Barcelona Zoo: Perfect për një ditë jashtë Familjes

Barcelona Zoo: Snowflake

  Nëse jeni duke menduar të marrë një pushim të familjes në Barcelonë, aktivitetet, outings dhe udhëtime ditore në dispozicion për ju për të shijuar janë të pafundme. Nëse ju do të donte të gëzueshëm në valët në BARCELONETA Beach, ose luajnë lojëra me fëmijët në Parc Guell, nuk është patjetër një aventurë që është një vlerë absolute duhet për çdo familje vizituar kryeqytetin katalanas: The celona Zoo Bar.

Barcelona Zoo: Peacocks Parc de la Ciutadella, i vendosur në qendër të qytetit, është vendosja e kopshtin zoologjik Barcelonës (Parc Zoològic de Barcelona), më i njohur si shtëpia e vetëm bandit identifikuar Albino, Sno wflake, deri në kalimin e tij larg në vitin 2003. Lexo në Barcelonë tonë turistike Udhëzues për të gjetur saktësisht pse ju nuk duhet të humbasë një udhëtim në këtë kopsht zoologjik të jashtëzakonshme gjatë qëndrimit tuaj në Barcelonë ...

Mbretëria e kafshëve

Është vlerësuar se më shumë se 1 milion njerëz vizitojnë kopshtin zoologjik Barcelona në vit, dhe ka mbi 2200 kafshë nga 315 specie në ekran! Kopshtin zoologjik është shtëpi për gjitarët (më së shumti Ultësira Gorilla Perëndimor dhe Bornean orangutang), zogjtë, amfibësh dhe reptilësh. Tregon veçanta të iguanas dhe kameleonët janë vetëm një nga shumë tërheqjet që ju mund të gëzojnë kur ju vizitoni kopshtin zoologjik!

Barcelona Zoo: Dolphins Kopshtin zoologjik është edhe shtëpia e kafshëve të mëdha të tilla si cheetahs, kuriozitete, leopards borë dhe madje edhe gjirafat. Të jetë i sigurt që të mos humbasë Panda Red, një turmë të preferuar! Nëse fëmijët tuaj preferojnë penguins bukur, epërsia absolut i balenë vrastare, ose "mbreti i xhunglës", kopshtin zoologjik Barcelona ka të gjitha!

Kopshtin zoologjik, duke festuar 120 vjetorin e saj në vitin 2012, ka planifikuar një program të gjerë dhe të ndryshme të ngjarjeve për të shënuar këtë moment historik, me aktivitete që synojnë audienca të dy të rinj dhe të vjetër. Disa nga aktivitetet përfshijnë sesione edukative me delfinët si dhe "aventurën shtunave", një program i projektuar për fëmijët e moshave 4 deri në 11, duke i mësuar ata në lidhje me kafshët dhe historitë e tyre nëpërmjet lojrave interaktive dhe turne.

Çfarë e bën Barcelona Zoo të ndryshëm?

Gjë që përcakton këtë kopsht zoologjik përveç Barcelona Zoo: Cheetah nga të tjerët në Spanjë është fakti se ajo ka rrethime hapur, duke lejuar vizitorët të pothuajse prek kafshët. Ajo gjithashtu mburret me një kopsht zoologjik mitur, ku fëmijët mund të futet në një larmi të madhe të kafshëve.

Përveç kësaj, Barcelona Z OO krenohet vetë në objektet njerëzore dhe habitateve që ajo ofron për kafshët, dhe e merr përgjegjësinë e saj shoqërore seriozisht, përmes pjesëmarrjes në programet evropiane dhe ndërkombëtare të shumta ndërgjegjësuese specie të rrezikuara. Ajo gjithashtu nxit programet e ruajtjes duke ofruar mbështetje për universitetet dhe studiuesve të gjithë botën.

Si të shkoj në kopshtin zoologjik

Zoo Barcelona është lehtë i kapshëm nga të dyja Metro L4 (Ciutadella - Vila Olímpica ndalesë) dhe Metro L1 (ndalesë Arc de Triomf). Kopshtin zoologjik është i hapur nga 10 am-5pm në dimër, por gjatë verës ajo mbetet e hapur deri në 7:30 pm. Biletat mund të blihen në internet apo në portë, me bileta rritur kushton 15,40 €, dhe fëmijët marrjen në për 9,30 €.

Nëse ju jeni duke vizituar Barcelona me familjen tuaj këtë vit, një udhëtim në kopshtin zoologjik Barcelona është një domosdoshmëri! Një numër i gjeneratave kanë kaluar përmes kësaj faqe interneti mahnitshme, dhe ju gjithashtu padyshim do të hasni momente shumë vetë befasues tuaj dhe për të krijuar disa kujtime të isha i vogël atje. Pra, kap të dashurit tuaj, një nga shumë apartamente në Barcelonë dhe kreu në kryeqytetin katalanas për një përvojë të familjes që ju kurrë nuk do të harroj libër!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitetet, Ngjarje dhe tagged ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>