Barcelona Nightlife: Të 10 klubeve të mirë në Barcelonë

CDLC Club, Barcelona

Natës aktiv në Barcelonë është vetëm një nga shumë arsyet pse miliona vizitorë nga të gjitha anët e botës e bëjnë rrugën e tyre në kryeqytetin katalanas çdo vit. Me shumë locales ftohtë dhe klubeve nivel të lartë përhapur në të drejtë të gjithë qytetin, Barcelona është vendi që të jetë për muzikë live, pije të shijshme dhe një atmosferë të partisë si asnjë tjetër. Shkelm prapa dhe të gëzojnë një koktej në një nga vendet elegant beachfront ose kreu jashtë për një nga shumë klube të famshme pranë Las Ramblas; çdo gjë që ju zgjidhni, një gjë është e sigurt, Barcelona nuk do të zhgënjej edhe reveler më të thekur!

Sigurohuni që ju nuk do të humbasë një mundi të natës mahnitshme të qytetit dhe shikoni udhëzuesin tonë për 10 klubet e natës më të mira në Barcelonë:

1. Bikini

Bikini është një nga objektet më të mira të Barcelonës për të dy muzikë live tregon net çmendur jashtë. E brendshme elegant së bashku me hip hop fundit, R & B meloditë dhe shtëpi muzikë pe nga disa prej DJ më të famshëm në industrinë e bën për kombinimin e përsosur për të siguruar një festë të paharrueshme! Check out faqen zyrtare Bikini dhe për të gjetur rreth net e ndryshme të këtij klubit temë, duke përfshirë 'vëllazëri Night'.

Si për të arritur atje: Avinguda diagonale, 547. stacion Metro: Maria Cristina (L3)

2. CDLC

CDLC është një nga klubet më luksoze të Barcelonës. Këtu, pizzazz Lindore takon bukuri mesdhetare, duke krijuar sfond ideal për një darkë të shijshme dhe një natë të vallëzimi! Ne rekomandojmë duke u përpjekur për sushi super shijshme dhe mos harroni të lani atë me një nga Mojitos shijshëm CLDC së.

Si për të arritur atje: Passeig Maritim de la BARCELONETA, 32. Metro Station: Ciutadella / Vila Olímpica (L4)

3. Opium Mar

Ky klub ekskluziv Barcelona është një zgjedhje e madhe për ata që duke kërkuar për të shoqërohem me Barcelonës Opium Mar, Barcelona 'kjo' turmë! Me ngrënie të klasit të lartë dhe një mjedis elegant kohë të natës, Opium Mar është vendi i përsosur për të gëzojnë të mirë të natës Barcelonës - të gjitha me Detin Mesdhe si sfond tuaj.

Si për të arritur atje: Passeig Maritim de la BARCELONETA, 34. Metro Station: Ciutadella / Vila Olímpica (L4)

  4. Shoko

Ky klub Barcelona është një aziatike-mesdhetare restorant i pakrahasueshëm fusion gjatë ditës dhe një vend parti të egra gjatë natës dhe shpesh është një fantazmë tipik i famshëm që vizitojnë qytetin, duke përfshirë edhe sërën e Coldplay dhe Madonna. Sigurohuni që të shkojnë në Shoko në verë, kur ju mund të gëzojnë pije tuaj të drejtë në ujore!

Si për të arritur atje: Passeig Maritim de la BARCELONETA, 36. Metro Station: Ciutadella / Vila Olímpica (L4)

5. Sutton

Sutton Night Club, Barcelona Cocktails, meloditë lartë dhe një atmosferë të mahnitshme ... Sutton është një tjetër klub nate ekskluzive Barcelona, ​​një i cili është i njohur për celebs të profilit të lartë që shpesh hiri këtë vend nivel të lartë, duke përfshirë Paris Hilton dhe Mario Casas. Përzierja rreh ftohtë me një atmosferë elegant, ky klub është një domosdoshmëri

për ata që duan të shoqërohem me njerëz të bukur Barcelonës!

Si për të arritur atje: Calle Tuset, 13. stacion Metro: Diagonal (L3 ose L5)

6. Up & Down

Për partitë shumë të mira universitare në Barcelonë, ky klub Barcelona, ​​i vendosur në Les Corts, është një mundësi ideale për natën tuaj në qytet. Mos humbisni 'Fresh premteve' dhe 'Ndoshta' shtunave ... Up & Down garanton një natë të paharrueshme për të gjithë!

