Brandery Dimër 2012 në Barcelonë

Winter Barcelona Brandery 2012

Nëse ju jeni një të apasionuar pas modës apo thjesht një dashnor i ngjarjeve shokuar Barcelonës, Brandery Dimër 2012 është një domosdoshmëri për cilindo që viziton kryeqytetin Katalonje këtë muaj. Kjo duhet-shih show do të zhvillohet nga 27-29 janar në Fira de Barcelona në Montjuïc, vetëm një metro të shkurtër udhëtim larg nga qendër të qytetit. Duke shfaqur disa nga emrat më të mëdhenj në spanjisht dhe ndërkombëtare të modës bashkëkohore, Brandery do të sjellë profesionistëve të industrisë dhe publikun së bashku për një fundjavë të tregon catwalk, kyç-vë në dukje, ekspozita, koncerte, punëtori dhe më shumë. Lexo më për të gjetur saktësisht se çfarë të presin në edicionin e këtij viti të panairit të nxehta të modës këtë dimër në Barcelonë.

Brandery është i thyer në 4 fusha: ekspozitash, Brandtown, Moda Trego dhe qytetit, secili duke ofruar mundësi të ndryshme për të dy vizitorët dhe pjesëmarrësit.

Ekspozitash

Ekspozitash, ngjarja kryesore në Brandery, është e rezervuar vetëm për profesionistët e tregtisë. Ekspozitash do të ndahen në tri divizione: Moda, Denim, dhe Sport & rrugës. Këtu, blerësit do të gjeni një numër të markave të lartë me ide kreative dhe stile të reja. Ekspozitash do të shtëpisë debate të ndryshme, një catwalk ekskluzive, dhe takime të shpejtë-zjarr në mes të firmave të modës dhe blerësit ndërkombëtare. Profesionistët duhet të regjistrohen online, dhe kostoja e ngjarjes është 30 € për një ditë dhe 50 € për të tre.

Brandtown


Ngjarja Brandtown do të jetë e hapur për të dy profesionistë të tregtisë dhe vizitorët publike, lidh etiketat modës direkt me konsumatorët e tyre në fund në një atmosferë dinamike dhe krijuese. Në Brandtown, vizitorët mund të zbulojnë tendencat dhe të produkteve me mbi 100 markave të lartë të emrit - pa barriera! Çmimi për vizitorët publike tek Brandtown është 15 € për një ditë dhe 35 € për tre ditë, dhe kjo ngjarje do të jetë e hapur nga 15:00-20:30 të premten dhe të shtunën, dhe 15:00-20:00 të dielën.
Vizitorët në Brandtown do të trajtohen si profesionistë në trajnim. Ata do të kenë mundësi për t'u angazhuar në seminare dhe studio për të vëzhguar procesin krijues të përfshirë në prodhimin dhe gjenerimin e veshjeve shik. Këtu, të ftuar të mund të mësojnë të thur me hala gjigand dhe modele madje edhe të bëhet. Nuk do të jetë ekspozita të ndryshme dhe filma për publikun. Një nga ekspozitat, Moda dhe Art, shqyrton artistë të ndryshme dhe ndikimet e tyre në mënyrë moderne, dhe anasjelltas, me emrat e markave krijuar art. Një nga pikat kryesore në dispozicion për shikimin do të jetë një ekspozitë e "lodra" e përshtatur nga markave të tilla si Nike dhe Levi-së.
Jo vetëm një ngjarje për fashionistas, atyre që ndoqën Brandery mund të përjetojnë transformimin e Brandtown në një vend të lartë koncert të organizuar nga Festivali hidrolokator. Shfaqje të jetojnë do të mbahet më E shtunë 28 janar nga Undo dhe Doran, me DJ 2Many headlining tregojnë. Të dielën në 29 janar vizitorët mund të përjetojnë muzikën e Buenavista, Fangoria dhe The Zombie Kids.

Qyteti

Në javët e shpie deri në The Brandery, Barcelona ka qenë të presë në një sërë aktivitetesh dhe ekspozita, nga një koleksion masive e xhinse të përdorura në një dritare të konkurrencës salcë në Christmastime. Ekspozita të mëtejshme dhe ngjarje të tjera do të zhvillohet gjatë dhe pas The Brandery, duke ofruar ata që e humbi këtë ngjarje, një shans për të kapur deri në ekspozitat modës më të fundit të lidhura në Barcelonë.

Trego Moda

Trego Moda, i njohur ndryshe si The Brandery catwalk, do të jetë ngjarja më e madhe e festivalit, tregon të gjitha llojeve të interesuar në duke shfaqur veprat e tyre në veprim. Catwalk, duke filluar në ora 13:00 për profesionistët e industrisë, do të vazhdojë deri pasdite dhe në mbrëmje, duke i dhënë fund rreth 20:00, duke lejuar vizitorëve publikut një mundësi për të kapur të modës shumë. Lista e plotë e orareve, aktivitetet, dhe informacion mund të gjenden në faqen e internetit të Brandery dimrit: www.thebrandery.com .

Si për të arritur atje:

Për të marrë në The Brandery, e vendosur në Fira de Barcelona në Montjuïc, vizitorët mund të marrë në metro L1 ose L3 në "Espanya" stacionin ose të marrë TMB Bus mbi linjat 9, 13, 27, 30, 37, 50, 56 , 57, 65, 79, 91, 109, 153, apo 157 për të Montjuïc. Lehtë i kapshëm nga kudo brenda qytetit, të ftuar të mund të qëndroni në një nga shumë apartamente Barcelona afër vendin, ose të zgjidhni një nga apartamentet e plazhit në Barcelonë dhe të gëzojnë të qytetit të plotë të saj.

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një kompani udhëheqëse apartament me qira me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 650 apartamente Barcelona të marrësh me qira për qëndrime afat të shkurtër dhe të gjatë, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , Pazar dhe tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto HTML tags dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>