Feria de Abril 2012 - Barcelona Style

Feria de Abril: Flamenco Dancers

Barcelona është i njohur për të qenë një qytet kozmopolit me shumë ndikime nga e gjithë bota, dhe aq më tepër, nga zona përreth të ndryshme të Spanjës. Me një popullsi të madhe andaluziane, nuk është çudi se Barcelona ka miratuar kaq shumë tradita nga jugu i Spanjës dhe i bëri ata vet. Një nga La Feria de Abril mirë?, I njohur ndryshe si Panairin prill.

Feria de Abril: Traditional Flamenco Dancers

Me origjinë në Sevilje, Panairi prill fillon rreth dy javë pas Pashkëve çdo vit. Për një javë të tërë, banorët e Seviljes festuar jetën me ushqim fantastike, kostume i mrekullueshëm dhe të gjatë, nganjëherë të gjithë-natën, Fiestas.

Gjatë viteve, Barcelona ka filluar deri versionin e vet të La Feria de Abril, të plotë me kërcimtarë Flamenco, ngjyra të ndritshme, Paella, dhe shumë piknik. Këtë vit, Panairi i prillit do të fillojë më e premte, prill 27-të dhe të fundit të gjithë javës up deri më 6 majit. Duke shpërthyer me vendasit e të gjitha përkatësive spanjolle, si dhe shumë turistë mall një shije të andaluziane partisë-skena, ky festival është një që nuk duhet humbur, veçanërisht nëse ju jeni në një udhëtim familjar në Barcelonë.

Diçka për të gjithë Feria de Abril: Ferris Wheel

Feria vetë do të përbëhet nga dy pjesë të ndryshme: njëra qenë Fairground i madh dhe të gjitha trajton tipike që shkojnë me të (po, përfshirë pastroj dhëmbët me pe karamele!). Vizitorët në kryeqytetin katalanas do të jetë në gjendje të gëzojnë rrota gjigande Ferris dhe rides të vogla për fëmijët. Pjesa e dytë e Panairit të përbëhet nga një linjë të gjatë të marquees i quajtur "Casetas" i mbushur me vallëzimi "Sevillianas", muzikë të lirë, dhe ushqim dhe pije amtare në Sevilje.

Këtë vit, Panairi i prillit do të mbahet në Parc del Forumi, në rrethin Diagonal Mar e Barcelonës, duke e bërë atë lehtësisht të arritshme për të gjithë që duan të marrë një shikim vjedhurazi. Metro madje do të zgjeruar orët e saj operative në mënyrë që qasja në Forum nuk është i kufizuar. Stacioni më i afërt Metro në Feria është Maresme / Forum në L4. Nga atje, kjo është vetëm një shëtitje të shkurtër në vendin e takimit.

Kohët e hapjes për festivalin ndryshojnë çdo ditë gjatë javës. Për të siguruar që ju nuk do të humbasë ndonjë nga eksitim, të jetë i sigurt për të planifikuar udhëtimin tuaj në panair në kohët vijuese në ditët në vijim:

E premte 27 prill 2 Feria de Abril: Poster 2012 012 - 06:00-04:00
E shtunë 28 prill 2012 - 10:00-04:00
E diel 29 prill 2012 - 10:00-04:00
E hënë 30 prill 2012 - 10:00-02:00
E Martë 1 maj 2012 - 10:00-02:00
E mërkurë 2 maj 2012 - 10:00-02:00
E enjte 3 maj 2012 - 10:00-02:00
Daten 4 maj 2012 - 10:00-04:15
E shtunë 5 May2012 - 10:00-04:15
Diel, më 6 maj 2012 - 10:00-11:00

Panairi prill është padyshim një nga ngjarjet më spektakolare në B arcelona. Edhe pse kjo mund të jetë një version më të vogël të vërtetë Feria de Abril në Sevilje, çështje të ndritshme dhe ngjyra Barcelonës ofron një shije të përsosur të gjë e vërtetë. Plus, është e lirë! Në qoftë se ju jeni të vijnë në Barcelonë gjatë javës së Panairit prill ju absolutisht duhet të bëjë rrugën tuaj mbi në forum. Ju mund edhe të qëndroni në një nga shumë apartamente Barcelonës në afërsi të plazhit dhe thith atë dielli prill, para se të nisej jashtë për të shijuar këto festimet fantastike.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitetet , Ngjarje dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>