllojshmëri e zhanret muzikore, ju janë të sigurt për të gjetur një mundi që ju mund të Jive të! Vizitoni Primavera Sound Website për bileta, të plotë line-up dhe më shumë.
  • Bieber Fever - ndërkombëtar pop-ndjesi, Justin Bieber është duke shkuar në Barcelonë dhe do të interpretojë në Palau Sant Jordi më 16 mars! Mos e humbisni shansin tuaj për të kapur këtë superstar të ri të jetojë! Në qoftë se vetëm një njeri i ri dhe i bukur nuk është e mjaftueshme, të kapur pesë leukoplast lads rinj të një drejtim në Pavelló olimpike de Badalona më 22 Maj nd!
  • Melendi - Nëse yjet pop nuk janë mjaft gjë tuaj, atëherë ne ju sugjerojmë të zgjedhin për meloditë magjike e këngëtares spanjolle pop, Melendi! Të vendosur për të marrë përsipër Palau de Sant Jordi nga maji 5-7.

Festivalet e Lule - Duke kërkuar për të thyer larg nga ngutje dhe nxitim të Barcelonës për një ditë? Pastaj kreu për festivalin vjetor lulesh Girona, duke u zhvilluar nga 11-19 maj, vetëm një orë jashtë Barcelonës. Për 50 vitet e fundit, rajoni ka qenë i mbuluar tradicionalisht me lule të të gjitha formave dhe madhësive rreth këtë kohë të vitit! Hyrja falas është ofruar gjithashtu për të gjitha parqe dhe kopshte gjatë këtij festivali. Vizito faqen e internetit Renfe për oraret e trenave në Girona.

Adrenalin junkies!

Formula Spanjisht One Grand Prix - Formula vjetore Një garë po vjen në Barcelona X Games Barcelona nga 10-12 maj të këtij viti, dhe është i sigurt për të marrë gara e gjakut! Mos humbisni këto Junkies me shpejtësi si ata racës rreth pista në Circuit de Catalunya, Montmelo.

X-Games Barcelona 2013 - Një duhet të shohim ngjarje sportive për sport dhe adrenalin Junkies është Lojrat X në Barcelonë, duke u zhvilluar nga 16-19 maj në objektet olimpike në Montjuïc. Catch atletët më të mirë të ekstreme e kësaj shfaqje brezit aftësitë e tyre dhe truket në 4 ngjarje të ndryshme: Motocross, BMX, skateboarding dhe tubim! Sigurt për të mbajtur ju në buzë e vendin tuaj ...

FIS Snowboard Championships - Turistik La Molina, e vendosur vetëm jashtë e Barcelonës, është vendosur për të pritur këtë konkurs emocionuese snowboard në mars 16. Me disa nga emrat më të mëdhenj në sportet e dimrit shkon në këto shpate, ju jeni të sigurtë se do të jetë në për një trajtojnë si ju do të merrni për të dëshmuar këto pro në veprim! Check out faqen zyrtare La Molina për më shumë detaje.

Barcelona Apartments, Apartment Barcelona Apartamente në Barcelonë për Spring

Pra, nëse ju vendosni të kalojnë një fundjavë në kryeqytet katalanisht, ose të zgjedhin për të gjithë sezonit të pranverës, të kontrolluar nga të paktën një nga këto ngjarje është një domosdoshmëri. Jo për të përmendur të gjitha festivalet e tjera fantastike ndodhin në Barcelonë këtë pranverë. Ne rekomandojmë grabbing disa miq dhe duke qëndruar në një nga shumë apartamente të vendosura në qendër në Barcelonë, duke e lejuar ju që të gëzojnë çdo gjë që qyteti ka për të ofruar!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , shtëpi dhe tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>