Ngjarje të lartë në Barcelonë - Nëntor 2011

Vjeshtë Barcelona

Barcelona është një vend emocionuese dhe plot ngjarje të jetë këtë nëntor. Nga festivalet muzikore në festimet Halloween, ka me qindra e arsyeve për të vizituar këtë qytet të bukur në vjeshtë. Më poshtë po rendisim vetëm disa nga ngjarjet tona të preferuara në Barcelonë për të shikojmë përpara për këtë nëntor!


Salón Náutico - Barcelona's Boat Show ndërkombëtare

Duke bërë thirrje të gjithë entuziastët e detit! Nga nëntori 5-të deri në nëntor 13-të, Barcelona do të presë vjetor e saj Boat Show ndërkombëtare, këtë vit duke qenë 50 vjetorin e saj. Ky është panairi më i madh i këtij lloji në Spanjë dhe një nga më të rëndësishmit në Evropë, me mbi 180,000 njerëzve që ndjekin vitin e kaluar. Gjatë panairit, jahte gjigant do të ekspozuar dhe të markave të ndryshme do të shfaqin produktet e tyre për publikun. Profesionistët do të zgjerojnë rrjetin e tyre të biznesit, dhe ata që e konsiderojnë veten fanatikë detit do të kenë mundësi të takohen profesionistët në industrinë. Përveç kësaj, gjatë disa ditëve të tregojnë, publiku mund të marrë pjesë në aktivitete të ndryshme të tilla si rrëshqitje në ajër, ski jet, dhe kayaking. Qëndro në një prej apartamenteve bukur plazhi në Barcelonë dhe dont humbas në atë që do të jetë një shfaqje fantastike. Për më shumë informacion mbi sallon Nautico vizitoni faqen zyrtare.

Si për të arritur atje: Metro L4 - BARCELONETA

Voll Damm Festivali de Jazz

Me 2011 duke shënuar Festivalin e 43-International Jazz e Barcelonës, kjo është sigurisht një ngjarje të mos humbasë! Duke ofruar mbi 38 koncerte në secilin prej Barcelona's objektet më të njohura, festivali do të jetë edhe duke u zhvilluar nga koha nëntor vjen rreth. Festivali fillon në fund të tetorit dhe do të vazhdojë deri në fillim të dhjetorit. Bands dhe artistët vijnë nga e gjithë bota për të luajtur dhe të ndajnë muzikën e tyre me qytetin e Barcelonës. Edhe pse lista përfundimtare set ende nuk është liruar, festivali jo vetëm që ju lejon për të dëgjuar disa nga më të mirë të xhazit në Barcelonë, por gjithashtu do t'ju lejojë të lehtë të vizituar shumë vende të rëndësishme dhe tërheqjet e Barcelonës. Qëndro në një prej qendrës së qytetit apartamenteve të Barcelonës dhe të përjetojnë këtë ngjarje të mahnitshme! Për më shumë informacion vizitoni http://www.theproject.es/en/global/index.php.

Si për të arritur atje: Metro L3 - Passeig de Gracia

Halloween në PortAventura

Halloween është koha e përkryer për të vizituar parkun fantastike temë vetëm jashtë Barcelonës. Me lirime të posaçme Halloween, PortAventura caters për traditat drithërues ne e dimë aq mirë me rides, turne dhe tregon projektuar posaçërisht për festimet. Mbahet nga 24 shtatori deri në nëntor 20 th th, parku është shumë më pak të mbushur me njerëz se ajo është e gjatë verës dhe rrugët janë të mbushura me Vampires etur për gjak, Goblins dhe ghouls. Edhe pse në dukje të tmerrshme, parku është fëmija miqësore, me ngjyra të ndezura pumpkins rreshtim rrugë, shfaqje kukullash, dhe madje edhe mashtrim apo trajtimin. Qëndro në një apartament Costa Dorada ose të marrë një ditë udhëtim nga Barcelona (vetëm një orë në tren) në këtë argëtim për të gjithë trembë-a-thon! Për më shumë informacion mbi Halloween në PortAventura vizitoni faqen zyrtare.

Si për të arritur atje: tren Renfe nga Passeig de Gracia ose stacionin Sants

Barcelona Shopping Night 2011

Edicioni i dytë i kësaj ngjarje fantastike të Barcelonës do të mbahet më 30 nëntor th mbi madhe Passeig de Gracia. Duke nisur sezonin pazar e Krishtlindjeve, dyqanet në rrugë do të mbajë dyert e tyre të hapura deri në 01:00, duke i lejuar konsumatorët të shfletoni dhe blerjen deri në orët e hershme. Disa dyqane do të përpiqet edhe për të ju tërheq në me trajton të veçanta dhe gota shampanjë. Nuk do të jetë gjithashtu një shumëllojshmëri të aktiviteteve kulturore të përjetojnë në natën e të tilla si koncerte në rrugë dhe tastings ushqimore. Për të marrë pjesë në natën Shopping gjithë ju duhet të bëni është të blerë një "pasaportë pazar 'e cila përfshin një listë të të gjitha dyqanet pjesëmarrëse (këto do të bëhen të disponueshme afër ngjarjes - watch këtë hapësirë) dhe pjesa më e mirë është se lokacioni është lehtësisht të arritshme nga çdo apartament Barcelona!

Si për të arritur atje: Metro L3 - Passeig de Gracia

Magic Internacional 2011

Magic Internacional është një ngjarje interesante në Barcelonë. Nga nëntori 4 th deri në nëntor 6 th, publiku i përgjithshëm është i ftuar në Fira de Barcelona (Palau de Congressos) të përjetojnë të gjitha ka të dini rreth magjisë. Gjatë tri ditëve, do të ketë demonstrata magjike, prezantime dhe diskutime ku ju mund të merrni të përfshirë në shfaqjet ose thjesht të shikojnë në magjepsje në mrekullitë e magjisë. Biletat për Magic Internacional të kushtojë 11 euro në ditë dhe mund të blihen në zyrën e biletave në ditën që do të marrë pjesë. Për më shumë informacion vizitoni http://www.firabcn.es/~~pobj.

Si për të arritur atje: Metro L1 & L3 - Spanjë

Dhe kjo nuk është e përmendur të gjitha ngjarjet e tjera të mrekullueshme që po ndodhin në Barcelonë këtë nëntor të tilla si të gjitha Shenjtorëve Dita, i njohur ndryshe si La Castanyada, 1 nëntor, festivali Butoh valle nga nëntori 4 th - 13-të dhe të mahnitshme castellers ekran njeriut kullë nëntor 20-të e në Gracia, plus shumë, shumë më tepër ...

Rezervoni banesën tuaj në Barcelonë tani dhe mos humbasë mundësinë për të përjetuar këto ngjarje fantastike në Barcelonë këtë nëntor, si dhe të gjitha tërheqjet e tjera të pabesueshëm ky qytet i bukur ka për të ofruar. Qëndro në një apartament Sagrada Familia në Barcelonë dhe do të vizitojë kryeveprën e papërfunduar Gaudi-së, ose të zgjedhin një apartament Ramblas në Barcelonë dhe të shikojnë gjethet e vjeshtës bien në mesin e statujave të gjalla dhe stalla plot jetë. Kudo që të vendosni të qëndroni për largim tuaj nëntor, sigurohuni që ju shikoni banesën e Barcelonës l AST oferta minutë, dhe për të gjetur strehim tuaj të përsosur me çmim të mirë!

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës zbuluar botën. Dhe, kur nuk bëni, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Events, shtëpi dhe tagged ​​ ​​ ​​ ​​ ​​ Bookmark permalink.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>