Barcelona Festivali Ndërkombëtar i Xhazit 2012 - Koncert nga e gjithë bota

Barcelona Jazz Festivali Ndërkombëtar 2012

Qyteti i Barcelonës vjen në jetë gjatë muajit nëntor, si disa nga artistët më të lartë nga sfera e xhazit hiri qytetin gjatë muajit të gjatë të Barcelonës Jazz Festivalit Ndërkombëtar2012! Festivali, i cili gëzonte këstin e parë në vitin 1966, është rritur në popullaritet si kanë kaluar vite dhe tani luan të presë për disa prej lojtarëve të lëmuara saksofon nga e gjithë bota, si dhe disa emra të lartë në gjendje e dëshpëruar dhe shpirt, gjatë kësaj vjetore festimi i talenteve muzikore.

Ngjarja, e cila nis më 30 tetor-të dhe do të vazhdojë deri në 30 nëntor th, ofron diçka për të gjithë: nga entuziastë të xhazit për ata që thjesht të gëzojnë unwinding të këtyre tingujve qetësues. Rreth 80 koncerte do të mbahen gjatë kësaj periudhe një-mujore në disa prej mjediseve më të njohur të Barcelonës, duke përfshirë Palau de la Musica Catalana dhe Konservatorin Liceu, si dhe në disa zhytet ftohtë si Jazz Club Harlem. Për më tepër, duke marrë me qera një nga shumë apartamente qendrore në Barcelonë, ju mund të jetë i afërt me të gjitha shfaqjet e ëmbël në Jazz Festival Barcelonës këtë vjeshtë!

Koncerte fantastike Pa pagesë Barcelona Jazz Festival 2012

Nëse ju jeni duke vizituar Barcelona dhe të gjeni veten në një buxhet të shtrënguar, pjesa tjetër e siguroi, Jazz Festival Barcelona ofron shumë koncerte lirë për të zgjedhur nga. Shumica e dukshëm janë stilet muzikore të Spike Wilner, i vendosur për të kryer më 26 nëntor th, si dhe dehja Les de Liceu në nëntor 15-të, më 22 dhe 29 nëntor në Konservatorin Liceu - të gjitha falas! Me shumë më tepër tregon të lirë të gëzojnë, të jetë i sigurt për të kontrolluar nga Barcelona Festival Jazz Website për up-to-date informacion.

Melody Gardot, Barcelona Jazz Festival Pikat kryesore të Jazz Festival

  • Milow - 9 e premte nëntor në Teatre arteria Paral-lel, 9pm.

Kapur një prej muzikantëve më të famshme DIY Evropës kur belge këngëtar-kompozitor, Milow merr në skenë!

  • Lee Fushat & shprehjeve - 9 e premte nëntor në Luz de Gazit, 09:30.

Soul, blues dhe jazz ... një combo unmissable!

  • Melody Gardot - 16 e premte nëntor në Palau de la Musica Catalana, 9:30 pm.

Lose veten si ju dëgjoni stylings muzikore të këtij Grammy nominuar kantautore nga shtetet.

  • Sonny Rollins - 20 e martë nëntor në Palau de la Música Catalana, 9pm.

Kapur një prej muzikantëve më me ndikim të xhazit gjallë sot. Definitely nuk duhet humbur!

  • Hot Stuff - 30 e premte nëntor në Jazz Club Harlem, 08:30.

Qetësues shpirtin, funk dhe një vend të dëshpëruar: ju nuk mund të shkojnë keq me këtë një të tillë!

Montjuic Magic Fountains, Barcelona Ngjarje të tjera

Në mes të gjitha tregon fantastike gjatë festivalit, të jetë i sigurt për të kapur ngjarje të tjera të mrekullueshme drejtimin paralel me koncerte, duke përfshirë edhe të ujit, dritës dhe muzikës tregon mbajtura në këndshëm Montjuic Magjike shatërvan, të cilat zhvillohen çdo fundjavë deri në finalen më 1 dhjetor st. Për një vend të verës? Të bëjë rrugën tuaj në provë verë shoqëruar me një shfaqje të jetojnë jazz me 13 nëntor në Monvínic.

Si për të blerë bileta

Grab biletat tuaja për Festivalin Internacional de Jazz de Barcelona tani! Edhe pse ato mund të blihen në derë, tapiceri nuk është i garantuar, kështu që të siguruar vendin tuaj duke marrë biletat përmes e internetit të projektit.

Për më shumë informacion mbi biletat, vende dhe një orar të plotë të ngjarjeve, vizitoni Festivalit Ndërkombëtar të Xhazit website.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitetet, Ngjarje dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>