BARCELONETA: Të gjithë ju duhet të dini Rreth 'Vogël Barcelonë'

BARCELONETA, Barcelona

Ju thjesht nuk mund të vizitoni Barcelona në verën pa shpenzimet disa kohë në këmbë rreth qytetit të bukur bregdetar të BARCELONETA. Shtrirje e saj të gjatë e rërë të artë (të quajtur 'plazhi i tretë më i mirë në botë "nga Discovery Channel) është një vend i madh për t'u çlodhur ose të gëzojnë disa aktivitete zbavitëse e ujit, ndërsa vepra arti quirky e zonës, gumëzhimë natës dhe deti i lezetshëm restorantet e bëjnë këtë zonë një goditur me banorët dhe turistët njësoj!

Disa prej apartamenteve më të mira të plazhit në Barcelonë janë të vendosura në këtë 'Barrio' gjallë, dhe shumë njerëz zgjedhin për të qëndruar të drejtën në bregdet për të vërtetë të marrë maksimumin e përvojën e tyre të Mesdheut!

Këtu ne ju japim disa nga sugjerimet tona për të siguruar që ju të shihni më të mirë të 'vogël Barcelonës' ...

Mesdheut Summer: BARCELONETA Beach

Me çdo gjë për të ofruar nga disa prej 'chiringuitos "më të popullarizuara dhe baret e plazhit në Chiringuito del Sol,Barceloneta Barcelona, ​​për pingpong dhe volejboll gjykatat, me loungers dielli për ata që dëshirojnë për të thjesht të lëshohem, plazh BARCELONETA është vendi i përsosur për një ditë nën diell spanjolle! Si një nga strips më të popullarizuara të rërës në Barcelonë, ky plazh merr mjaft të mbushur me njerëz gjatë muajve të verës, në mënyrë që të jetë i sigurt për të rrëmbyer sunscreen tuaj, peshqir dhe topa plazhi dhe kokë atje poshtë në fillim, ose ju mund të gjeni veten pa një vend për të kërkuar !

Arti quirky është emri i lojës

The Golden Fish, Barceloneta, Barcelona Barcelona ka pësuar një riorganizimit të madh në përgatitjen për Olimpiadën 1992, dhe si pasojë shumica e artit të dallueshme që të gjendet përgjatë bregdetit është projektuar për këtë ngjarje të madhe sportive. Nga 'Peshku Artë' famshme nga Frank O. Gehry, në cubes e paharrueshme 'ESTEL Ferit' nga Rebecca Horn, një shëtitje përgjatë shëtitores BARCELONETA ofron vizitorëve frymëzues alternativa të Gaudi punon që mund të gjenden në të gjithë kryeqytetin katalanisht.

Edhe pse nuk konsiderohet të jetë në qendër të lagjes BARCELONETA, por ja Maremagnum Shopping Complex, Barcelona avokuar në një ishull artificial në afër zonën Port Vell, kompleksi Maremagnum Shopping është një ndalesë e domosdoshme për ata që janë në nevojë për disa terapi të shitjes me pakicë. Kjo strehë pazar pret më shumë se 50 dyqane që ofrojnë çdo gjë nga suvenire në swimsuits.

Nëse buds shijen tuaj kanë qenë tickled nga kuzhina pabesueshme të jenë të gëzuar në Barcelonë, dhe ju ndjeni nevojën për të provoni disa Mesdheut enët frymëzuar veten, pastaj të shkojnë në Mercat de la BARCELONETA, të vendosura në qendër të lagjes, ku ju mund të shfletoni stalla ofrojnë përbërësit freshest për enët tuaja!

Nëse ju do të doja të shihja të gjithë zonën dhe më shumë, dhe për të marrë tuaj pompimit të gjakut në të njëjtën kohë, sugjerimi ynë është të marrësh me qira një biçikletë nga një nga dyqanet e shumta në këtë zonë, duke përfshirë Barcelonë me qira një biçikletë në Passeig de Joan de Borbó. Zgjedhin për një turne udhëzuar të këtij 'Barrio', ose thjesht të këmbës në ritmin tuaj.

