Eve Vitit të Ri në Barcelonë 2011

Fin de año en Barcelona

A doni të përjetojnë Vitit të Ri si ju kurrë nuk keni keni parë? Vizitoni Barcelona këtë dhjetor për të marrë pjesë në një nga ngjarjet më madhështore të vitit dhe të përjetojnë prag të Vitit të Ri ju nuk do të harroj. Ky sezon, Barcelona ofron diçka për të gjithë që dëshiron për të festuar ardhjen e vitit 2012, nga familjet, në çifte, për ata që duan të partisë të vështirë, nuk është shumë i zgjedhur për festimin tuaj të pritur Vitin e Ri në Barcelonë.

Traditat

Kjo është tipike në Spanjë për familjet dhe miqtë për të festuar Vitit të Ri së bashku në shtëpitë e tyre deri pak pas mesnate, para se të lëvizin për në partinë e tyre të zgjedhjes. Ashtu si në shumë qytete të tjera, kur ora godet mesnatë, këmbanat e kishave në Barcelonë do të bie 12 herë. Por, there'sa kthesë. Në çdo bie, ju duhet të hani rrush, secili duke sjellë fat gjatë gjithë vitit të ardhshëm. Rrushi përfaqësojnë 12 muaj përpara nga ju dhe është thënë se në qoftë se ju hani 12 rrush brenda 12 chimes, çdo dëshirë që ju të gjatë për të do të jepet. Tinguj e lehtë? E pra, e saj më e vështirë se kjo tingëllon!

Nëse jeni të gatshëm të partisë në natë atëherë lexoni në për vetëm disa nga aktivitetet e shumta që ju mund të gëzojnë. Por mos harroni të përjetojnë një tjetër traditë, pasi gjithçka përfundon: çokollatë churros con! Gëzojnë këto nxehtë trajton donut-stil zhytur në disa çokollatë trashë të nxehtë - në fund për një natë fantastike!

Këtu janë disa opsione emocionuese për të zgjedhur për festimet e Vitit të Ri tuaj në Barcelonë këtë vit ...

Festojnë Sound

Nëse ju jeni një tifoz i muzikës klasike, kreu i famshëm Palau de la Musica CATALANA për të festuar Vitit të Ri me një koncert nga. Këtë vit, salla madhështore koncerti do të presë koncertin d'Gran Çdo Nou shfaqur më orkestër dhe valle të bukur pjesë nga Johan Shtraus, Jr Për më shumë informacion mbi vendin dhe se si për të blerë bileta vizituar http://www.palaumusica.org/ .

Beach Bash në Shoko

Klubi Shoko patjetër e di se si për të festuar Vitit të Ri në stil. Një biletë gjithë përfshirëse për darkë, një bar të hapur dhe një kat valle mitik kushton 140 €. Ju mund të partisë derisa dielli vjen deri si ky klub gjithashtu ofron një mjedis shumë të ndryshme, duke ndryshuar New Years temën e saj gjatë gjithë natës për të demonstruar dhunti e New York, Londër, Moskë dhe ishujt Kanarie. Partitë e tjera ndodh e plazhit të përfshijnë ato në Opiumit Mars, Sotavento dhe Carpe Diem.

Një përvojë të mirëfilltë Spanish

Përveç dëshmitarë pikëpamjet mahnitëse të qytetit në Montjuïc, provoni restorantin El Tablao de Carmen në kodër e njohur Barcelonës për prag të një Flamenco Vitit të Ri. Çmimet e biletave janë 140 € të cilat përfshijnë darkë dhe shfaqje flamenko dhe ju mund të librit online në e tyre faqen zyrtare . Nëse vallëzimi Flamenco nuk është i stilit tuaj, ose ju jeni duke kërkuar për mundësitë më të përballueshme, Montjuic ende ofron disa nga partitë më të mirë Eve Kete e Vitit të Ri në zonën e tij Poble Espanyol.

Nëse pushimet në Barcelonë shtrihet në Vitin e Ri, atëherë nuk do të humbasë një tjetër traditë autentike spanjisht. datë 5 janar, Barcelona do të festojë ardhjen e tre mbretërve të urtë me një paradë fantastike e cila merr mbi rrugët e Barcelonës, shfaqen ngjyra gjithandej, muzikë, dritat, ëmbëlsirat dhe shumë më shumë!

Barcelona është i njohur për mua një nga vendet më të mira në Evropë për të festuar Vitit të Ri prandaj për të mësuar, shumë e shumë ngjarje më ndodhin më 31 dhjetor në kryeqytet katalanisht. Marrja me qira një nga shumë apartamente të Barcelonës është një mënyrë e madhe për të marrë të përfshirë në festimet e këtij viti, si ju mund të përqafojnë traditën e të hahet në shtëpi me miqtë dhe familjen në banesën tuaj deri në mesnatë, para se të marrë mbi qytetin për partinë e zgjedhjes suaj. Në veçanti, marrë me qera një apartament plazh në Barcelonë do të largohet nga ju të ngushtë të gjitha veprimet, ndërsa duke ju dhënë një pamje të mrekullueshme të fishekzjarreve mbi Detin Mesdhe.

Rreth Apartament Barcelona

Apartament Barcelona është një kompani udhëheqëse apartament me qira me bazë në Barcelonë. Ata kanë mbi 650 apartamente Barcelona të marrësh me qira për qëndrime afat të shkurtër dhe të gjatë, si dhe apartamente për shitje.
Kjo hyrje ishte postuar në Bare & Nightlife , Events , Restorante dhe Ushqimit dhe tagged , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto HTML tags dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>