A jeni gati për hidrolokator 2012 në Barcelonë?

Hidrolokator 2012 Barcelona

Për të gjithë ata fanatikë të muzikës elektronike atje, vetëm një destinacion ofron një festival të paharrueshme verore ... Barcelona! Me grupin katalanas e kapitalit për të pritur 19-të Festivali Ndërkombëtar i avancuar Muzikës dhe New Media Art (e njohur edhe si hidrolokator) nga 14 qershor deri më 16 qershor - kjo është 72 orë non-stop piknik! - Nuk ka qytet më të mirë për të kaluar pushimet tuaja verore. Festivali, një e tillë që trillime audiencat në vit me të fundit meloditë "electronica" dhe tregon vizuale artit, është vendosur të presë ende ngjarje tjetër të paharrueshëm në vitin 2012. Me një formacion të pamohueshme të mahnitshme të këtij viti, botim këtë verë nga hidrolokator është e sigurtë se do të jetë një për librat e historisë!

Lexo për udhëzuesin tonë përfundimtar në hidrolokator 2012 në Barcelonë ...

E partisë në Barcelonë këtë verë!

Deadmau5, Sónar Barcelona 2012 Me Festivali i parë Sonar mbajtur në vitin 1994, ngjarja është rritur vazhdimisht në të dy popullaritet dhe famë ndërkombëtare, e cila duhet të vijë si befasi që në listën e interpretuesve të mëparshme përfshin artistë të lartë të tilla si The Chemical Brothers, Carl Cox, 2manydjs, Goldfrapp dhe Scissor Sisters. Me artistë të tillë të paharrueshëm kanë graced fazën gjatë viteve, ai vijon se kjo ngjarje është quajtur si një nga pikat kryesore në kalendarin e festivalit muzikës evropiane.

Këtij viti vijë deri është vendosur të jetë një tjetër e madhe, me emra, duke përfshirë DJ kanadez shtëpi, Deadmau5, Afrika shok afrikano hip-hop trio, Die Antwoord, DJ britanik Fatboy Slim dhe grupi amerikan shpirti neo / hip-hop, rrënjët në kreu i rendit të ditës. Për më tepër, më shumë se 100 artistë nga të gjitha anët e botës, nga të njohur për të sapoardhurit, do të udhëtojë në Barcelonë për hidrolokator 2012, duke siguruar një shfaqje që me siguri do mundoj buds muzikore të gjithëve shije!

Hidrolokator nga Dita: një portë Artistik

Sónar by Day, Barcelona Sónar 2012 Hidrolokator është e ndarë në dy ngjarjeve kryesore: Sonar ditës dhe Sonar natën ofruar edhe kaosi muzikore dhe kënaqësitë vizuale. Ajo shkon pa thënë se atmosfera në Barcelonë gjatë hidrolokator është e mbushur me emocionet e tifozëve të muzikës dhe tingujt e vazhdueshëm të turntables tjerrje, por për ata që kërkojnë një trajtojnë më qetësues kulturore, tregon ditës ofrojnë një arratisje në botën frymëzues e mediave të reja art.

Gjatë gjithë ditës, hidrolokator lejon Koncert-goers mundësinë për të zhyt veten në botën e arteve pamore, me platformat duke filluar nga shfaqje filmash në ekspozita. Hidrolokator nga Dita shkon nga 12 pm-10pm çdo ditë të festivalit, dhe përmban aktivitete të ndryshme dhe ekspozitave në MACBA dhe CCCB muzeumet, si dhe ngjarje paralele kulturore që ndodhin gjatë Barcelonës, në vende të tilla si Auditori dhe muzeut shkencës CosmoCaixa.

Një Overload elektronike tre-ditor

Sónar by Night, Sónar 2012, Barcelona Me një sasi të pafund të artistëve të mahnitshme për shikimin tuaj dhe dëgjim kënaqësi, organizatorët e festivalit në Barcelona po përgatiten për më shumë se 100.000 të pranishmit të gjithë tre vende kryesore në Barcelonë: MACBA, CCCB dhe Fira Gran Via. Ndërsa kalon ditore (39 €) dhe kalon nate (60 €) janë në shitje tani, ju mund të jenë të interesuar në blerjen e biletave e plotë e çmimeve për 155 €. Konsiderojnë atë një tarifë të vogël për shumën e pafund e talenteve muzikore në ekran! Për më shumë informacion në lidhje me vende apo bileta për të festivalit, vizitoni faqen e internetit Festival hidrolokator, ose shikoni faqen hidrolokator Facebook.

Pra, nëse jeni duke kërkuar një ngjarje të paharrueshme verore, të bëjë rrugën tuaj në Sonar Festival 2012 në Barcelonë! Grab bileta tuaj sot dhe librin një nga shumë apartamente në Barcelonë, për një qëndrim të rehatshëm gjatë escapades tuaj tre-ditore muzikore, por e bëj me ngut, kryeqyteti Catalan është pothuajse e mbushur për të shpërthyer me banorët dhe turistët njësoj në kërkim për të shijuar festivalin nxehta në Evropë !

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Natës, Ngjarje dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>