Vendet më të mira për pazar në Barcelonë

Shitjet barcelona Shopping

Qyteti i bukur i Barcelonës nuk është vetëm të presë për një histori të pasur kulturore dhe rrugët e veshur me kryeveprat e Gaudi-së; kryeqyteti Catalan është gjithashtu një nga vendet kryesore në dyqan në Spanjë. Me çdo gjë nga copa unike cilësisë së mirë për tendencat e shumë të fundit në fund të lartë të modës, si dhe suvenire, Gadgets dhe pajisje, Barcelona ka diçka për të gjithë, pa marrë parasysh stilin tuaj apo buxhetin. Për më tepër, në qoftë se ju vendosni të qëndroni në një nga shumë apartamente të qendrore Barcelonës, ju do të keni shumë nga pikat e nxehta të qytetit pazar të drejtë në pragun tuaj!

Këtu ne ju jap një udhëzues të shkurtër për vendet më të mira për të dyqan në Barcelonë:

Moda e lartë Shopping në Barcelonë Passeig de Gràcia Shopping, Barcelona

Barcelona është i njohur të jetë një nga qytetet më të lartë në Evropë për të modës, kështu që natyrisht vijon se ky metropol të zhurmshme është një vatër e pamohueshme për disa prej emrave më të mëdhenj në biznes, duke përfshirë edhe sërën e Gucci, Jimmy Choo dhe Louis Vuitton. Jetë i sigurt për të kontrolluar nga të famshëm Passeig de Gracia dhe Avinguda diagonale rrugët e ku këto dhe shumë dyqane të lartë fund presin.

Metro ndalesa: Passeig de Gracia (L2, L3, L4), diagonale (L3 dhe L5), dhe Catalunya (L1 dhe L3).

Komerciale Shopping kompleksesh në Barcelonë

  • Maremagnum: E vendosur në Barcelonës Port Vell, kompleksi Maremagnum është e sigurtë për të kënaq çdo blerës duke kërkuar për disa stile tipike spanjolle. Jo vetëm do të keni mundësi për të marr harton fundit nga më shumë se 30 dyqane të modës, duke përfshirë popullore Desigual dhe mango dyqane, por me restorante me pamje të Mesdheut, një teatër IMAX dhe Akuariumi Barcelonës vetëm disa hapa larg, ju mund të me të vërtetë të bëjë një ditë e saj këtu!

Metro ndalesa: Drassanes (L3) dhe BARCELONETA (L4).  

  • Las Arenas Shopping Mall, Barcelona

    Las Arenas: Kjo unazë bullfighting kthyer qendër është një nga qendrat më të famshme tregtare në Barcelonë! Dizajni unik i këtij kompleksi e bën për një përvojë të ndryshme pazar si ju zgjidhni nga një grup i dyqaneve të njohura në të cilin të mburrem disa të holla. Pop në Ngjyrat e Bashkuara të Benetton për triko fundit të dimrit apo Miss Gjashtëdhjetë për atë veshje të përsosur partisë, pastaj të përfundojë udhëtimin tuaj nga shkelën jashtë mbi zonën tavanë kafe ku ju mund të gëzojnë disa pamje madhështore e placa Espanya.

Metro të ndaluar: Espanya (L1 dhe L3).

  • El Corte Inglés: Me çdo gjë nga emra të mëdha në mënyrë të pajisjeve në shtëpi, El Corte Inglés ka të gjitha. I njohur si grupi më i madh me pakicë të Spanjës, ky dyqan departamenti filloi si një dyqan porosi në pronësi të familjes, dhe ka që atëherë rritur në një nga vendet më të popullarizuara për pazar në Barcelonë. Ndërsa ju jeni gjasa për të parë mjaft disa ndërtesa El Corte Ingles gjatë kohës tuaj në Barcelonë, ka një dyqan në Placa Catalunya që ju thjesht nuk mund të humbasë!

Metro të ndaluar: Catalunya (L1 dhe L3)

Boutiques Beautiful Barcelona

Në kërkim të disa pjesëve të vërtetë unike për të përfunduar ansambël tuaj të preferuar? Mirë atëherë, ju jeni me siguri në fat si Barcelona është shtëpi për disa dyqane të mahnitshme. Lagjet e El Lindur dhe El Barrio Gótico janë vendosur për dyqane të vogla, e fshehur në alleys dredha-dredha, dhe janë vende ideale për të vizituar për ata që gëzojnë pengues mbi sende të veçantë dhe një-e-nje-lloj.

