Primavera Festival Sound 2012 Barcelonës - Një 5 ditë Musical Fiesta

Sound Primavera Festivali Barcelona

Barcelona, ​​një metropol i njohur për artin e tij të lë pa frymë, histori interesante dhe kulturës katalanisht, është përgatitur si Primavera vjetor Festivali i 12-të Sound afrohet. Festivali, i cili shkon nga 30 maj th në qershor 3 rd, është sponsorizuar nga krenari San Miguel. Nderuar si një "domosdoshmëri për çdo lover muzikë ', Primavera Sound është një nga vetëm festivale muzikore që siguron çdo shije muzikore do të jenë të kënaqur me një përzierje eklektik varion nga pop dhe rock, me tendencat nëntokësore.

Një Trego për të gjitha shijet

Festivali Sound Primavera ka qenë një hit i madh në Barcelonë që edicionin e tij të parë në vitin 2001, vendosjen e bar të lartë për vitet që pasojnë. Këtë vit, vërtetë për të formuar, lista e bandave të gatshëm për të kryer është e sigurt për të kënaqur. Arsyeja për suksesin e koncertit mund të vërtetë të jetë shuma e habitshme e bandave legjendar që kanë graced fazën gjatë viteve. Yjet e tilla përfshijnë sërën e Piksi, Sonic Youth, Portishead, Arcade Fire, My Valentine Bloody, Franz Ferdinand dhe The White Stripes. Si formacion vazhdon të rritet, festivali i këtij viti është e sigurtë se do të jetë një tjetër ngjarje e paharrueshme.

Mendoni për veten si një Muso? Atëherë ju jeni në për një trajtojnë si grupi legjendar, The Cure, konfirmoi se do të headlining tregojnë në qershor 1 st në një të paparë grup dy orë, i cili do të përbëhet nga këngë nga të gjitha katërmbëdhjetë albume, duke përfshirë edhe "Wish", album i cili feston përvjetorin e saj të 20-të këtë vit.

Dhe, në qoftë se kjo nuk është mjaft e muzikë në veshët tuaj, ndoshta ju mund të preferojnë vendasit indie-alternative Uashington, Death Cab For Cutie, ose Scottish post-punk band rigjallërimit, Franz Ferdinand. Një artist shumë tifozë janë të ngazëllyer për të parë është Rufus Wainwright, të njohur për zhanrin e tij të përbërë nga tingujt ndikuar nga rock, opera, teatër, dramë dhe filmit.

Një Pesë-Day Zbavitje Fest

Foto nga go-mag.com

ray-ban-y-primavera-sound_no__11570 Me të tillë një përzierje të ndryshme të artistëve në ekran, ajo duhet të jetë çudi që planifikuesit Festivali presin afërsisht 100,000 koncert-goers nëpër dy vendet kryesore në Barcelonë: Parc del Forumi, në lagjen Poble Nou, dhe Arc de Triomf.

Primavera Sound 2012 shkon për pesë ditë, dhe ndërsa ju mund të zgjedhin për një kalim të përditshme, në dispozicion për të enjten, të premten dhe të shtunën në 75 €, ju mund të preferojnë vetëm blerjen e biletave e plotë e çmimeve për rreth 190 €; një kosto të vogël për një përvojë të festivalit ju jeni të sigurt për thesar për pjesën tjetër të jetës tuaj. Për më shumë informacion në lidhje me vende apo bileta, vizitoni faqen e internetit Primavera Festival Sound, dhe për të parë më të reja të vazhdueshme për interpretuesit, shikoni faqen e Festivalit Facebook.

Nëse jeni duke menduar të kreut të ngjarjes egër këtij viti, ju do të gjeni shumë apartamenteve Barcelona afër të dy vendet, si dhe apartamente në plazh, ku ju mund të bëni më të madhe të diellit pranverë në udhëtimin tuaj, too. Mos harroni të rezervoni biletat tuaja më parë për të shmangur zhgënjim, pasi këtë vit Festivali Sound Primavera është vendosur të jetë një nga më të mirë ndonjëherë!

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitetet, Ngjarje dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>