La Calçotada - Katalonisht Festivali qepë e madhe

Calçots me Romesco prevede

Ka shumë tradita cuditerisht mrekullueshme ekzistuese në Barcelonë dhe të gjithë Katalonjës sot, nga pantallona rënie caganer Krishtlindjeve të djajve zjarrit mbanin të correfocs, por i të gjithë atyre, Calçotada është padyshim një nga më të shijshme. Korrur gjatë sezonit të dimrit dhe në mars, Calcot pranverë-qepë-si është i gëzuar nga turistët dhe vendasit njësoj në të gjithë rajonin, me nxjerrë në pah nga më të madhe të gjithë-ju-mund-hani festivalin quhet Calçotada sjellë muajin janar të një i afërt.

Origjinë

Nuk ekziston një përkthim aktuale për Calcot në anglisht, vetëm se ajo është një qepë të gjatë, të ngjashme me një presh apo scallion, por më pak bulbor. Thuhet se janë kultivuar për herë të parë në Valls, Tarragona nga një fermer i quajtur xat de Benaiges, në shekullin e 19. Që atëherë Calcot është bërë një vakt popullore në masias (farmhouses përplot me restorante), nga rreth janar në prill. Ata mund ndonjëherë edhe të shihet në restorantet e Barcelonës, edhe pse mënyra më tipike për të shijuar Calcot është në një calçotada.

Calçotada

Një calçotada është një festival ku njerëz nga e gjithë një qytet të caktuar mblidhen të gatuaj dhe do të përpijë këtë qepë të shijshme, me shumë vendasit që marrin pjesë në të gjithë-ju-mund-hani garat. Calçotada më i famshëm në Katalonia është mbajtur në Valls në të dielën e fundit të janarit. Këtë vit ngjarja do të zhvillohet më 29 janar th dhe do të shihni masat e calçots u barbekju, zhytur dhe e hëngrën.

Mënyra tradicionale për të gatuaj një Calcot është në një Barbecue, char-tiganisje qepë derisa brenda është e butë dhe të gatshëm për të shijuar. Gjethet janë nxirë pastaj peeled prapa dhe Calcot është zhytur në një salvitxada ose romesco salcë bërë me hudhër, speca, arra dhe vaj ulliri, para se të rënë në gojë, në një mënyrë shpatë-gëlltitjes. Natyrisht ky është një proces i çrregullt, prandaj përdorimi i bibs është pranuar në përgjithësi, në qoftë se nuk është e nevojshme.

Të calçots janë Downed në mënyrë tipike me një shoqërim të verës së kuqe, ka shërbyer direkt në gojë nga porrons: Një lloj i xhamit deklamuar të gjatë. Pas calçots janë gatuar, një shumëllojshmëri e mish dhe bukë janë vendosur mbi Barbecue dhe të shtëna e liker larë poshtë vakt. Sa për garat hahet - kjo nuk është e pazakontë për të parë një dajak 200 calçots duke u konsumuar në 45 minuta!

Përvojë

Nëse jeni të vijnë në Barcelonë këtë dimër ju do të keni mundësi të provoni calçots në shumë restorante në të gjithë qytetin. Për shembull, Balmes / Rossello bistro është e vendosur në rrethin Eixample të qytetit dhe ofron një menu të caktuar calçotada për 24 €.

Megjithatë, në qoftë se ju do të doja një përvojë më ekstreme qepë të lidhura festival, kreu jashtë për Tarragona më 29 janar th për Gran Festa de la Calçotada në Valls. Ju edhe mund të qëndroni në një nga shumë apartamente qendror Barcelonës, duke marrë një ditë udhëtim jashtë në qytet për festivalin, si Renfe treni nga Barcelona për Valls në ditë. Dont harroni të marrë disa mints frymë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Aktivitete , Events , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>