Plazhet e Barcelonës: Udhëzues esenciale

Plazhet Barcelona

Nëse jeni të drejtohet për në Barcelonë gjatë kësaj vere, ju absolutisht nuk mund të humbasë një vizitë në një ose më shumë plazhe të mrekullueshëm mesdhetareqytetit. Me Golden Sands shtrihen një dajak 4.5 km, një fllad freskuese det, dhe pamje mahnitëse nëpër ujërat e ngrohta bruz, plazhet e Barcelonës të sigurojë vend i përkryer për të kaluar një ditë të nxehtë në kryeqytet katalanisht. Nëse jeni duke kërkuar për të qetësohem me një koktej dhe lëshohem nën diell spanjolle, të gëzojnë një shëtitje fun familjes, ose të testuar aftësitë tuaja në disa nga sportet e ndryshme të ujit në dispozicion, plazhet Barcelona ka të gjitha. Plus, ka edhe alternativa të marrësh me qira një nga shumë Beach Apartamente Barcelona vendosur të drejtën në bregdet, duke ju dhënë qasje të lehtë në plazh dhe disa pamje mahnitëse të Mesdheut!

BARCELONETA Beach Barcelona Beaches

Dhënë 'Plazhi i tretë më i mirë në botë "nga Discovery Channel, ky vend i rërës jep Beachgoers çdo gjë nga disa nga restorantet më të lartë të detit në qytet, në (bare plazh)' chiringuitos 'më të njohura ju mund të gjeni. Me një atmosferë të gjallë dhe shumë aktiviteteve për të mbajtur të zënë, plazh Barceloneta është vendi ideal për të shijuar përvojën tuaj mesdhetare.

Për shkak të afërsisë së saj të ngushtë me pamjet e tjera të qytetit, Barceloneta është i njohur si plazh ngarkuar në Barcelonë. Kjo shtrirje e gjatë e rërës është i njohur me pushuesit dhe banorët vendas ashtu dhe është e lehtë për të marrë në nga qyteti e brendshme. Për ata që duke u përpjekur për t'u çlodhur, ka gjithmonë mjaft hapësirë ​​për të shkelm prapa me një libër të mirë, por për familjet vizituar Barcelonën, ajo gjithashtu ofron pingpong dhe gjykatat volejbollit plazh në mes të aktiviteteve të tjera, të përsosur për mbajtjen e të gjithë argëtuan.

Chiringuito del Sol, Barceloneta Beach Ndjeheni pak i uritur? Në plazh BARCELONETA, ju do të gjeni disa nga restorantet më të njohur të detit në Barcelonë në dispozicionin tuaj, shumë prej të cilave pretendojnë të kenë Paella të mirë në qytet. I famshëm Passeig de Joan de Borbó është shtëpi për eateries që mund të kënaqë edhe shije më të shquar, por gjatë verës, ne ju rekomandojmë që të shkojnë në një nga shumë "chiringuitos 'përgjatë bregut për një eksperiencë të vërtetë spanjoll ngrënie. Këto kasolle pak plazh sigurojë snacks të mëdha, pamje të mahnitshme, dhe shpesh kanë DJ jetojnë gjatë natës. Dhe, kur dielli fillon të vendosur, këto chiringuitos bëhen vende kryesore për disa nga partitë më të mëdha plazhit në Barcelonë. Ne rekomandojmë Chiringuito del Sol për disa tapas shijshme gjatë ditës, dhe kokteje të ftohtë gjatë natës!

Sepse edhe atmosferë të partisë Wilder në Barcelonë, kokë e të Portit Olimpic në fund veriore të plazhit BARCELONETA, shtëpi disa nga klubet e natës më të famshme në qytet, duke përfshirë edhe 'cool' Icebarcelona si dhe pasura Shoko dhe Opium Mar klube, secili prej tyre duke ofruar përvojë shumë më të mirë të natës në Barcelonë.

