Ngrënie dalluese në Barcelonë: Top 5 Restorantet pazakonshme

Djathë Me Kuzhina, Barcelona [Foto anë të Facebook Zyrtare Page]

Barcelona dhe tapas janë si sinonim si Gaudi dhe arkitekturës. Kjo u tha, kryeqyteti Catalan ofron ata që kërkojnë një përvojë më unike ngrënie, diçka pak më ndryshe se fare tradicionale spanjolle që është shërbyer rregullisht në qendër të qytetit. Qyteti është shtëpi për disa restorante mjaft të dallueshme që ofrojnë gjithçka nga ngrënie-in-the-dark për appetizers në një Speakeasy up-tregut. Pra, për një darkë të paharrueshme në udhëtimin tuaj të Barcelonës, shtyjnë mënjanë Paella dhe të bëni rezervimin tuaj në një nga më të lartë pesë restorantet tona pazakontë në Barcelonë. Për më tepër, në qoftë se ju vendosni të merrni me qira një nga shumë Ramblas apartamentevenë Barcelonë, ju mund të gëzojnë të mirë të të dy botëve për kohëzgjatjen e qëndrimit tuaj: restorante super-sekrete, si dhe njolla më ngrënie tradicionale!

Dans Le Noir, Barcelona [Photo via Official Dans Le Noir Website] 1. Kënaqshmëria ndijor

Menduar ndonjëherë se çfarë do të jetë si të varet tërësisht nga shqisat tuaja? E pra, për një festë gastronomik me një kthesë, të jetë i sigurt për të bërë rrugën tuaj për restorantin Dans Le Noir në Barcelonë. Mbështeten vetëm në shqisat tuaja të shijes, prekjes, tinguj dhe erë si ju të gëzojnë ushqimin hollë që është shërbyer për ju nga udhëzon në rrugë të aftë 'verbër' ngrënie. Kjo është një vakt që është e sigurtë për të rritur buds shijen tuaj në një nivel krejt të re!

Si për të arritur atje: E vendosur në Passeig de Picasso 10, restoranti mund të arrihet duke marrë metro në Jaume I (L4) ose Arc de Triomf (L5) ndalon. Rezervoj tryezën tuaj sot në faqen e internetit Dans Le Noir

2. A mund të mbajë një sekret? Tintoreria Dontell Exterior [Photo via Official Facebook Page]

Kurrë të kërkuar të përjetojnë tronditje e shkuar në një Speakeasy? Tintoreria Dontell është një restorant sekret në Barcelonë që duket të jetë një shërbim pastrim i thatë nga jashtë, por një herë ju hap në prapa dyerve të mbyllura, kjo është një nga më të modës kryeqytetit Katalonje-së locales. Check out mesditë ofertën, i njohur si "këmisha, pantallona dhe lidhjet për 20 €", por mos harroni të mbani buzët e tua vulosur!

Si për të arritur atje: E vendosur në Carrer d'Aribau 55, për të marrë në këtë restorant të marrë metro në klinikë Spitalore (L5) dhe Passeig de Gracia (L2, L3, L4) ndalon. Për herë e hapjes shikoni faqen e internetit Tintoreria Dontell.

3. Cheese Ju lutem

Barcelona nuk duket të dështojnë kur është fjala për përvojat unike dhe djathë Mua nuk është përjashtim. Ky restorant ka një meny të bazuar tërësisht në djathrave të ndryshme nga e gjithë bota. Me enët duke filluar nga supave djathë me bazë, salads, bare, dhe natyrisht, tabaka djathë, ky restorant është edhe vlerë checking out në qoftë se ju thjesht nuk mund të merrni mjaft 'queso ". Ndoshta pjesa më e mirë e menu është ëmbëlsirë, e cila përbëhet nga një shumëllojshmëri të gjerë të ëmbëlsirave djathë. Dhe mos u shqetësoni nëse ju jeni lactose intolerant, djathë Me ka shumë të pjatave sans-qumështit.

Si për të arritur atje: E vendosur në placa Jacint Raventós, për të marrë në këtë restorant të marrë metro në Jaume I (L4) të ndaluar. Për një menu të detajuar, të marrë një sy në faqen e internetit Cheese Me.

4. Një kohë jashtëzakonisht të shijshme

Për ata që gëzojnë filma drithërues dhe një shaka të mirë, nuk ka thjesht vetëm një zgjedhje për natën tuaj jashtë: La Posada Maldita! Në këtë restorant Barcelona është e Halloween gjithë vitit. Me kamerierëve të veshur me kostume të mërzitur, duke shërbyer enët deliciously djallëzore, ju do të lihet në buzë e vendin tuaj të gjithë natën! Kjo është ideale për grupe të mëdha që vizitojnë Barcelona.

Si për të arritur atje: E vendosur në Avinguda de Flor de Maig 57, restoranti është në disponim më të lehtë me makinë ose taksi, edhe pse ju gjithashtu mund të marrë trenin Renfe në stacionin Cerdanyola del Valles.

Espai Sucre Dessert, Barcelona [Photo via Official Website] 5. Vdekja nga Ëmbëlsirë?

Imagjinoni një vakt tre kurs përbërë vetëm nga desserts! Espai Sucre, një nga restorantet më të hollë Barcelonës, ofron një përvojë ngrënie formale për ata që preferojnë gjërat më të ëmbël në jetë. Sigurohuni që të provoni 'qumështor' cjapit ose një lugë supë limoni. Dhe në qoftë se ju dëshironi për të sjellë konceptin e ëmbëlsirë për darkë në shtëpi me ju, Espai Sucre gjithashtu ofron një gamë të gjerë të kurseve, nga mësuar aftësitë e nevojshme për mastering pasta restorant të stilit të artit për të bërë cookies për Katalonisht quajtur Panellets.

Si për të arritur atje: E vendosur në Carrer de Princesa 53, për të marrë në këtë restorant të marrë metro në Jaume I (L4) të ndaluar. Për më shumë informacion mbi kurset dhe enët, shikoni faqen e internetit Espai Sucre.

Pra, hap jashtë zonës tuaj rehati dhe të përqafojnë kënaqësitë dalluese dhe të shijshme që presin qiellëz tuaj në mjediset më unike Barcelonës. Nëse ju zgjidhni një Theme Night sigurt të largohet nga ju me gunga patë, ose të zgjedhin për një mëngjes i vonë hesht-hesht, ngrënie ndryshe në Barcelonë është diçka që çdo njeri duhet të përpiqet të paktën një herë. ¡Buen Provecho!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Bare dhe natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>