  • Vintage Stores, Barcelona El Lindur: Humbja veten në 'Barrio' këtë Barcelonës pothuajse garanton që ju do të gjeni ato dizajne zemra juaj është duke kërkuar. Lëvdatë disa nga dyqanet më të mira antike dhe të cilësisë së mirë në Barcelonë, kjo zonë e qytetit e bën për një përvojë të shkëlqyer pazar. Rrugët kryesore të shikoni në El Lindur janë Carrer de la Princesa dhe Carrer de l'ARGENTERIA.

Metro të ndaluar: Jaume I (L4).

  • Tremujori gotik: Kjo lagje historike Barcelona ofron përzierje e përsosur e modës të lartë-fund dhe butiqe unike! Zona është shtëpia e famshëm rrugë Portal de l'Angel, veshur me dyqane tregtare, si Zara dhe Stradivarius, dhe gjithashtu ka shumë dyqane unike dhe dyqanet e artit! Mos humbisni Carrer d'Avinyó, ku ju do të gjeni disa nga blerjet më interesante dhe autentike në Barcelonë.

Metro ndalesa: Jaume I (L4), Drassanes dhe Liceu (L3).

Tregjet Barcelona

  • Els Encant tharë: Ky treg pleshti Barcelona është më e madhe e tregut të hapur-ajër në kryeqytet katalanisht, dhe nuk duhet të bjerë në sy! Me xhingla variojnë nga watches klasike për libra dhe çdo gjë në mes, ju nuk do të jenë të pakënaqur.

Metro ndalesa: lavditë (L1) dhe Encants (L2).

  • La Boqueria Market , Barcelona La Boqueria: Pasi kaloi gjithë ditën në parajsë pazar që është Barcelona, ​​ju me siguri duhet të ndalet nga të famshëm Tregut Boqueria të aksioneve deri në vitamina tuaja, dhe të marr përbërësit freshest për enët tuaja mesdhetare-frymëzuar. Me më shumë se 100 shitësit shesin fruta të ndritshme dhe ngjyra, perime, ushqim deti, erëza dhe shumë më tepër, dita juaj e blerjeve në Barcelonë do të jetë i plotë me një vizitë në këtë 'mercat', një që daton të gjithë rrugën prapa në 1217!

Metro të ndaluar: Liceu (L3).

 

Duke kërkuar për Perfect suvenireve

Ajo shkon pa thënë se ju nuk mund të largohet nga Barcelona, ​​pa një shenjë të kohës suaj në kryeqytet katalanisht. Bëni rrugën tuaj për Las Ramblas, ku stalla të ndryshme shitur artet punuar me dorë dhe vepra artizanale mund të gjenden, si dhe dyqane me shumë xhingla tipike Barça dhe mini modele Gaudi. Nëse jeni duke kërkuar për diçka pak të ndryshme, provoni Art Montfalcon në C / dels Boters 4, ku ju mund të vini deri disa relikeve pazakontë BCN.

Metro ndalesa: Drassanes (L3), Liceu (L3) Catalunya (L1 dhe L3).

Priza La Roca Fshati

I ndodhur në Kosta Brava, vetëm 40 minuta jashtë aktiv Barcelona, ​​La Roca Fshati është La Roca Village [Photo via Official La Roca Village Website] një qendër në natyrë prizë ofruar disa ulje të mëdha në markave të lartë. Ajo ka mbi 100 dyqane shfaqur etiketa të lartë me çmime të reduktuara. Për të arritur atje, thjesht hip në pazar Express, një shërbim privat trajner drejtimin nga qendra e qytetit në Barcelonë direkt në La Roca fshatit. Jetë i sigurt për të kontrolluar nga www.larocavillage.com për më shumë informacion.

Pra, nëse ju jeni të kënaqin në një gardërobë krejt të re me një dhunti spanjolle, blerjen e disa pajisje për veshje tuaj të preferuar, ose thjesht të rritet që të pranishëm të përsosur, Barcelona më patjetër ka diçka për ju!

Tashmë është pazar në Barcelonë? Na Drop një koment dhe të na tregoni se ku ju mendoni se është vendi më i mirë në dyqan!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , shtëpi , Places , Shopping dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>