Barcelona në janar të vitit 2012 - Top Ngjarje për festën tuaj Dimrit

Roscón de Reyes

Pas festimeve të Krishtlindjeve të dhjetorit kanë kaluar, dhe ne kemi partied natën larg për New Year's prag të ... çfarë vjen më pas? Janar është një kohë për reflektime në vitin e kaluar, rezolutat për një tjetër, dhe, natyrisht, një largim të shpejtë të Barcelona! Këtë janar që vjen kryeqyteti Catalan do të jetë nikoqir për shumë ngjarje emocionuese për ju që të përjetojnë, për të mos përmendur marrëveshje të madhe të fluturimeve dhe apartamente Barcelona, ​​kështu që nuk ka të vërtetë nuk ka justifikim për të mos trajtoj veten me një pushim të dimrit në këtë qytet të bukur.

Këtu Barcelona udhëheqësi ynë turistik ju jep vetëm disa arsye për të vizituar Barcelona këtë janar ...

La Cabalgata de los Reyes Magos

Një nga traditat më të vjetra dhe më të rëndësishme e Krishtlindjeve në Spanjë është procesioni i Reyes Magos, ose tre mbretër. Janar 6 familje th mblidhen për të hapur dhurata të ofruara nga mbretërit dhe kënaq në një festë të veçantë, e cila përfshin Roscón de Reyes (sipër): një tortë e ëmbël Three Kings-themed. Por, në prag të 6 janar th, mbretërve, apo tri urti Men si ata janë të njohur shpesh në gjuhën angleze, të marrë pjesë në parada në qytete dhe qytete në të gjithë Spanjën. Parada më i madh në Katalonjë është ajo e qendrës së qytetit të Barcelonës, ku banorët dhe turistët njësoj mblidhen për të shikojnë si çdo i Mbretërve kalon mbi noton e tij. Candy është hedhur nga ndihmësve Kings' turmave poshtë ndërsa luan muzikë, dhe deri në 1 km e gjithandej festive turne në rrugët e Barcelonës. Parada turne një masiv 5 km dhe ka rreth 1200 pjesëmarrës çdo vit!

Ku: fillon në Moll de la FUSTA, Port Vell para se të udhëtojnë rreth Barcelonës, duke përfunduar pranë shatërvan Magjike e Montjuïc.

Kur: 5 th janar 16:30-09:30

Si për të arritur atje: Metro L3 - Drassanes (Moll de la FUSTA)

Festivali Varret tres

Zakonisht në fund të javës së parë të janarit, Barcelona feston Festival Tres Varret, në nder të shenjt mbrojtës i kafshëve, Sant Antoni. Festivali Saint's fillon në 13-të janar dhe ka shumë parti të gjithë festimeve-javor. Në Festivalin e varreve Tres, ju do të shihni disa procesione kalë dhe bekimin e kafshëve nga priftërinjtë. Duke u zhvilluar në Sant Andreu dhe Eixample rrethet e Barcelonës, si dhe zona Vilanova (rreth 40 minuta me tren nga Barcelona), kjo shfaqje interesante e vlerësimit të kafshëve është diçka që ju nuk dëshironi të humbasë.

Ku: Vilanova, Sant Andreu dhe Eixample, Barcelona

Kur: 22 Jan 10:30 tutje

Si për të arritur atje: tren Renfe nga stacioni Sants ose stacionin e Passeig de Gracia (Vilanova)
Metro L1 - Sant Andreu (Sant Andreu)
Metro L2 - Sant Antoni (Mercat de Sant Antoni, Eixample)

Festivali Pobla Sa

Në fundjavën e fundit të janarit të çdo viti, Festivali Pobla Sa zhvillohet në rrethin e Barcelona's Mallorcan, Gracia. Gjithashtu paguar haraç për Sant Antoni, ky festival përmban këngëtarët, drummers, Djajtë e Kuq dhe shumë më tepër. Festohet rëndë në ishujt Balearic, sidomos Mallorca, Sa Pobla është një ngjarje emocionuese për të parë dhe edhe më emocionues të bashkohen në, si ju mund të marrin pjesë në vallet zjarr i madh dhe fare tradicionale Mallorcan. Këtu ju do të gjeni edhe disa ushqime të shijshme Mallorcan tilla si sobresada: një mish shijshme me AP ATE cilësi-si.

Ku: Gracia, Barcelona

Kur: 28-të / 29-të janar kohë të ndryshme të ditës

Si për të arritur atje: Metro L3 - Fontana

Barcelona Java Opportunity

Barcelona Java Mundësi mbyll muajin janar me një zhurmë. Duke filluar më 27 janar th deri në shkurt 5-të, BCNOW ofron zbritje të shumta në restorante, tregjet, florists, si dhe tërheqjet tuaja të preferuara. Përveç marrëveshjet e madhe, një pjesë e parave të shpenzuara për disa nga ofertat gjatë kësaj jave është dhuruar për çdo specifik vendor's bamirësi e zgjedhjes. Mbi 40 restorantet do të ofrojnë të bëjë fantastike në ushqim ndryshe shtrenjta dhe dyqane ekskluzive do të jetë duke ju dhënë mundësinë për të blerë etiketat lartë me çmime më të përballueshme. Në krye të gjithë kësaj, do të ketë edhe shfaqje të veçantë dhe hyrje të lirë në disa muze për të vendosur de Kultures, një ngjarje partnere e Javës së Opportunity Barcelonës duke u zhvilluar në të njëjtën kohë. Qëndro një prej apartamenteve Ramblas në Barcelonë dhe kokë e në muze Picasso për një turne të lirë udhëzuar gjatë Barcelonës Javës Opportunity! Për më shumë informacion mbi të cilat shitësit marrin pjesë, vizitoni faqen zyrtare.

Ku: vende të ndryshme në Barcelonë

Kur: BCNOW -January 27 th - Shkurt 5-të 2012
Set de Cultura - 28 janar th - Shkurt 6 th 2012

Si për të arritur atje: linjat e metrosë të gjithë qytetin

Libri një nga shumë apartamente në qendër të qytetit Barcelonës tani dhe dont humbas në mundësinë të përjetojë disa nga këto ngjarje të mrekullueshme kulturore dhe marrëveshjet e lartë se Barcelona ka për të ofruar, për të mos përmendur të gjitha tërheqjet e tjera fantastike ju do të gjeni në Kapitali Katalonisht këtë janar.

Submit to StumbleUpon Digg This Submit to reddit
Aksion

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Events, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>