BARCELONA X Games 2013

X Games Barcelona

Nëse ju jeni një tifoz i sporteve ekstreme apo vetëm dashuroj një përvojë të ndryshme në udhëtimin tuaj të Barcelonës këtë pranverë, atëherë Lojërat X në Barcelonë është e sigurt për të marrë adrenalin tuaj pompimit! Duke u zhvilluar nga 16-19 maj, kjo ngjarje të lartë në botën e sportit të veprimit dhe miting do të shihni disa prej atletëve më të famshëm në botë të shkoni kokë me kokë-në një betejë të bëj më mirë njëri-tjetrin me shumicën truket vdekje-sfiduar stunts dhe imagjinueshëm.

Barcelona X Games 2013: Çfarë duhet të presin X Games Barcelona

The X Games është më së miri si "Olimpiadën e Extreme Sports", si konkurrentët konkurrojnë për lakmuar bronzi, argjendi dhe ari medalje të shumta. X Games ka botimet e ndryshme, në varësi të sezonit, por lojërat X në Barcelonë do të jetë platformë për truket më të mira dhe antics akrobatike në fushat e BMX, tubim, skateboarding dhe Motocross.

Me më shumë se 150.000 spektatorë pritet të marrin pjesë në Barcelona X Games, dhe një audiencë globale prej më shumë se 350 milion, kjo është një ngjarje e masiv! Pse nuk e bëjnë më këtë mundësi dhe përvoja veprimin e shkurtër? Me atletë yje si Daniel Dhers, Kye Forte dhe madje edhe të vendosur Drew Bezanson për të bërë paraqitje këtë vit, ju nuk do të jetë i zhgënjyer!

Konkurse Në Barcelona X Games

Barcelona X Games BMX: Me katër gara kryesore, duke përfshirë ajrin e madhe, park, rrugë dhe vert, ju jeni i detyruar për të shijuar truket habitshme dhe buzë-e-juaj-selinë veprimit në këtë ngjarje BMX.

Skateboarding: Kjo kategori ka diçka për të gjithë, nga një ngjarje rrugë-rrota të konkurrencës të madhe të ajrit, të thotë që ju do të keni mundësi për të parë disa nga emrat më të mëdhenj të bëjnë të pamundurën disa stunts trickiest!

Moto X: Ky është një domosdoshmëri për ata që gëzojnë të shikuar truket me rrezik të lartë. Marvel në guximin e daredevils në Enduro X, hap-up, kamxhik më të mirë dhe konkurse të mira mashtrim.

Rally: Kurrë të kërkuar për të dëshmuar makina fluturuar mbi njëri-tjetrin si ata garë për të lavdisë? E pra, tani është shansi juaj! Catch garën gjashtë xhiro që përfshin një kërcim spektakolare në rast tubim.

Apartamente në Barcelonë për X Games Apartment Barcelona, Apartment Rentals

Për të bërë të sigurtë që ju të mos humbasë një mundi të kësaj ngjarjeje fantastike sportive të Barcelonës, ne ju sugjerojmë të merrni me qira një nga shumë apartamente në Barcelonë pranë Montjuïc ose në qendër të qytetit. Jo vetëm ju mund të gëzojnë këtë emocionues, spektakël 4-ditore, por ju gjithashtu mund të shqyrtojë të gjitha tërheqjet e kryeqytetit katalanisht, too!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Events, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>