Shopping Night Barcelona 2011

Barcelona Shopping Night

Get gati për të dytin natën tregtare vjetor në Barcelonë!

Të mërkurën 30 nëntor, kreu poshtë për të madhe Paseo de Gracia dhe rrugët fqinje të saj, për përvojën pazar e jetës. Për një natë vetëm, dyqanet e përzgjedhur do të largohet nga dyert e tyre të hapura deri në 01:00, luring në klientët me trajton si shampanjë të lirë dhe ëmbëlsirat, si dhe një sërë oferta speciale.

Frymëzuar nga Fashion's Night Vogue Ndërkombëtare Out, ngjarja edhe një herë synon të fillojë sezonin pazar e Krishtlindjeve me një zhurmë. Vitin e kaluar, Shopping Night Barcelona tërhoqi mbi 10,000 njerëz - por kjo nuk është e kufizuar vetëm për shopaholics. Ankesat ngjarje për ata që duke kërkuar për të mostrës natës Barcelona's, kuzhinë, art krijues, dhe muzikën si një mori e tërë e aktiviteteve festive do të zhvillohet gjatë gjithë mbrëmjes. Nga koncertet e rrugës në tastings e ushqimit, ky rast është një mundësi e shkëlqyer për banorët dhe turistët njësoj të ketë pak argëtim dhe të përjetojnë disa kulturën katalanisht.

Shumë markave evropiane do të marrin pjesë në këtë ngjarje fantastike si Loewe, Swarovski, Emporio Armani dhe Escada, si dhe disa dyqane të lartë rrugë të tilla si Bershka, Zara dhe Benetton. Hotele, bare, restorante dhe disa nga tërheqjet turistike më të famshme në Barcelonë do të bashkohen në festimet me promovime të veçantë. Për shembull, shumë prej Barcelona's hoteleve më të veçantë do të jetë palë hosting dhe Gaudí's La Pedrera do të jetë e hapur për publikun deri në orët e hershme të mëngjesit!

Përveç kësaj, disa fytyra të famshme do të marrin pjesë në këtë ngjarje të veçantë, duke përfshirë edhe kuzhinier i njohur Katalonje Carme Ruscalleda, i cili ofroi tastings e klasike të saj vitin e kaluar. Në të njëjtën zonë ju mund të presin për të parë produkte të cilësisë, dhe shumë më tepër kënaqësitë gastronomike.

Ejani të përgatitur për një përvojë magjike plot argëtim të mirë, ushqim i madh dhe merret edhe më të mirë. Dhe duke e bërë Barcelonës Shopping Night edhe më spektakolare do të jetë kthimi në të city's dritat e Krishtlindjeve që shumë atë natë!

Nëse ju do të donte për të marrë pjesë Shoping Night Barcelona, ​​duke qëndruar në një qendër të qytetit apartamente Barcelona pranë Paseo de Gracia do të largohet nga ju i afërt me të gjitha veprimet, dhe vetëm një shëtitje të shkurtër nga shtëpia, kur ju keni'shopped'til ju ka rënë. "Nëse ju preferoni diçka një të qetë të vogël, ka shumë apartamente të tjera në Barcelonë në dispozicion, kështu që dont harroni te shikoni oferta speciale apartament Barcelonës në internet për çmimin më të mirë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Events , Shopping dhe tagged , , , , , , , , , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>