Barcelona Festivali Ndërkombëtar i Xhazit 2011

Barcelona Festivali Ndërkombëtar i Xhazit 2011

Çdo vit për 42 vitet e fundit, Barcelona ka qenë hosting Festivalin NdërkombëtarXhazit dhe këtë vit do të jetë e ndryshme. Duke filluar më 20 tetor dhe drejtimin e drejtë deri 1 Dhjetor, ngjarje Kryeministri jazz Europës krenohet me një linjë interesante deri te bende dhe artistë nga e gjithë bota për përvjetorin e saj të 43-të. Ajo zhvillohet në 15 vende të ndryshme në Barcelonë me një total prej 80 koncertesh të planifikuara.

Këtë vit festivali bashkëpunon me legjendar italian "Umbria Jazz Festiva l 'për të paraqitur emrat e lartë të xhazit italian si pianisti Stefano Bollani dhe borizanëve, Enrico rava dhe Paolo Fresu. Nëse ju jeni një tifoz jazz, ju do të duan mundësi që të përjetojnë gjithçka jazz nga piano, kitarë bas dhe shumë instrumente kallami këmbët përgjimi melodi afrikane.

Përveç performancë muzikore, nuk do të ketë koncerte falas prologu, koncerte familjare, ekspozita, ngjarjet dytësore dhe xhaz dhe gastronomia ngjarjet, të cilat kombinojnë xhazin me provë verë, kokteje dhe darka.

Koncerti fillon me një orkestër nga Maria Schniederat në Palau de la Musica, ndërsa koncerti i fundit do të mbahet në Auditori dhe do të luajë Paolo Conte. Për më shumë informacion mbi vargoj, vizitoni http://www.theproject.es/en/global/index.php

Ardhja në Barcelonë këtë vjeshtë? Qëndro në një apartament qendrore Barcelonës dhe të gëzojnë të gjitha ofertat muzikore të Festivalit të 43 Ndërkombëtar të Xhazit tretë. Ju gjithashtu mund të gjeni strehim me çmime të mëdha në të gjithë qytetin nga apartamente plazhi në Barcelonë për apartamente Sagrada Familia, kështu që ju kurrë nuk do të jetë larg nga koncerti tjetër pabesueshëm.

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është i apasionuar pas udhëtimit dhe teknologji. "Sa herë që kam kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar të botës. Dhe, kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Ngjarjet , shtëpi dhe tagged , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>