GSMA Mobile World Congress Barcelona 2013

Mobile Konferenca Botërore, Barcelona 2013

A jeni një nga ata njerëz që thjesht nuk mund të presim për të marrë në duart tuaja mbi Apps celular të fundit? Nëse është kështu, të jetë i sigurt për të bërë rrugën tuaj Kongresin Botëror GSMA Mobile në Barcelonë nga 25 shkurt th -28 th për ekspozitën më të madhe në botë në industrinë mobile! Me më shumë se 70.000 njerëzve që pritet të marrin pjesë në edicionin e këtij viti, që përfaqësojnë më shumë se 200 vende, ju do të keni mundësi për të kontrolluar nga teknologjitë më të fundit të lojrave dhe duhet të ketë Apps celular të vendosur për të marrë botën teknologjike nga stuhia.

Çfarë: GSMA Mobile Kongresi Botëror 2013

Kur: 25-28 shkurt

Ku: Fira Gran Via Barcelona

Në të ardhmen në të ardhmen Mobile

Mobile World Capital Barcelona Kongresi Botëror GSMA Mobile në Barcelonë është një mundësi e madhe për të marrë një vështrim në thellësi në efektet e pafundme që teknologjia celulare mund të ketë në botë siç e njohim ne. Tema e ngjarjes së këtij viti është "New Mobile Horizon", i cili shqyrton të ardhmen e celularët e të gjithë aspekteve të ndryshme të ngjarjes 4-ditore, duke përfshirë ekspozita produktit, konferenca dhe fjalime kryesor nga profesionistët kryesorë të industrisë si Randall Stephenson (President dhe CEO, AT & T ) dhe René Oberman (CEO, Deutsche Telekom).

A nuk mendojnë për veten si shumë nga një "techie '? Ka ende shumë për të parë dhe të bëjë edhe në qoftë se ju nuk jeni të njohur me zhargon të teknologjisë së lartë dhe punët e brendshme të industrisë së lëvizshme. Ju mund të shfletoni mbi produktet e fundit, lojra të reja, ose thjesht të përfitojnë nga WiFi të lirë në ofertë në shtet-e-artit-vend, Barcelonës Fira Gran Via.

Çfarë të mos humbasë; Mobile Apps. MWC Barcelona

Mobile Kongresi Botëror 2013 do të jetë shtëpi për më shumë se 1.500 furnizuesit kryesorë të pajisjeve mobile dhe mbi 12,000 zhvilluesit e aplikimit shpërndarë mbi 8 sallat ekspozitë, secila e ndarë në zona të ndryshme dhe pavionet. Këtu janë disa nga të preferuarat tona:

  • App Planet Ekspozita (Salla 8.1): Duke kërkuar për përzierje, shoqërohem dhe rrjet? Atëherë të jetë i sigurt që të shkojnë në App Planet Ekspozita Hall për përparimet e fundit në të gjitha kërkesat dhe produkteve me bazë app. Hosting më shumë se 200 qëndron, plus hapësirë ​​të pafund korridor, ideale për një bisedë të shpejtë me një mik të industrisë apo klient të mundshëm, ky seksion nuk duhet të bjerë në sy!
  • mPowered Brands Zone (Salla 8.1): Kjo zonë i MWC është i përkushtuar për mobile marketing dhe si të përdorin atë për të rritur ndërgjegjësimin markë. Merr këshilla fundit nga ekspertë të industrisë që ofrojnë njohuri për 'përsosmërisë marketingut celular'.
  • Vendi Pavionet: Koha për të zgjerohet dhe të bëjë biznes me partnerë të rinj ndërkombëtarë? Me më shumë se 30 vende të përfaqësuara në Kongresin Botëror Mobile 2013, kjo është mundësia juaj përsosur. Shënuar nga flamurin e vendit, secila nga këto stalla do të ofrojë zgjidhje dhe shërbime të ndryshme. Check out Gadgets fundit nga Brazili, Japonia dhe Izraelit.

Mobile World Capital: Barcelona

GSMA  MWC Barcelona Kapitali Katalonisht ishte zgjedhur si World Capital Mobile në vitin 2011, thotë se Barcelona është nderuar me detyrën e ndihmuar zhvillimin dhe rritjen e teknologjisë së lëvizshme. Qyteti Gaudi-së gjithashtu ka qenë zgjedhur si shtëpi për Hub Mobile: një një-e-nje-lloj qendre, ku të gjitha aftësitë dhe infrastrukturave të lidhura me zhvillimin e zgjidhjeve Mobile World Capital do të strehohen.

Kjo nuk është e gjitha; Barcelona është e vendosur për të pritur Mobile World Capital Festivali Series në shtator të vitit 2013, i cili do të hapë derën për qytetarët e të gjitha moshave që do të vijnë dhe të festuar jetën mobile përmes ngjarjeve kreative dhe argëtuese të lidhura me FC Barcelona dhe Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Sitges. Kontrolloni Kongresin Botëror Mobile qëndrojë 3C28 për një vrojtim vjedhës të asaj që është për të ardhur.

Apartamente për Kongresin Botëror GSMA Mobile në Barcelonë Ramblas Apartments, Apartment Barcelona

Pra, të shkojnë në Kongresin Botëror GSMA Mobile në Barcelonë këtë vit për risitë e fundit, Apps më të reja për telefonin tuaj, apo edhe disa njohuri brenda për të ardhmen e teknologjisë mobile. Për të bërë të sigurt që ju nuk do të humbasë një moment të kësaj ngjarje fantastike të Barcelonës, zgjidhni një nga shumë apartamente të Barcelonës në qendër të qytetit, ose në afërsi të Fira Gran Via, ku ju do të jetë i afërt për të gjithë të veprimit, ndërsa ka pamjet më të mira në qytet në pragun tuaj.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Events, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>