Barcelona Shopping Night 2012 - Përralla dhe Fantasy

Barcelona Shopping Night 2012

Parashikuar shumë Barcelona Shopping Night është vendosur të fillojë sezonin pazar 2012 e Krishtlindjeve me disa vetëtin. Shumë si edicionet e tij të mëparshme, kjo ngjarje popullor sheh dyqane në grand Passeig de Gracia dhe rrugët e afërta të mbajtur dyert e tyre të hapura deri në 01:00 në 22 nëntor, duke argëtuar konsumatorët me shumë freebies, Promos dhe trajton gastronomike. Por, këtë vit ka një kthesë. Edicioni i tretë i Shopping Night Barcelonës i ka një temë magjike: përralla. Me shumë '' fshatra të ndryshme bazuar në historitë e karaktereve aq të dashur si Hirushja dhe Snow White, kjo rrugë i njohur në Barcelonë do të vijë në jetë, ndezja imagjinatën e të gjithë atyre që marrin pjesë. Për ata që janë në qytet kur kjo ngjarje këndshëm merr vend, ne rekomandojmë duke qëndruar në një nga shumë apartamente qendrore në Barcelonë duke e lejuar ju që të qëndroni afër të gjithë të veprimit.

Shopping during Barcelona Shopping Night Nga High Street për të Lartë Moda

Nëse ju jeni një Shopaholic vetëshpallur ose thjesht të gëzojnë kënaqin në disa nga finer gjërat në jetë (çdo herë në një kohë), apo do edhe vetëm të doja të marr një ujdi, Shopping Night Barcelona 2012 ka diçka për ju. Nga etiketat projektuesi përfshirë Chanel dhe Tiffany & Co në krijimet elegant e Zara dhe H & M, ka mbi 70 dyqane që marrin pjesë në këtë ngjarje fantastike, shumë prej të cilave do të ofrojnë ulje, muzikë live dhe shampanjë të lirë. Çfarë është më shumë, do të ketë tastings lira ushqimore nga disa nga restorantet dhe baret lokale, përfshirë kokteje dhe desserts. Yum!

Passeig de Gracia - Pasi e një kohë ... Shopping Night Barcelona

Kjo rrugë i famshëm Barcelona mund të jetë i njohur më mirë si shtëpi për disa nga dyqanet më të veçantë në qytet, por gjatë kësaj nate një, Passeig de Gracia kthehet në një skenë drejt nga një përrallë. Me seksione të ndryshme sprawled së bashku këtë rrugë portreti, blerësit mund të merrni humbur në mes magjinë e Hirushja dhe Rapunzel, ose të magjepsur nga një kor të jetojnë në historinë e A Christmas Carol!

Fantasy Characters, Barcelona Shopping Night [Photo via Barcelona Shopping Night Official Facebook Page] Një kontakt i Fantasy

Kjo nuk është e gjitha dyqan, dyqan, dyqan! Shikoni disa nga këto ngjarje që kanë qenë vetëm të shtuara në orarin:

  • Fshati VIP Hirushja në Palau Robert - thirrje Foto dhe disa këngëve të Krishtlindjeve për të merrni ju në frymën e festave në 10:00!
  • Hapur Snow White Village - Food zonë provë e vendosur në qendër të Passeig de Gracia dhe Carrer de Provença. Buen Provecho!
  • Bukuroshja e Fjetur - Get përfshiu larg me carols Krishtlindjeve mes Placa Catalunya dhe Gran Via, ndërsa "Fjetur Bukuri" është kryer nga më shumë se 200 kërcimtarë baletit nga Fragment Baletit Shkolla!

Pra, pse nuk ju shkëmbejnë që hartë turne Barcelona për një natë magjike përrallë jashtë, ndoshta ju mund të bëni edhe një fillim në atë listë e Krishtlindjeve, ose thjesht të prishin veten! Të jetë i sigurt për të kontrolluar nga faqen Barcelona Shopping Night për një listë të të gjitha dyqanet pjesëmarrëse, si dhe një orar të plotë të ngjarjeve!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , shtëpi , Shopping dhe tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>