Vendet më të mira për të me qira një apartament në Barcelonë

Vendet më të mira për apartamente në Barcelonë: BARCELONETA

Planifikimi një udhëtim në Barcelonë, por nuk mund të vendosë se në cilën zonë të qytetit për të qëndruar? Me kaq shumë rrethe të bukura në kryeqytet katalanisht ajo shpesh mund të jetë e vështirë për të zgjedhur të cilat një është vend i duhur për banesën tuaj në Barcelonë. Well, lexoni në për zgjedhjet tona të lartë për të qëndruar në Barcelonë: pesë lagjet e ndryshme të shpërndara në të gjithë qytetin, secili duke ju ofruar një eksperiencë unike për pushime tuaj.

BARCELONETA

BARCELONETA, Barcelona

BARCELONETA ishte ndërtuar fillimisht për banorët e La Ribera që kishin për të lëvizur për shkak të ndërtimit të kalasë Ciutadella ndërtuar nga mbreti Filipe në shekullin e 18-të. Kohët e fundit, shtesat e afër Port Vell dhe Port olimpike kanë bërë zonë një vend popullor për turistët në kërkim për të qëndruar në afërsi të plazhet e Barcelonës. Lagje është i njohur për "chiringuitos 'e saj (bare plazh) dhe prodhimet e detit të mahnitshme restaurants.Throughout muajt e ngrohtë të vitit, ky është vendi më popullor për të qëndruar, për shkak të qasjes së saj të lehtë në bregdetin e Mesdheut, edhe pse ajo është e një pushim i admiruar vend gjatë gjithë vitit, pasi ky vend me diell është shtëpia e shumë apartamente moderne dhe të rehatshme plazh në Barcelonë. Në qoftë se ju vendosni të zgjidhni La BARCELONETA si bazë për festën tuaj, jo vetëm që do të keni diell, det dhe rërë në majë të gishtave tuaj, por ju do të jetë vetëm një shëtitje të shkurtër nga të gjitha tërheqjet e qendrës së qytetit, too!

Gracia

Gràcia Barcelona - The best places to stay in Barcelona Nëse jeni duke kërkuar për një lagje luksoze me një ton të dhunti lokale, nuk duken më tej se Gracia. Vetëm jashtë kufijve të qendrës së qytetit, në fund të Passeig de Gracia, ju do të gjeni në këtë qytet i çuditshëm me atmosferën e tij distinctively katalanisht. Kjo lagje është shtëpia e shumë restorante simpatik, butiqe në nivel lokal në pronësi, si dhe disa prej apartamenteve më të mira luksoze në Barcelonë, si dhe një teatër film që tregon filma në anglisht dhe spanjisht. Gjatë gjithë viteve kjo zonë është bërë një vendtakim popullor për studentët lokale dhe banorët e rinj. Si rezultat i kësaj, skena e saj bar mbetet modës, por wholesomely katalanisht. Duke qëndruar në Gracia, ju do të gjeni veten të mbyllur të famshëm Gaudi-së Park Guell me pamje të lë pa frymë të qytetit, si dhe duke qenë vetëm një udhëtim 5 minuta nga zemra e qendrës së qytetit.

Tremujori gotik

Gothic Quarter Barcelona. The best places to stay in Barcelona Nuk ka udhëtim në Barcelonë është i plotë pa një vizitë në tremujorin e gotik, dhe edhe më të mirë, të marrë me qera një apartament në këtë rreth historik ju lejon të përjetojnë historinë e pasur të dorës së parë të qytetit. Ka shumë apartamente në tremujorin e gotik duke ju lënë të drejtë në zemër të qytetit të vjetër të Barcelonës. Nestled në mes të Las Ramblas dhe El Born, kjo zonë është e karakterizuar nga, rrugët e vogla labirint-si, sheshe e saj intime dhe arkitekturën e bukur gotike. Disa domosdoshmëri e sheh në kuadër të lagjes janë në Catedral de Barcelona, ​​placa Reial dhe pallati qeverisë e Katalonjës, ku vepron Generalitat de Catalunya. Mbushur të shpërthyer me dyqane çuditshëm dhe kafeneve, El Gotic Barri është vendi i përsosur për të qëndruar dhe për të marrë një shije të kulturës së vërtetë të Barcelonës.

L'Eixample

Barcelona Apartments Eixample GI799 Eixample, Catalan për "zgjerim", është shtëpi për disa nga pamjet më të famshme e Barcelonës, të tilla si La Sagrada Familia, kryevepër e papërfunduar Gaudi-së. Gjatë shekullit 20, bordi urbanistikës porositur këtë zonë si zgjatje e parë nga sheshin kryesor të qytetit. Sot, Eixample është një nga zonat më të njohura për të vizituar, për shkak të tërheqjet turistike që e quajnë atë në shtëpi. Një nga më i rëndësishëm është rruga e famshme Passeig de Gracia, si edhe shumë më shumë nga veprat e Gaudi-së, duke përfshirë Casa Batlló dhe Casa Mila (La Pedrera). Karakterizohet nga modeli i saj rrjetit-si, rrugë të gjerë të drejtë dhe dy rrethe komerciale dhe banesore, L'Exiample është vendi i përsosur për të thirrur në shtëpi për disa ditë, ndërsa ju të shqyrtojë të gjitha atë që Barcelona ka për të ofruar. Ajo ka shumë bare dhe restorante të mëdha dhe është i afërt me disa nga zonat më të mira për pazar në Barcelonë. Ju mund edhe të zgjidhni për të qëndruar në një nga shumë apartamente Exiample në Barcelonë, dhe të shohim se pse kaq shumë njerëz duan këtë lagje.

El Born Barcelona Accommodation: Born

El lindur, i njohur gjithashtu si La Ribera, është një nga lagjet më të vjetra të Barcelonës. Është rrugët janë të mbushura me bare quirky, butiqe modë dhe muzetë interesante, duke ofruar diçka për të gjithë. Kjo zonë është shtëpi për një koleksion të pafund të aktiviteteve për turistët, me disa nga atraksionet më të famshme të tilla si Muzeu Picasso. Vetëm një shëtitje të shkurtër larg, ju do të gjeni El Palau de la Musica CATALANA. Kjo sallë muzikë u hap në vitin 1908, dhe është padyshim një vlerë vizituar, edhe pse ajo është e vendosur teknikisht në 'Barrio' fqinje të Sant Pere. Një tjetër ndonjë gjë top hot-spot në këtë zonë është bazilika e famshme Santa María del Mar, një kishë e bukur gotike. Duke zgjedhur një apartament në El Born, ju do të jetë në një zonë up-dhe-vjen, i rrethuar nga disa nga më historike vende në qytet, me qendrën e moderne-ditore Barcelonës vetëm disa hapa larg.

Nga qetë lagjen El Born, në plazh me diell BARCELONETA, të rrethit të modës Gracia, Barcelona sigurisht ju ofron një shumëllojshmëri të gjerë të lokacioneve të mëdha për pushime tuaj. Nëse ju zgjidhni një apartament me pamje në det, ose diçka pak më lart në mal, kryeqyteti Catalan është i sigurt për të mbajtur të zënë. Libri një nga shumë apartamente të Barcelonës sot dhe të përfitojnë të gjitha ato që ky qytet fantastik ka për të ofruar!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Places , Travel & Pushimet dhe tagged , , , , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>