Më Barcelona Ngjarje Në shkurt 2012

Karnaval Sitges

Ende nuk marrë një udhëtim këtë dimër? Me kokë mbi të Barcelonës këtë shkurt dhe përjetojnë çdo gjë ky qytet i mrekullueshëm ka për të ofruar, duke përfshirë edhe disa ngjarje të pabesueshëm. Nga partitë e ndritshme kostum, për të zjarrit-shkon, për të ardhmen e komunikimit, qyteti Gaudí's ka shumë për të ofruar turistëve dhe vendasit njësoj, duke mbyllur sezonin e dimrit me një zhurmë! Lexo më të gjetur se pse ju duhet të vizitoni Barcelona në shkurt ...

GSMA Mobile Kongresi Botëror

Në fund të shkurtit, Barcelona do të jetë gumëzhimë me zemërim (fjalë për fjalë), si më e madhe ekspozitë telefon celular vjen në qytet. Featuring teknologjinë më të fundit nga e gjithë bota, Mobile Kongresi Botëror GSMA është një ngjarje ku ekspertët, fanatikë dhe udhëheqësit e industrisë të vijnë së bashku për të shfaqur, demonstrojnë dhe të diskutojnë të gjitha në fushën e celularët. Nuk është më vetëm një mjet komunikimi, këto pajisje sot janë librat tona, udhëzon turne, argëtuese dhe shumë më tepër. Me mbi 60.000 njerëz pritet të marrin pjesë këtë vit, ju mund të jetë në mesin e parë për të marrë pjesë në konkurse app dhe të shohim se çfarë do të ndodhë më pas në të ardhmen e botës së lëvizshme.
Kur 27 February - 1 mars 2012

Ku: Fira de Montjuic, Barcelona

Si për të arritur atje: Metro ndaluar - Espanya (L1 dhe L3)

Akomodimi: Gjeni një gamë të apartamenteve Barcelonë në qendër të qytetit dhe në afërsi të Kongresit Botëror Mobile

Sitges karnaval

Ju mund të keni dëgjuar të famshëm karnaval brazilian, por që ju nuk keni për të shkuar gjatë gjithë rrugës në Amerikën e Jugut për të marrë një shije të këtij festivali fantastike! Karnavalet festohen gjerësisht në të gjithë Barcelonë, por partitë më të mëdha të zhvillohet në Sitges, një piktoresk qytet plazh në periferi të qytetit. Vetëm një tren minutë 30-40 udhëtim nga Barcelona, ​​Sitges është i njohur për komunitetin e saj të madh homoseksual, ndezjes së dritave gjatë muajit shkurt me parada ngjyra, partitë e plazhit, procesione, muzikë live dhe valleve në një nga ngjarjet më të mëdha të vitit. Mos harroni të sjellë kostum tuaj!

Kur: 16-22 shkurt 2012 - parada duke u zhvilluar më 19 e diel dhe 21 e martë të muajit shkurt

Ku: Sitges, pranë Barcelonës

Si për të arritur atje: Renfe trenat nga Passeig de Gracia, Sants ose placa Catalunya në Sigtes drejtuar shpesh

Akomodimi: Qëndro një nga shumë apartamente Sitges apo një apartament në Barcelonë dhe të marrë një udhëtim të shkurtër tren

Festivali barcelona Fëmijëve - La Laia

Gjithashtu i njohur si Festes de Santa Eulalia, kjo është ndoshta ngjarja më e madhe për fëmijët në Barcelonë si ajo feston jetën e njërit prej shenjtorëve city's mbrojtës - Santa Eulalia. Pas refuzimit për të lexonte krishterimin e saj, Eulalia (thjesht një të riu në atë kohë) pësoi tortura të tmerrshme, duke përfshirë edhe duke u rrokullisur poshtë një kodër brenda një thikë e mbushur fuçi. Edhe pse ajo është e njohur si një festival Fëmijë dhe përmban më shumë se njëqind e aktiviteteve, kjo ngjarje Barcelona është e kënaqshme për të gjithë si ajo premton shumë tradita Katalonje përfshirë, gegants (gjigandët), correfocs (zjarr-shkon), sardanes (valle popullore) dhe castellers (kullat e njeriut), si dhe shfaqje kukullash dhe seminare. Kjo është një mundësi e madhe për të përjetuar një kulturë fantastike Barcelona.

Kur 11 - 12 shkurt 2012

Ku: Placa Sant Jaume (Tremujori gotik) dhe vende të ndryshme në të gjithë qytetin, duke përfshirë muzetë dhe Kalaja Montjuic - klikoni këtu për më shumë informacion mbi aktivitetet e përditshme

Si për të arritur atje: Metro Ndalesa - Jaume I (L4) për Placa Sant Jaume

Akomodimi: Zgjidhni nga një prej shumë apartamente qendrore Barcelonës për qasje të shkëlqyer për të ndonjë nga vendet pjesëmarrëse

Cirque du Soleil - Corteo 2012

Ejani në Barcelonë dhe të përjetojnë edicionin e tregojnë më fantastike cirku në botë 2012: Cirque du Soleil . Këtë vit aventurë akrobatik na merr përmes imagjinatës së një klloun si ai fotografi vet vendin marrjen e tij funeral në një atmosferë festive karnaval. Shfaqja përmban stunts amazing, qesh-nga-me zë të lartë skica dhe një shumëllojshmëri të karaktere ngjyra. Mbushur me komedi, pasion, spontaniteti dhe, natyrisht, talent pabesueshme, Cirque du Soleil është një nga life's "duhet-shih" shfaqje.

Kur: 20 January - 26 shkurt 2012

Ku: Grand Chapiteau në kopshtin zoologjik PLATAFORMA Marino, Barcelonë

Si për të arritur atje: Metro ndaluar - Selva de Mar apo Maresme-forum (L4)

Akomodimi: Zgjidhni një nga shumë Barcelonës apartamente plazhit, në afërsi të vendit të punës

Ejani në Barcelonë muajin Shkurt dhe të gëzojnë këto ngjarje fantastike, si dhe të gjitha pamjet e tjera që ky qytet i bukur ka për të ofruar!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Events , shtëpi , Travel & Pushimet dhe tagged , , , , , , , , , . Bookmark Permalink .

2 Përgjigjet për të Më të Barcelonës Ngjarje Në shkurt 2012

 1. poulalion thotë:

  serons Vendës një barcelone Du 15 au 26 février 2012 (Hotel régencia zorrës së trashë)
  qu'elles sont les manifestime et à voir fêtes? et tout Autre faqe, lieux etj ... merci de votre aimable reagimin e

  • Stafi thotë:

   Hi Anne,

   Ju do të jetë i lumtur të di se ju mund të shihni parakalime kryesore të Sitges karnaval më 19 shkurt dhe e diel 21 e martë shkurt. Ju mund të qëndrojnë gjatë natës në një apartament Sitges , në qoftë se ju do të preferonte që të mos shkojë dhe të kthehet në një ditë. Ju gjithashtu do të gjeni se Cirque du Soleil ka shfaqje gjatë datave ju jeni duke qëndruar në Barcelonë, dhe biletat mund të blihen duke ndjekur lidhjen në artikull blog.
   Përveç kësaj, ka shumë ngjarje të tjera fantastike ndodhin në Barcelonë, gjatë kohës së qëndrimit tuaj. Këtu është një lidhje ku ju mund të shihni informacion në koncerte shumë më tepër, festivale dhe aktivitete në Barcelonë muajin Shkurt http://bit.ly/ypBLRl

   Enjoy qëndrimit tuaj në Barcelonë!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>