Chiringuitos dhe Beach Bare në Barcelonë

Barcelona Chiringuitos dhe Beach Bare

Pra, ju keni marrë një turne Gaudi, bëhet një vend e blerjeve në tremujorin e gotik dhe kërceu jashtë lëkurës tuaj disa herë në statujat që jetojnë në Las Ramblas. Pra, çfarë e ardhshme? Kokë poshtë në bregdet dhe kap një tavolinë në një nga shumë bare plazh të Barcelonës, ku ju mund të shkelm prapa me një koktej freskues dhe gëzojnë disa tapas autentike spanjisht. Nëse ju jeni marrë me qera një nga shumë Barcelona Apartamente plazhit, ju do të gjeni këto pikat e nxehta verore të drejtë në pragun tuaj, si ata janë të pasur të gjithë së bashku në plazhet e bukura të Barcelonës. Ju gjithashtu do të shihni ata të vijnë në një shumëllojshmëri të formave dhe madhësive, nga "chiringuitos 'tipike, në baret më të mëdha dhe klube në qytet. Uluni poshtë për një vakt këndshëm, shuani etjen tuaj me një pije pak ose thjesht qetësohuni, të gjitha me gaz Detit Mesdhe si sfond tuaj.

Chiringuitos Barcelona Chiringuito

Në muajt e ngrohtë të verës të chiringuitos e Barcelonës janë një preferuar në mesin e banorët dhe turistët njësoj. Në thelb kasolle që janë ndërtuar të drejtë në rërë, këto bare janë të vendosura zakonisht vetëm hapa nga uji, duke siguruar një vend relaksuese për të qetësohem gjatë ditës, dhe një skenë tmerrshëm partisë gjatë natës. Ata gjithashtu ofrojnë një sërë pije dhe ushqime, nga tapas tradicional të disa nga prodhimet e detit më të mirë në qytet. Për më tepër, në varësi të chiringuito që ju zgjidhni, ju mund të kapur grupe jetojnë DJ, partitë masive plazh dhe madje edhe të shikojnë sportive tuaj të preferuar verore në ekranin e madh.

Këtu, ne do t'ju japë një shije të disa prej chiringuitos më të njohura në Barcelonë, si dhe disa nga baret favorite tona plazh dhe klube ...

Princesa 23

Princesa 23 Beach Bar, Barcelona E vendosur të drejtë në mes të shëtitores së plazhit BARCELONETA, Princesa 23 është një nga chiringuitos më të njohura në qytet. Me gati të njëjtën menu si restorantin e saj kryesore në El Born, Princesa 23 shërben deri disa enët lezetshëm duke e bërë atë një vend i madh për të rrëmbyer ndonjë drekë në hije gjatë ditës tuaj në plazh. Por mos harroni pije! Ky vend ofron kokteje klasike me çmime të arsyeshme. Ne rekomandojmë ndalimin nga pas 7pm për të përfituar nga caipirinhas tyre zbritur dhe mojitos.

Si për të arritur atje: Carrer de Guiter, 61. Merrni Metro L4 në Ciutadella / Vila Olímpica dhe ecin përgjatë plazhit në drejtim të kundërt nga Hotel W.

Shoko

Shoko është një nga klubet më të famshme të Barcelonës nate, dhe ju do të gjeni atë të drejtë në Shôko Barcelona beachfront në Port Olimpic. Ky vend lejon për një pamje të mrekullueshëm mesdhetar ndërsa të paturit e darkë ose thjesht shijuar një pije pak. Shoko jep një shumëllojshmëri të kokteje, përveç të ndryshme të shijshme ushqimore prej Europian për të cuisines aziatike. Klub nate është i famshëm për partitë e saj të egra me DJ me famë botërore tjerrje këtu rregullisht. Ne sugjerojmë shkon poshtë rreth orën 10 të darkës për një darkë të madhe dhe kohë për t'u çlodhur para se partia merr filluar.

Si për të arritur atje: Passeig Maritim de la Barceloneta, 36. Merrni Metro L4 (Verdha Line) në Ciutadella / Vila Olímpica.

Icebarcelona

Icebarcelona, Barcelona Për një një-e-nje-lloj natë jashtë, kokë poshtë në Icebarcelona. Kaq të çuditshme të mjaftueshme, ky bar akull ndodhet vetëm hapa nga plazhi, kështu që në një natë të nxehtë të verës ai e bën për një vend i madh për të qetësohem. Për të mbajtur akull ngrirë, bar është mbajtur në mes -2 ° C dhe -10 ° C, në mënyrë që secili mbrojtës është paraqitur me një pallto të ngrohtë dimrit dhe doreza mbi hyrje. Për përvojë të plotë, kap pijen tuaj (shërbyer në një gotë akull natyrisht) dhe të marrë një vend në një dredha-dredha të ngrira Parc Guell stola të stilit.

Si për të arritur atje: Ramon Trias Fargas, 2. Merrni Metro L4 (Verdha Line) në Ciutadella / Vila Olímpica.

Xiringuito Escribà

I ndodhur në plazh mahnitëse Bogatell, El Xiringuito Escribà shërben u Xiringuito Escribà, Barcelona pa marrë shijshme në kuzhinë tipike mesdhetare, duke përfshirë disa të shijshme enët ushqim deti të freskëta. Perfect për ngrënie verës, ky bar-restorant jep kokteje ftohtë me vakt tuaj, dhe është e vendosur në një nga plazhet trendiest në Barcelonë. Sigurohuni që ju të kurseni hapësirë ​​pas darke tuaj, sepse ky vend është i njohur për desserts e saj! Ne rekomandojmë duke u përpjekur për të Paella para se të kënaqin në një fetë e njërit prej shtëpi i bërë ëmbëlsira e tyre të mahnitshme.

Si për të arritur atje: Avinguda del Litoral, 42. Merrni Metro L4 (Verdha Line) në Ciutadella / Vila Olímpica.

El Boo

El Boo, Barcelona Duke lëvizur më tej larg nga plazhet e zënë Barceloneta, ju do të gjeni El Boo. I njohur si një nga klubet plazh hippest në Barcelonë tani, ky vend është shumë popullor në mesin e vendasit. I ndodhur në një skelë të vogël në mes plazhet e Mar Bella dhe Nova Mar Bella, kjo është një vend ideal për t'u çlodhur nga Deti Mesdhe dhe të gëzojnë një pije ose dy. Ne rekomandojmë rezervuar një nga shtretërit e tyre VIP apo hammocks kështu që ju mund të vërtetë të qetësohuni në stil.

Si për të arritur atje: Espigó de Bac de Roda, 1. Merrni Metro L4 për Poble Nou.

Mochima Bare

Mochima Baret mund të gjenden në të dy Mar Bella dhe fqinj Nova Mar Mochima Beach Bar, Barcelona Plazhet Bella. Një tjetër hit i madh me turmën lokal, Mochima chiringuitos ofrojë një shumëllojshmëri të snacks shijshme dhe disa nga koktejet më të mira në breg Barcelonës. Ne rekomandojmë shkon atje në një natë të dielën për një nga partitë e tyre të lirë e plazhit me DJ gjalla.

Si për të arritur atje: Mar Bella dhe Nova Mar Bella plazhe. Merrni Metro L4 për Poble Nou.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Shtëpi, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ , Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>