FC Barcelona - Përvoja Camp Nou

Barcelona Camp Nou - qëllim Stadium i ri

Nëse ju jeni një dashnor sportive ndërkombëtare, shanset janë që ju keni dëgjuar për FC Barcelona. Duke qenë një nga klubet më të lartë të futbollit në Spanjë dhe Evropë, ekipi i Barça ka disa nga lojtarët më të mirë në botë, duke përfshirë tre herë Ballon d'Or fitues Lionel Messi.

Tërheqja e tifozëve të futbollit nga e gjithë bota, stadiumi FCB - Camp Nou - është stadiumi më i madh i futbollit në Evropë. Me një kapacitet prej gati 100.000 njerëzve, ajo qëndron në një dajak 48 metra e lartë, dhe mund të shihet nga të gjithë qytetin. Për të marrë përvojë të plotë FC Barcelona, ​​një turne i Camp Nou është një domosdoshmëri. Përvoja Camp Nou merr vizitorët në një udhëtim rreth arsyeve, muze dhe zonën multimedia. Këtu ju mund të hyjë në players' ndryshimin dhomë, të mësojnë për historinë e klubit, dhe të shohim skena të disa prej ndeshjeve më të pabesueshme ndonjëherë për të marrë vendin në historinë e futbollit. Lexo më në Barcelonë tonë turistike Udhëzues për të gjetur se pse ju nuk mund të shkoni në një vizitë në stadium FCB në udhëtimin tuaj në kryeqytetin katalanas ...

Més Que Un Club

Tërheqje e parë në përvojën e Camp Nou është muze. Këtu, tifozët do të merrni të dini historinë dhe vlerat e FC Barcelona që e bëjnë atë MASH que un club (më shumë se një klub) të plotë. Një rast shfaqje e trofeve shoqëruar nga historitë e lojtarëve, statistikat dhe titujve, është vetëm fillimi i turneut interaktive. Vendosur në muze është një terheqese 8.5 metër touch ekran që lejon mysafirët qasje në informata edhe më historike për klubin: presidentëve të fundit, menaxherët, anëtarë, themel, dhe më shumë.

Barça, Barça, Barça!

Next në listë është zona multimedial ku admirues FCB do të kenë mundësi për të relive disa nga momentet më të mahnitshme në historinë club's. Zona multimedial përmban tri TV LCD dhe një ekran të madh 35 metra, të gjitha qëllimet replaying triumfues, momente magjike, dhe frikë-frymëzuese imazhet e klubit. Ndërkohë, tingujt tipike të Camp Nou dhe himnin Barça do të kumbonte në veshët e tyre, duke i dhënë fansave mundësinë të përjetojnë një atmosferë të vërtetë exhilarating ndeshje. Ka edhe dy touch ekran interaktive tryeza të ndryshme turistët mund të lëvizni nëpër të gëzojnë më shumë të magjisë FCB.

Camp Nou Përvoja

Guests të cilët marrin pjesë në Përvoja Camp Nou do të kenë mundësi të udhëtojnë pjesë të ndryshme të stadiumit që janë të paarritshëm për publikun e gjerë. Disa ndalesa gjatë rrugës të përfshijë dhomat e zhveshjes, kuti presidenciale, kuti për shtyp, dhomë për shtyp, tuneli players' dhe një pamje spektakolare në fushë nga stoli të. Turneu përfundon në zonën e pushimit e cila ka një mundësi qoshe foto, ushqim, pije, dhe pazar.

Informacion i dobishëm për Vizitorët

Camp Nou turne është i hapur nga prilli deri në tetor, prej orës 10 deri 7 dhe orës 10 deri 5.30pm të gjithë pjesën tjetër të vitit. Të dielave dhe ditëve të festave, megjithatë, turne është në dispozicion vetëm prej orës 10 deri 1.30pm. Orë Tour në ditët e ndeshjes mund të ndryshojnë në varësi të kohës së ndeshjes planifikuar. Biletat për përvojën Camp Nou mund të blihen këtu, dhe ka çmime të veçanta për grupet e 20 ose më shumë.

Camp Nou është e vendosur në Calle de Arístides Maillol. Për të marrë në stadium, vizitorët mund të marrë Metro L3 në stacionin Palau Reial dhe ecin 3 blloqe poshtë Carrer de Martí I Franquès, ose të marrë Metro L5 për Collblanc, dhe shëtitje për 5 minuta nga atje. Për ata që do të preferojnë për të përzënë, ka edhe parkim falas në stadium deri një orë para ndeshjes.

Nëse ju preferoni të jetë në mesin e të gjitha veprimet dhe të përjetojnë një ndeshje futbolli jetojnë, ka gjithmonë mundësinë e blerjes së një biletë ndeshje FC Barcelona për lojëra në shtëpi në Camp Nou. Ose mënyrë, stadiumi Barça është një vend definitivisht ia vlen të shihet gjatë vizitës tuaj në Barcelonë. Përveç kësaj, ka shumë apartamente Barcelona vendosura në të gjithë qytetin vetëm një metro udhëtim të shkurtër larg nga stadiumi, duke e bërë të udhëtojnë lehtë dhe eksperiencë të paharrueshme.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete, shtëpi, Vendet dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

3 Përgjigjet për të FC Barcelona - Përvoja Camp Nou

  1. Majid thotë:

    I love barcelona

  2. opium BCN thotë:

    Peshendetje. Zbulova blogun tuaj përdorimin e msn. Ky është një artikull i shkruar shumë mirë. Unë do të të jetë i sigurt për të bookmark it dhe të kthehet për të mësuar më shumë e informacionit tuaj të dobishme. Faleminderit për këtë post. Unë patjetër do të kthehen.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>