Duhet-shih kultura e Barcelonës treg

Boqueria Barcelona

Nëse jeni të vijnë në Barcelonë këtë Vjeshtë, ju mund të keni shumë në listën tuaj të monumentet për të parë dhe turne për të marrë. Megjithatë, në qoftë se ju ndodh që të gjeni ju keni një boshllëk në orarin tuaj, pastaj duke vizituar disa nga tregjet historike në Barcelonë është një mënyrë interesante për të kapur kulturën dhe gjallëri të qytetit. Mbajtja me traditën, populli i Barcelonës shpesh dyqan në të'Mercados públicos' përditshme për ushqim të freskët, duke përfshirë fruta, perime, peshk dhe mish. Preferuar për turistët, eksitim e bisedimeve me shitësit lokale është vetëm një nga atraksionet e tregjeve Barcelona's. E vendosur në të gjithë qytetin, tregjet më të zakonisht të hapura 08:00-08:00, duke mbyllur për rreth dy orë në kohën drekë. Më poshtë po rendisim disa nga të preferuarat tona, të cilat janë lehtësisht të arritshme me transport publik në qoftë se ju zgjidhni një nga shumë apartamente qendrore tona Barcelonës.


La Boqueria

La Boqueria është një nga tregjet më të njohura të Barcelonës. Gjithashtu i njohur si 'El Mercat de Sant Josep,' korridor qendror La Boqueria-së është shumë i gjallë dhe ushqimi është gjithmonë i freskët, me ushqim deti duke qenë një zgjedhje popullore. Tregu shpesh mund të jetë mjaft i zënë, veçanërisht rreth kohën drekë. Marrja me qira një apartament të Ramblas në Barcelonë ju lejon të jetë aq afër veprimit që ju mund të vizitoni La Boqueria në çdo kohë të përshtatshme për ju (brenda orëve të tregtimit) - një alternativë e mirë për të gjithë që duan për të shmangur turmave.

Ku: Metro L3, Liceu

Mercat de Santa Caterina

Mercat de Santa Caterina është një tjetër tërheqje e madhe e Barcelonës. Është tregu më i ri Barcelona's dhe është shumë më e qetë se La Boqueria, e përkryer për ata që kërkojnë për një ri mo përvojë lokale. Mercat de Santa Caterina ka mbi 10 0 stalla të ndryshme dhe në qoftë se ju nuk jeni në kërkim për të blerë përbërësit të gatuaj veten, Cuines Santa -Catarina Ndodhet brenda tregut dhe është i njohur të jetë një nga restorantet më të mira drekë në Barcelonë.

Ku: Metro L4, Jaume 1

Mercat de Sant Antoni

Duke kërkuar për një treg të madh të ushqimit me një të ndjehen miqësore? Një perlë e fshehur i Barcelonës, Antoni Tregu Sant ofron ushqim të freskët b ut gjithashtu shërben si një veshje dhe pleshti tregut, ndryshe nga më në Barcelonë. Për ata që kërkojnë të shijojnë përvojën, Bar Esmorzars mund të gjendet vetëm brenda dhe ka një pjatë fricandó se rivalët më të mirë në Barcelonë.

Ku: Metro L2, Sant Antoni

Mercat del Ninot

Mercat del Ninot unike ju lejon të'try para se ju buy' dhe ajo është e njohur për tij gjerësisht stalla popullore proshutë dhe ishull qendror kushtuar përshtypjelënëse vetëm për peshk. Aktual i saj ndërtesë u rindërtua në 1933, ku ai u bë një treg plotësisht shtëpie; megjithatë ai ende ruan arkitekturën e saj të bukur të lashtë dhe mbi 100 vjet të historisë.

Ku: Metro: L5 Parada Spitali Klinika

Rreth Marina - Ekipi Marketing

Marina është një shkrimtar nga Barcelona dhe është pasion për të udhëtimit dhe të teknologjisë. "Sa herë që keni kohë, ju do të gjeni mua me një shpinës duke zbuluar botën. Dhe kur nuk e bëjnë, unë shkruaj në lidhje me qytetin tim të mrekullueshëm për të ndihmuar vizitorët që të gëzojnë atë të plotë."
Kjo hyrje ishte postuar në Restorante dhe Ushqimit , Shopping dhe tagged , , . Bookmark permalink .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ju mund të përdorni këto tags HTML dhe atributet: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>