Si për të arritur atje: Metro Station: BARCELONETA dhe Ciutadella / Vila Olímpica (L4)

Nova Mar Bella dhe Plazhet Llevant

Plazhi Nova Mar Bella, të vendosura në qarkun Sant Marti-Poblenou, është etiketuar shpesh si Barcelona Beaches Relaxation një nga plazhet më të këndshme Barcelonës për shkak të pastër, brigjet e saj të artë. Popullarizuara në mesin e turmës rinjve dhe grave, ky plazh është shtëpi për zinxhirin e famshme chiringuito, Mochima Bar, ku ju mund të zgjidhni për t'u çlodhur në mënyrë paqësore në këtë mjedis i qetë apo parti natën larg!

Llevant është plazhi më verior dhe një nga pak të mbushur me njerëz në të gjithë Barcelonës. Me shtretër rentabile diellit dhe cadra, dhe madje edhe një shesh lojrash për fëmijët, ky plazh i bukur është e përkryer për një ditë me të gjithë familjen. Ka edhe mundësitë e marrë me qera ski jet, hipur në anije banane, ose testimin e aftësive tuaja në bordin e një pedalo, të rrumbullakët një eksperiencë të paharrueshme në Detin Mesdhe.

Si për të arritur atje: stacion Metro: Selva de Mar apo El Maresme (L4)

Sant Sebastia dhe Mar Bella Plazhet

Sant Sebastià Beach, Barcelona Plazhi Mar Bella është plazh nudist zyrtar i Barcelonës, por pjesa nudist është i kufizuar vetëm në një zonë të vogël të plazhit, dhe s'është nevoja të thuhet, nxjerrje poshtë nuk është e detyrueshme! Plazhi Mar Bella është gjithashtu i njohur për valët e tij që e bëjnë atë vendi që të jetë për sportet e ujit në ditët e hazdisur. Nëse ju jeni të drejtohet për këtë plazh ne ju rekomandojmë që të provoni kayaking, rrëshqitje në ajër, apo edhe Hopping në një catamaran!

Si për të arritur atje: stacion Metro: Selva de Mar (L4)

Sant plazh Sebastià, vendosur në afërsi të BARCELONETA dhe Port Vell, është një nga plazhet më të mëdha të Barcelonës, dhe është e përkryer për një ditë relaksuese nga deti. Kjo zonë është edhe shtëpia e Club Natació Atletic-BARCELONETA, ku ju mund të përfitojnë nga pishina të brendshme dhe në ajër të hapur, dhomë me diell, dhe për ata që kanë nevojë për të lëshohem, masazhet terapeutike! Për më shumë informacion vizitoni faqen e internetit të klubit.

Si për të arritur atje: stacion Metro: BARCELONETA (L4)

Nova Icària dhe Bogatell Plazhet Bogatell Beach, Barcelona

Vetëm e kaluara Portit olimpike ju mund të gjeni një rrip shumë qetësues i ND Sá, në shtëpi të plazhet e Nova Icària dhe Bogatell. favorit mesin e familjeve që vizitojnë Barcelonën, ata ofrojnë një zonë të lojrave për fëmijët, si dhe një grup i tavolina ping-pong. Në një zonë të frekuentuar më shumë nga vendasit se turistët, këto plazhe mbetet popullor me ata që kërkojnë një përvojë më qetësues.

Plazhi Bogatell në ushtrive veçanti një Boardwalk oceanfront ku ju mund të gëzojnë një mojito shijshme në ndonjë nga chiringuitos apo restorantet që linjë breg. Ne rekomandojmë grabbing një pickim dhe kënaqin në disa Paella shijshme në dy nga restorantet më të njohura të detit në zonën, catamaran ose Xiringuito Escribà.

Dhe për pamje mahnitëse muzg, hop në bordin e një anije vela dhe të marrë në pamjet mrekullueshëm të Mesdheut! Vizitoni Vela Barcelona Website për më shumë informacion dhe çmimet.

Si të Merrni Ka: stacion Metro: Poblenou ose Llacuna (L4)

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Natës, Shtëpi, Places, Restorante dhe Ushqimit dhe tagged ​​ ​​ , ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>