Barcelona - Ende Coolest vendi për të vizituar në Spanjë

BeCool Barcelona

Barcelona, ​​në sajë të trashëgimisë së saj mbresëlënëse dhe arkitektura ruajtura mrekullisht dhe artit, ka qenë një vend shumë i popullarizuar pushime për një kohë të gjatë. Por, si shumë destinacione të tjera të shkëlqyer, ajo është bërë një viktimë e suksesit të vet.

Çfarë është konsiderohet të ftohtë nga një brez ka të ngjarë të refuzohet nga e ardhshme, dhe për shumë të rinj ka një përshtypje këmbëngulës që kulm Barcelonës ka qenë dhe shkuar. Ai nuk e di energjinë dhe durimin e këtij qyteti interesante, e cila është e mbushur me muzikë, kulturë dhe eateries që sigurojnë është ende vendi coolest për të vizituar në Spanjë.

Kontrolloni atë që është e ftohtë në Spanjë tani, me prenotim fluturime në Barcelonë në vitin 2012 dhe të jetë i sigurt për të punuar rrugën tuaj nëpërmjet pikat kryesore të listuara në Bibël e stilit, LeCool Barcelona.

A nuk e stresit për të mos pasur të holla të mjaftueshme për të coffees tuaj të zezë dhe të vonë natën clubbing, kur ju merrni atje. Fatmirësisht, duke qenë destinacion popullor që është, ka gjithmonë shumë fluturime të lira në Spanjë, në Barcelonë dhe Girona, kjo e fundit veçanërisht nëpërmjet Ryanair.

Best clubbing

Skena Clubbing në Barcelonë është e larmishme sa të jetë gjithmonë në anën e djathtë të ftohtë. Trajtojë dancefloor rrotullues në emrin cheekily BeCool për një shije të çdo gjë nga indie të pop apo të marrë super të djersitur në La Macarena ku ju mund të presin një mungesë të hapësirës, ​​por mjaft e shtëpisë nëntokësore dhe tekno. Dhe nëse ju jeni duke vizituar në verë, Mac Arena Mar Beach Club nuk duhet të bjerë në sy.

Snap art rrugë

Cilët dëshirojnë që ju mund të merrni dozën tuaj të kulturës, pa pasur nevojë për të lundruar një tjetër dyqan dhuratash galeri? Arti rrugë ju do të gjeni në Raval ka tendencë të jetë i një cilësie të lartë. Harrojeni tagging dhe mendoj se e veprave të artit në natyrë, dhe një ditë të kaluar diktim dhe snapping tyre është një antidot i madh në gjurmët tipike tuaj turistike. Megjithatë, nëse ju jeni në lagje, kjo është edhe vlerë checking out Muzeu Artit Bashkëkohor (MACBA) shumë.

Ftohtë Vintage

Të jesh i ftohtë nuk është gjithmonë për të qenë zhurmë deri në datën, dhe ne të gjithë e dimë tërheqja e fuqishme e disa retro mirë. Për një shije të cilësisë së mirë të Barcelonës më të mirë, të jetë i sigurt për të marrë një shëtitje poshtë Carrer de la Riera Baixa në El Raval ku ju do të gjeni dyqane të dorës së dytë rekord dhe butiqe ideale për picking up një bukuri pak shkuara.

Treat për të ngrënë

Është në kafene të ftohtë, bare dhe restorante që ju do të gjeni shumicën e hipsters kicking mbrapa, dhe Barcelona ka disa të drejta për të zgjedhur nga. Nxjerr në pah të veçantë duhet të jetë amerikan frymëzuar Apolo Diner në Vila, e cila i shërben një shkrirje e ushqimit SHBA-spanjolle në fund të natës, si dhe një përzgjedhje e kokteje premium. Provoni një elegancë të vogël gjerman në në kafene në Passeig Sant Joan ose mostër disa nga trajton më të mira në botë të ëmbël në Mandarosso Pastis mbi Përgjithshme Alvarez de Castro.

Qira një nga shumë apartamenteve qendror Barcelona, ​​në afërsi të vendeve coolest në qytet.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Bare dhe natës, Travel & Pushimet dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>