Bike Tours në Barcelonë

Çelik Donkey Bike Tours BCN

Barcelona është një vend i tillë emocionuese për të zbuluar, dhe ka kaq shumë mënyra të madhe për të bërë këtë! Nga turne me autobus nga atraksionet kryesore në turne jet-ski e bregdetit në këmbë turne e rrugëve gjarpëruese Tremujori gotik-së, ka rrugë të pafundme rreth këtij qyteti të bukur për të shijuar. Ndoshta një nga mënyrat më të mira për të marrë në të gjitha pamjet, nga ngjyra Boqueria Tregut të arkitekturës mahnitshme Gaudi, është në një turne biçikletë të Barcelonës. Biking ofron një alternativë të shëndetshme dhe argëtim me metodat e tjera të transportit në Barcelonë dhe kjo është një mënyrë të gjelbër të gëzojnë të gjitha atraksionet më të lartë të kryeqytetit katalanisht. Ka ton e llojeve të ndryshme të turne dhe Rentals biçikletë për të zgjedhur nga kështu që ju jeni të garantuara për të parë saktësisht se çfarë ju doni, me njohuritë dhe ndihmën e një udhëzues miqësore, turne me përvojë. Për më tepër, këto turne biçikletë janë të vendosura të gjithë në të gjithë qytetin, do të thotë që ju nuk duhet të udhëtojnë larg nga një prej shumë apartamente të Barcelonës në qendër për të gjetur turne të drejtë për ju.

Këtu janë vetëm disa prej turne favorite tona biçikletë në Barcelonë:

 

Fat Tire Bike Tours, Barcelona Fat gomave Bike Tours

Ashtu si emri sugjeron, Fat Tire Bike Tours është një kompani që ofron udhëtime të relaksuar rreth qytetit, ndërsa hipur në majë disa vende shumë të rehatshëm, duke siguruar që rehati nuk është një çështje si ju udhëtoni rreth Barcelonës. Udhëzon turne Fat gomave të doja të ofrojë informacion historik rreth qytetit që nuk mund të gjenden në ato 'turne tipike' dhe si ekspertë Barcelona, ​​ata gëzojnë të angazhohen me klientët dhe duke iu përgjigjur ndonjë pyetje, pa marrë parasysh sa unike. Ky turne ka për qëllim të ofrojë një ditë e qetë të pedaling rreth qytetit, e cila ka krijuar një shaka të vazhdueshëm në mesin e stafit që shkon: "Nëse ju thyejnë një përvojë të madhe, atëherë ne jemi duke bërë diçka të gabuar."

Ne sugjerojmë 'Barcelona City Dita Tour ", e cila zgjat rreth 4 orë dhe ju merr në thellësitë e Tremujori gotik, i mrekullueshëm Ciutadella park, i madh Sagrada Familila, Port Vell, dhe madje edhe BARCELONETA Beach. Pranë fund të turneut, e udhëzon të zbatuar një ndalesë e detyrueshme në një 'chiringuito' (bar plazhi), e cila lejon vizitorëve mundësinë të shoqërohem, gëzojnë një gotë me shije frute të Sangria, ose qetësoheni në Detin Mesdhe.

Baja Bike Tours Tapas Tour, Barcelona

Nëse ushqimi i shijshëm është më "shpejtësia" tuaj, atëherë ju jeni do të duan të "Barcelonës Tapas Bike Tour ', nga Baja Bike Tours. Kombinimi i të dy atraksionet më të mira dhe ushqimi në Barcelonë e bën këtë një turne ju thjesht nuk mund të humbasë! Në këtë turne ju do të marrë kënaqësi në pamje në det në të portit të vjetër, ngutje dhe nxitim e Las Ramblas, dhe puna intriguese e Antoni Gaudi. Në mes të këtyre monumentet e madhe, ju do të thyejnë në një nga restorantet më të mira tapas në Barcelonë, ku ju mund të provoni lloje të ndryshme të këtyre snacks tradicionale kafshoj-size!

Interesuar në sport? Baja Bike Tours ju ka mbuluar. Provoni turne krijuar posaçërisht për fanatikë të futbollit në të cilën ju do të shihni tërheqjet më interesante të Barcelonës, pikat e nxehta të ndryshme të futbollit, dhe mahnitëse stadiumit të futbollit Camp Nou, të gjitha në 4 orë! Në këtë turne emocionuese, juaj flet anglisht udhëzues do të ju jap të gjitha detajet në lidhje me sportin gjerësisht festoi e futbollit, si dhe historinë e rivalitetit mes AK-Bar dhe Real Madrid.

Hospital de Sant Pau Çeliku Donkey Bike Tours

Një çeliku Gomar Bike Tour është përvoja e përkryer për ata që kërkojnë një më shumë "off rrahur udhë 'turne! Lose veten si ju të pengohen të gjithë gems fshehur Barcelonës me të udhëzon, Slinky ose Katia, që të dy garantojnë një përvojë të personalizuar si nuk ka dy turne janë gjithmonë të njëjta! Marvel në Spitalin de la Santa Creu i Sant Pau, i njohur për arkitekturën e saj fantastike, apo varrezat neoklasike të Poblenou, e cila nuk është në fakt aq e frikshme si ajo Dashuri. Disa turne të përfshijë edhe të kaluar kohë në disa lokale, bare kodrinore apo duke luajtur ping pong në plazh!

Me këtë kompani ju jeni të garantuar një eksperiencë unike, nëse do që të jetë peeking në të dyqaneve cilësisë së mirë ose provë të djathrave të mira shtëpi në fermë në Barcelona. Pra, çfarë po prisni? Hop në gomar tuaj të çelikut dhe të shohim se çfarë është atje!

Këto janë vetëm disa nga shumë kompani të mëdha që ofrojnë turne të Barcelonës me biçikletë. Ka shumë turne të tjera exhilarating gjatë aktiviteteve të flijimit të qytetit nga kalërimi private për turne nate, dhe shumica e kompanive kanë udhëzon shumë gjuhë për të kujdesem për të gjithë. Nëse ju nuk jeni në kërkim të një turne udhëzuar, ju gjithmonë mund të marrësh me qira një biçikletë në Barcelonë dhe të eksplorojnë qytetin në ritmin tuaj. Për shembull, Bikes gjelbër Barcelona ju jep mundësinë të këmbës rreth qytetit për më pak se 2 € në orë! Pra, nëse ju vendosni për të parë qytetin në kushtet tuaja ose le të një udhëzues të ju tregojnë mënyrën, nuk ka asnjë justifikim për të mos hidhen në shalë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Places dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>