Ku të hani në Barcelonë: Best Paella dhe Ushqim deti Restorante

Enët Barcelona Ushqim deti

Nuk ka udhëtim në Barcelonë do të jetë i plotë pa një shije të Spanjës më të famshme pjatë: Paella. Ky kombinim i këndshëm i oriz, peshk, mish dhe perime është një preferuar në mesin e vendorëve, si dhe turistët që vizitojnë kryeqytetin Catalan, dhe mund të gjendet në shumicën e restoranteve në të gjithë qytetin, sidomos ato ndodhet pranë plazheve të bukura të Barcelonës. Për më tepër, për shkak të vendndodhjes së saj të drejtë në bregdetin e Mesdheut, Barcelona ka qasje në një përzgjedhje të gjerë të ushqim deti të freskëta, duke e bërë enët Paella këtu edhe më autentike dhe flavorsome!

Enët Ushqim deti janë të njohura në Barcelonë dhe ka mijëra e restorante për të zgjedhur në qoftë se ju dëshironi të provoni disa shijshme 'MARISCOS', Paella shijshëm, apo edhe disa enët e thjeshtë peshk me twists katalanisht. Nëse keni vendosur për të qëndruar në një nga shumë apartamenteBarcelonës pajisur me një kuzhinë të plotë, ju mund edhe kokë e të famshme Boqueria Tregut në Las Ramblas dhe kap disa përbërësit e freskët aty, i gatshëm për të shushurimë deri një recetë si peshk në shtëpinë tuaj -away-nga-shtëpi. Por, në qoftë se ju vendosni për të kryesuar nga dhe të zbuloni disa nga më të pjatave gojë-lotim në qytet, të marrë një vështrim në disa nga prodhimet e detit dhe Paella të preferuar restorantet tona në Barcelonë para se të shkoni ...

Els Pescadors

Els Pescadors është një nga Awards Choice 2012 fituesve të udhëtarëve TripAdvisor-së në Els Pescadors, Barcelona Barcelona, ​​dhe ky restorant është si autentike si ata vijnë. Specializuar në enët katalanisht dhe prodhimet e detit në veçanti, çdo gjë që ju do të gjeni këtu është absolutisht e shijshme. Enjoy pije me i rastësishëm? Ky restorant ka mbi 150 verërave dhe Cavas në menynë e tyre për të zgjedhur nga! Sa për ushqim, ne ju sugjerojmë të provoni oriz e Peshkatarit (Paella) ose diçka nga Menu e Ditës, e cila ndryshon në varësi të produkteve Ekipi në Els Pescadors kanë qenë në gjendje për të blerë nga tregu që në mëngjes. Në krye të të gjithë jashtë, vendosjen për vakt tuaj do të jetë një tarracë të bukur në një shesh të çuditshëm, duke ju dhënë një përvojë të mirëfilltë mesdhetare ngrënie, sidomos gjatë verës.

Si për të arritur atje: placa de Prim, 1. Merrni Metro L4 të Poblenou

7 Portes

Seafood Paella, Barcelona 7 Portes është themeluar në vitin 1836 dhe është një nga restorantet më të vjetra Barcelonës në këmbë. Ajo madje ka shërbyer pëlqen të Picasso, prapa kur ai ishte një banor në qytet! Për këtë ditë restorant '7 dyert "vazhdon të ofrojë disa nga më të mira Paella dhe prodhimet e detit enët Barcelonës. Edhe pse çdo gjë në meny do të jetë i sigurt për të kënaqur mall tuaj ushqim deti, Paella në këtë vend është të thuhet të jetë tastiest në të gjithë Barcelona. Me kuzhinë të hapur 01:00-01:00, pa ndërprerje, ky restorant klasik është një domosdoshmëri-vizitë në qoftë se ju jeni duke kërkuar për të shijuar një pjesë të historisë së pasur Barcelonës dhe disa ushqim i lezetshëm.

Si për të arritur atje: PG. Isabel II, 14. Merrni L4 për BARCELONETA

RIAS de Galicia Rìas de Galicia, Barcelona

Kick off një natë të sofistikuar në qytet me disa ushqim deti të mahnitshme në RIAS de G një Licia në lagjen Poble Sec, pranë Montjuïc. Ky restorant ka qenë ofron një qëndrim të veçantë Galician mbi pjatave tradicionale spanjolle që nga 1986 ... dhe çdo gjë është absolutisht e shijshme. Rekomandojmë pilaf me lëng pule këndshëm gaforre, e kastravec deti me patate të veshur me sheqer ose, nëse ju jeni ndjeheni aventureske, e sashimi e fiston dhe iriq deti.

Si për të arritur atje: Carrer de Lleida, 7. Merrni Metro L3 për Poble Sec

La Paradeta

La Paradeta, Barcelona La Paradeta është një zinxhir me disa vende në të gjithë qytetin, dhe çdo restorant ka për qëllim për të shërbyer deri gojë-lotim enët ushqim deti në një mjedis unik dhe joformal ngrënie. Kjo i përbashkët është vetë-shërbim dhe e specializuar në peshk, kështu që të jenë të përgatitur për të ecin deri në bar sikur ju jeni urdhërimin në treg. Pasi të keni zgjedhur atë që ju dëshironi, ata peshojnë atë, të përfundojë atë, dhe për të dërguar atë për të gatuar vetëm mënyrë që ju doni atë. Ky restorant duart-në është e madhe për grupet e miqve që vizitojnë Barcelonën dhe të përsosur për një vakt të këndshëm familjar. Ne rekomandojmë ndalimin nga vendndodhjen origjinale në lagjen Sants, e cila u hap për herë të parë në vitin 1994 nën 'Butak' emrin.

Si për të arritur atje: C / RIEGO, 7. Merrni L1 në Placa de Sants ose L3 / L5 për Sants Estacio

Restaurante Pez Vela

Kjo 'chiringuito' në Barcelonë (a restorant / bar e vendosur të drejtën në plazh) është një Pez Vela, Barcelona vend mjaft i ri në qytet por ka bërë tashmë një emër për veten në qytet. Sigurimin e ushqimit të lezetshëm krahas disa pamje spektakolare të Mesdheut, Restaurante Pez Vela është ideale për ata që kërkojnë për një menu të thjeshtë, por e shijshme. Me shumë lloje të ndryshme të Paella për të zgjedhur nga, ky restorant është një vend i madh për të ndarë enët me partinë tuaj dhe të zbuloni që Spanjisht ndjesi shije që ju pëlqen më së miri. Ne rekomandojmë marrjen këtu disi herët, rreth 8 ose 09:00, për të garantuar që ju të merrni një tavolinë me pamje më të mirë të perëndimit të diellit.

Si për të arritur atje: Paseo del Mare nostrum, 19/21. Merrni Metro L4 për BARCELONETA

Një disa ushqim deti dhe Paella restorante të tjera në Barcelonë vlerë checking out:

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Nightlife , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>