Jashtë dhe rreth: Dining në BARCELONETA

Seafood Paella, Barcelona Edhe pse zona mund të jetë i njohur mirë për shirita e saj të bukur e rërës, kjo lagje çuditshëm është edhe shtëpia e disa nga restorantet më të mira ushqim deti në Barcelonë. Nga peshk freshest për Paella më të këndshëm, Cal Pinxo , të vendosura në beachfront është ideale për ata që kërkojnë një eksperiencë të paharrueshme ngrënie.

Nëse ju dëshironi të vetëm të bie në grep për një pickim të vogël, pastaj të bëjë rrugën tuaj për Jai-Ca tapas bar në C / Ginebra. Me snacks pafund spanjisht dhe akull-ftohtë birra freskuese, ky vend është e përkryer për ata që kërkojnë për të ngrënë në-e-shko në një mjedis autentik.

Nëse ju jeni për një vakt aventureske, atëherë ne ju sugjerojmë restorant Somorrostro. E vendosur në C / Sant Carles, ky restorant ofron një shumëllojshmëri të pazakontë të frutave frymëzuar enët, të tilla si kangur me mango komposto. Shkoni në, ne guxoj të ju!

 

Shufra dhe Nightlife: gumëzhimë BARCELONETA

I njohur për disa të natës më të mirë në Evropë, Barcelona është shtëpia e shumë bare dhe klube, Icebarcelona, Barcelona dhe disa nga më të dukshëm duhet të gjenden në shëtitore BARCELONETA në Portin olimpik. Disa nga vendet më të famshme përfshijnë opiumit Mar dhe Catwalk, të dyja duke ofruar një atmosferë të egra, dhe të dy duke siguruar një natë të paharrueshme jashtë!

Gati për të qetësohem? Bëni rrugën tuaj për ' Icebarcelona ', një tavernë bërë tërësisht prej akulli! Me hyrjen ju do të jepet doreza dhe një pallto, duke e lejuar ju që të gëzojnë pije tuaj ftohtë si ata vijnë shërbeu në akull-syzet, ndërsa rri ulur në stola akull Gaudi-style ...

Vend për njerëz të bukur Barcelonës është padyshim Shoko ! Ky vend elegant është një Shôko, Barcelona restorant të klasit të lartë gjatë ditës, një sallë pritjeje të veçantë gjatë mbrëmjes, dhe pas sulmeve orën mesnatës, ajo bëhet më i kërkuar pas vendi që të jetë në Barcelonë. Pra, nëse ju jeni të drejtohet për në Barcelonë këtë verë, të bëjë disa kohë për një nga partitë e mahnitshme Shoko në plazh!

Nëse ju dëshironi që të ulen deri në Mesdhe duke shijuar disa pije në një atmosferë të hedhur-mbrapa, atëherë chiringuitos e BARCELONETA ju presin. Më së miri si kasolle plazhi në rërë që të shërbejë pije dhe ushqime nga mëngjesi deri në orët e hershme, nuk ka mënyrë më të mirë për të shkelm prapa dhe relaksohuni në prani të miqve apo të dashurit. Një nga të preferuarat tona është Chiringuito de Sol, me çmime të arsyeshme dhe pamje mesmerizing e detit!

Barceloneta Beach, Barcelona Të përjetojnë të gjitha shumë më të mirë në dispozicion në kryeqytet katalanisht, duke përfshirë shijshme shijshme, pamjet të paharrueshme dhe një natës joshës, për të mos përmendur plazhin e bukur, pse nuk me qira një apartament në BARCELONETA dhe të përjetojnë atë të gjithë, çdo ditë?

Si të merrni për të BARCELONETA: Merrni L4 (Verdha Line) për të ndaluar BARCELONETA, apo ndonjë nga autobusët e mëposhtme 14, 16, 17, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64 dhe 157.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe Natës , Places , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>