Sitges Film Festival 2011!

Sitges Film Festival 2011

Nëse ju jeni një film horror fanatik apo Sci-fi movie geek, pa dyshim ju do të keni dëgjuar tashmë se vjetor Sitges Film Festival është një festë e kinemasë që ju nuk mund të humbasë. Por për ato prej jush që nuk janë tru për mrekullitë e një festivali numër fantazi të filmit në botë, le të them pak më shumë rreth kësaj ngjarjeje spektakulare ndodh këtë muaj, vetëm jashtë Barcelonës.

Quajtur fillimisht Java Ndërkombëtare e fantazi dhe filmave horror, 2011 festivali do të zhvillohet nga 6 tetor në tetor th th 16 - vetëm në kohë për të marrë shqisat tuaja drithërues ndjesi shpimi gjilpërash për Halloween! Si dhe tregon dhe vjen tmerrin dhe filma fantazi, ngjarja demonstron fundit në prodhimin e teknologjik dhe audiovizuale sotme kinemasë. Ajo është gjithashtu një tërheqje e madhe për disa nga më të mëdha të Hollivudit aktorët, prodhuesve dhe drejtorët përfshirë Quentin Tarantino, Cameron Diaz dhe muzg yll Kellan Lutz, për të përmendur disa.

Këtë vit do të jetë festivali i 44-të vjetor me një temë që qendrat rreth inteligjencës artificiale, duke shënuar përvjetorin e 10-të e 'UA s Gallery Steven Spielberg e filmit të përshtatshme, filmi i parë që do të paraqitet në festival do të jetë "Eva", një thriller i drejtuar nga vet Maíllo Barcelonës Kike, duke u fokusuar në një shpikësi robot dhe luftën e tij të dhimbshme për të përfunduar projektin e tij.

Si dhe shfaqja e filmave të cilat shtyjnë kufijtë e realitetit në të dy shkrimit dhe efekte speciale, një nga pikat kryesore të festivalit është Walk Sitges Zombie. Këtë vit, në tetor th 14, rrugët e qytetit të vogël, piktoresk do të plotësojë për të shpërthyer me rënkim, moaning film-dashamirët e maskuar (mjaft përshtypjelënëse) si të gjallët të vdekur. Ecin do të fillojë në 20:30, të udhëhequr nga yjet termi 'Muertos Juan de los' e filmit dhe do të pasohet nga një palë e plazhit të lirë!

Biletat për Festivalin Ndërkombëtar të Filmit SITGES Fantastic të Katalonjës (por një pjesë jepte titullin e saj të plotë) të shkojnë nga 4 euro në 295 euro dhe janë në dispozicion online në www.servicaixa.com ose nga zyrat kuti Sitges. Nëse jeni duke qëndruar në Barcelonë dhe nuk duan të humbasë këtë ngjarje fantastike, RENFE trajnon drejtuar shpesh në qytet nga stacionin Paseo Barcelonës de Grasia. Përndryshe, një opsion i madh do të ishte për të qëndruar në një apartament Sitges ku ju mund të jetë afër të gjitha veprimet festival ka për të ofruar. Për më shumë informacion se si për të blerë bileta, një listë të plotë të shfaqjes dhe si për të arritur atje vizitoni www.sitgesfilmfestival.com / Shkencë kimike .

Facebook Eksitim LinkedIn Delicious StumbleUpon Digg Reddit Email
Kjo hyrje ishte postuar në Events , të Places dhe tagged , në , në , të . Bookmark Permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar shtypur *

*

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>