Restorante Top vegjetariane në Barcelonë

Teresa Carles Restorant, Barcelona

Me miliona vizitorë nga të gjitha qoshet e globit flocking në qytet çdo vit, Barcelona nuk është i huaj për të ushqyer shijet e ndryshme. Nga bare të modës sushi në restorante tipike katalanisht shërbejnë deri më të mirë në të freskët 'MARISCOS' (ushqim deti) dhe "Carnes '(mish), eateries e qytetit së bashku japin një listë të pafund të shijshme gatshëm për të gudulis buds tuaj shije. Por, në qoftë se ju preferoni të palë verë tuaj dhe Cava me diçka pak më të gjelbër, pastaj të marrë të gatshme për të zbuluar vetëm disa nga shumë gems veggie shpërndara në të gjithë qytetin Gaudi-së. Këtu ne ju jap një vështrim në disa nga restorantet tona favorite vegjetarian në Barcelonë ...

Sesamo

Sésamo Vegetarian Restaurant, Barcelona Ju do të gjeni këtë të përbashkët popullor veggie pranë Mercat de Sant Antoni. Këtu ju mund të bie në disa përbërës të freskët për recetave tuaj vegjetarian, ju duhet të vendosë për të gatuaj darkë në shtëpi duke qëndruar në një nga shumë apartamenteBarcelonës me një kuzhinë të plotë.

Sesamo e mban atë të thjeshtë duke shfaqur Speciale përditshme në një dërrasë e zezë, me kamerier tuaj të përshkruar të gjitha enët si ju të marrë vendin tuaj, kështu që ju e dini saktësisht se çfarë të presin nga vakt tuaj. Kuzhinë është e drejtuar nga një kuzhinier i talentuar argjentinas që e do për të biseduar me klientët para turmë bar arrin. Zgjedh tonë të lartë përfshijnë croquettes shijshme kërpudha, asparagus dhe djathë lasagna, dhe thekshëm Spanjisht marinuar në Guinness. Yum!

Si për të arritur atje: Carrer de Sant Antoni Abat, 52. Metro: San Antoni (L2)

Juicy Jones

I ndodhur pranë bazilikën Santa María del Pi në lagjen historike gotik, Juicy Jones Juicy Jones, Barcelona pret ata që duke kërkuar për një pije freskuese ose një vakt të plotë veggie. I njohur për të perimeve dhe lëngje frutash të saj shtrydhur fllad, Juicy Jones ofron një menu të shijshme që nuk do të vënë një gjurmë në portofolin tuaj. Nga supë e ftohtë pikante (një supë domate me bazë me perime që është shërbyer tradicionalisht të ftohtë), për të hummus, në curries indiane, Juicy Jones ofron një përzgjedhje e madhe e enëve për një përvojë flavorsome vegjetarian!

Si për të arritur atje: Carrer del Cardenal Casañas, 7. stacion Metro: Liceu (L3)

Biocenter

BioCenter, Barcelona Biocenter të gjitha ushqimet tuaja janë të përgatitur me 100% përbërësit natyrore dhe janë bërë me freshest produkteve farmed organikisht në Barcelonë. Ju mund të vini atë që ju dëshironi të provoni nga menutë e ndryshme të përditshme me enët tilla si lasagna kungull dhe perimeve ëmbëlsira, apo nga shuplakë që ofron salads, perime gatuar, dhe një supë të shijshme të ditës. Darkë tuaj në Biocenter do të vijë i shoqëruar me muzikë xhaz dhe një atmosferë të hedhur-mbrapa, duke ju dhënë vendosjen e përkryer për një darkë relaksuese në Barcelonë.

Si për të arritur atje: Carrer del Pintor Fortuny, 25. Metro: Liceu (L3)

Maoz

Vetëm jashtë aktiv Las Ramblas, ju do të gjeni një strehë Falafel quajtur Maoz. Më i mirë i njohur Vegetarian Restaurants in Barcelona si një të përbashkët të shpejtë të ushqimit dhe popullor në pjesë të tjera të Evropës, si dhe në SHBA, Maoz dallohet nga pjesa tjetër duke promovuar veten si të paturit e një 'Vegolution'. Ekipi në Maoz përshkruan një vegolution si një mënyrë për të sjellë njerëzit rreth konceptit të ushqyerit shijshme ... pa mish. E pra, kjo duket të jetë duke punuar si ky vend merr shumë i zënë rreth mesditë me njerëz queuing deri të marrë në duart e tyre në një nga falafels famshme Maoz-së. Gjithashtu duke ofruar lëngje të freskëta, patate dhe një bar sallatë, Maoz krenohet vetë në përdorimin vetëm përbërësit freshest. Vegjetarian apo jo, kjo është një zinxhir popullor që shërben një alternativë të shpejtë dhe të shëndetshme në kryeqytet katalanisht.

Si për të arritur atje: Carrer de Ferran, 13. Metro: Liceu (L3)

Teresa Carles

Aubergine Cake, Teresa Carles, Barcelona Teresa Carles është thesar i fshehur dhe një preferuar në mesin e atyre shijuar natës në Barcelonë. I ndodhur vetëm jashtë qendror placa de Catalunya, kjo krijimi është aq i suksesshëm se ai tani prodhon markë e vet të vajit të ullirit! Me pjesë të mëdha me çmime të përballueshme, Teresa Carles ofron enët vegjetarian sofistikuara, duke filluar nga supë e ftohtë pikante shtëpi, në një avokado dhe kungull sallatë, me një pilaf me lëng pule kështu shijshme ajo lehtë mund të konvertohet edhe më mishngrënës e biftek-dashur në veggie. Me një listë të gjerë verë, të plotë me 'komente të këndshëm' klientëve kaluara VINOS ', ky restorant vegjetarian është e përkryer për një darkë lezetshëm para një natë në qytet.

Si për të arritur atje: Carrer de Jovellanos, 2. Metro: Universität (L1) ose Catalunya (L1 ose L3)

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Nightlife , Shtëpi , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>