Barcelona Aquarium: Një Përvoja magjike Underwater

Barcelona-Aquarium -2

Pra, ju kam parë të gjitha në Barcelonë nga Gaudi-së i tmerrshëm Sagrada Familia të harton ngjyra e stola Parc Guell-së, dhe ju jeni tani pyesin se çfarë më tej ... E pra, pse të mos kalojnë një pasdite në një nga gems pazbuluara të qytetit, L ' Akuariumi de Barcelona? Një domosdoshmëri për familjet që vizitojnë kryeqytetin katalanas, një udhëtim në Akuariumi Barcelona është ideale për ata që kërkojnë për të shijuar një aktivitet fun, si dhe ata që e pëlqej marrë nga banesat e tyre Barcelonës në ditën e rastit me shi. Me më shumë se 11,000 krijesa ujore nga më shumë se 450 specie të ndryshme, vizitorët në Akuariumi janë dhënë një pasqyrë të pashembullt në jetën ujore të Mesdheut, Karaibe, Great Barrier Reef e Australi dhe habitateve shumë më nënujore nga e gjithë bota. Nga yll deti, të penguins, të pazakontë dhe të mrekullueshme peshkaqeni rrip rëre, Barcelona Akuariumi ka të gjitha. Lexo për më shumë informacion mbi atë që ju mund të presin për të parë ...

 

Barcelona Oceanarium Një shëtitje në shtratin e detit: The Oceanarium

Barcelona Akuariumi është shtëpi për një tunel 80 metrash nënujore, e cila i jep gjallë një eksperiencë unike si ata kalojnë nënujore me të gjithë jetën habitshme ujore në shfaqje rreth tyre. Ky kanal zhytur është projektuar për të bërë ju të ndjeheni si ju jeni duke marrë një shëtitje në shtratin e detit, i rrethuar nga krijesa e të gjitha formave dhe madhësive. Me një larmi të madhe të specieve të ujit not mbi dhe përreth jush, ju do të jepet mundësi për të kapur glimpses të rralla të këtyre krijesave nga thellësitë e oqeanit, nga giltheads, deri morays, të Sunfish oqean dhe shumë e peshkaqenë duke përfshirë ragged- dhëmbëzuar peshkaqen tigër rërë.

Specie nga të gjitha anët e botës

Barcelona Akuariumi i Madhërishëm është shtëpi për 35 tanke, dhe është i ndarë në tri pjesë kryesore, ku tregon të jetës në det nga Mesdheu dhe shumë oqeanet gjithë globin janë të sigurt për të lënë të gjithë familjen habitur!

  • Tanke Mesdheut: Seksioni mesdhetar i Akuariumi është Barcelona Aquarium, Starfish të ndara në 14 fusha të ndryshme, duke përfshirë Coral Komunitetit Kuq, si bari Komunitetit Neptuni. Nga octopuses dhe dogfish, deri seahorses dhe peshk akrepit, vizitorët janë do të fitojë një pasqyrë të re në botën nën sipërfaqen e detit që shikon Barcelona.
  • Tanke Tropical: Për ata që kërkojnë një sipërmarrje nënujore në mjediset e Detit të Kuq, Karaibe dhe Reef pengues e Madhe, me ngjyra të gjalla e përzgjedhjes Tropical tank janë të sigurt për të robëroj imagjinatën tuaj. Kjo njësi ujore është shtëpi për peshkaqenë tropikale, një gumë koral dhe peshku edhe helmuese dhe agresiv!
  • "Planeta Aqua ': Ndonjëherë pyes veten se si kafshët përshtaten me të ftohtit akullnajore në Antarktidë ose humnerën e errët e oqeanit? Ky seksion i Akuariumi Barcelonës do të përgjigjet të gjitha pyetjeve tuaja zvarritëse, ndërsa ju të marrë në bukurinë e kafshëve, duke përfshirë pinguin Humboldt, kuqe-bellied Piranha, me kokë poshtë kandil deti dhe ngjala lara kopsht.

Barcelona Aquarium for Kids Barcelona Akuariumi për Kids

Akuariumi në Barcelonë ofron fëmijëve një argëtim dhe përvojë arsimore, dhe gjithashtu do të ndihmojë të rinjtë të kuptojnë më mirë aspektin habitshme të jetës ujore poshtë ujërave. "Explora!" Mburret me mbi 50 interactivities ku fëmijët janë lënë të zbuluar tre ekosistemet bregdetare mesdhetare , nga keneta e Kosta Brava në një shpellë nënujore në Islas Medas.

Barcelona Akuariumi ofron fëmijët të cilët janë pak më të njohur me gjuhën spanjolle mundësi që të ketë një sleepover peshkaqen! 'fjetur me peshkaqenë "programin, fëmijët e moshës 8-12 mund të kalojnë natën rrethuar nga peshkaqenë dhe më shumë se 8,000 peshkut të ndryshme, dhe të zbuloni sjelljet e tyre natës.

Hundë për hundë me peshkaqenë

Barcelona Akuariumi ofron një aventurë një-e-nje-lloj, dhe për ata që duan të marrin një Swimming with Sharks, Barcelona pak më shumë duart-në, Diving me programin Sharks është që nuk duhet humbur. Këtu, zhytësit të kualifikuar të kenë mundësinë për të marrë afër dhe personale me mbi 15 peshkaqenë, ndërsa të mësuarit gjitha në lidhje me biologjinë e këtyre kafshëve të mahnitshme.

Të gjitha në të gjitha Akuariumi Barcelonës e bën për një shëtitje frikshëm familjar dhe sigurisht ofron një eksperiencë të paharrueshme për çdo vizitor. Çfarë është më tepër ka edhe mundësi për të marrë një turne udhëzuar (në spanjisht apo katalanisht), si dhe një lokal në vend dhe një dyqan suveniresh, kështu që ju lehtë mund të gëzojnë të gjithë ditën në këtë objekt fantastike.

Vendndodhja: Barcelona Akuariumi është e vendosur në Port Vell, dhe lehtë mund të arrihet ose përmes Drassanes (L3) ose stacione BARCELONETA (L4) metro.

Biletat: Biletat mund të blihen në derë dhe tarifë hyrje për të rriturit është rreth 18 €, ndërsa fëmijët e moshës mes 3-12 merrni në për rreth 13 €

Orari i punës: Orari i punës për Akuariumi Barcelonës janë si më poshtë:

Hënë-e premte: 09:30-09:00

Fundjavave dhe festave publike: 9:30 am-9:30pm

Korrik dhe gusht: 09:30-11:00

Për më shumë informacion, vizitoni Barcelona Aquarium Website

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, Places dhe tagged ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>