Si për të arritur atje: Avinguda del Doctor Maranon, 17. Metro Station: Zona Universitaria (L3)

7. Sala Razzmatazz

Për muzikës më të mirë të jetojnë në Barcelonë, ka vetëm një zgjedhje: Razzmatazz! Kjo Razzmatazz, Barcelona depo-style klubi ka 5 hapësira të ndryshme, që do të thotë ka diçka për çdo shije muzikore. Nëse ju valle natë larg për disa meloditë lartë pop ose rock të grupit tuaj të preferuar, piknik në këtë locale bën për një mbrëmje të pabesueshme. Me koncerte pafund çdo muaj, të jetë i sigurt për të kontrolluar nga faqen e internetit Razzmatazz për më shumë informacion mbi aktet e ardhshme.

Si për të arritur atje: Carrer Pamplona, ​​88. Metro stacion: Bogatell (L4)

8. Sala Apolo

Sala Apolo në Barcelonë është një zgjedhje e lartë për ata që gëzojnë stilet muzikore të bandave indie. Gjithashtu të presë disa nga meloditë më të mira reggae dhe rreh elektronike, përzierje eklektik i muzikës në ofertë këtu shton në ankesën e këtij klubi të Barcelonës. Me dy salla muzikore, ky vend është definitivisht me vlerë checking out nëse muzika live është deri rrugicë tuaj. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga një prej partive më të mira të këtij klubit: të hënën Nasty në Sala Apolo të hënave në mbrëmje!

Si për të arritur atje: Nou de La Rambla, 113. stacion Metro: Paral.lel (L2 ose L3)

  9. Jamboree

Jamboree Jazz Club, Barcelona Jamboree është një nga klubet më të mira Barcelonës xhazit. Playing presë për një linjë-up e dy artistëve vendorë dhe ndërkombëtarë të xhazit, ky vend i cilësisë duhet të kthehet prapa tregon çdo natë në 8pmand 10pm. Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga të tyre bllokim sesioneve 'çdo të hënë në 8 dhe pas mesnatë gëzojnë këtë vend si një nga klubet e natës coolest Barcelonës me një shumëllojshmëri të melodive të gudulis buds tuaj shije muzikore.

Si për të arritur atje: Placa Reial, 17. Metro: L3 (Liceu)

10. Elephant

Duke kërkuar një locale elegante dhe modës për një natë të paharrueshme jashtë? Elephant Club në Elephant Club, Barcelona Barcelona është një nga klubet më të reja Barcelonës dhe është edhe vlerë checking out. Ajo është e ndarë në katër fusha, dhe "Marquee" është një nga më të dukshëm, me elefantët e tij prej bronzi, Buddha dhe një dash e dekor indo-Kinë. Jive natën larg meloditë më të fundit "Shtëpia" në bar kryesor, ose endet jashtë në pjesët e tjera për disa zhanre të ndryshme muzikore!

Si për të arritur atje: Passeig de los Tilos, 1. stacion Metro: Maria Cristina ose Palau Reial (L3)
Top Tip për Clubbing në Barcelonë: klubet Barcelona ofrojnë hyrje të lirë para se një kohë të caktuar, dhe të gjithë ju duhet të bëni është të shikoni faqet e ndryshme Facebook për të marrë në listë.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Bare dhe natës, Brendshme dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

4 Përgjigjet për Barcelonë Natës: Të 10 klubeve të mirë në Barcelonë

 1. TennisWeBlog.com thotë:

  Po unë kam qenë në bikini, të shkaktojë një mik i imi më tha se ishte e ftohtë ... Ajo ishte !! 😀 Barcelona është awesome gjatë natës, Nëse dikush dëshiron me të vërtetë të përjetojnë këtë qytet, një natë të çmendur atje, ose vetëm një shëtitje të gjatë natës është një domosdoshmëri 😉

  • Stafi thotë:

   Faleminderit për të na lënë e di për të Barcelonës përvojën tuaj natës! Ju jeni të drejtë, me të vërtetë. Një natë jashtë në Barcelonë është një domosdoshmëri!

 2. Anto Sun thotë:

  Aktualisht klubi më i mirë në Barcelonë është CDLC pa dyshim.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>